Trénink lovecké kulové střelby

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od motolada »

Chtěl jsem psát figimu SZ ohledně trojnožky,taky mě zajímá :lol: Myslím,že ji fotil jenom Alda s liškou.
Co se úderníků týče myslím,že hrozí zlomení!Nevím jestli to dnešní zbraně mají nějak ošetřené
Jinak ale před zahájením paniky,svůj KB už asi 10let vybíjím odmáčknutím obou ůderníků a v poho.
Naposledy upravil(a) motolada dne ned 18.9.2011, 10:32, celkem upraveno 1 x.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od běžkař »

Myslím, že již zde Figi někde psal, že pošle svůj patent přes SZ či email. Taky mi ho nedávno posílal na email. Je to stabilní a povedená konstrukce.
Jinak s tím spouštěním na prázdno by mě to taky zajímalo. S mojí CZ 550 sem tam na prázdno cvičně spustím, tak nevím, jestli ji nějak ubližuji.......
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od vesrad »

Jestli chcete hodně sušit, tak vybíjecí(cvičný náboj) není na škodu. Dá se s tím parádně nacvičit manipulace se zbraní, rychlé přebíjení atd. A při ceně kolem 50Kč za kus není co řešit. Hodně jsem to používal při tréninku s pistolí, výměna zásobníků, natahování po tasení a tak.
Na normální vybíjení (vypuštění úderníku) bych to zase tak neprožíval. Vím kolik se toho nacvaká naprázdno ze zbraní co máme v práci a kupodivu nikdy žádný problém s úderníkem....
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od sided »

S Marlinem můžeš cvakak až do alelůja, tam se nic nepřihodí.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od fesoj »

Když už se mluví o odmáčknutí spouští při vybíjení zbraně, na něco jsem si vzpomněl...

Ještě dneska moje oko jasnou jiskrou zahoří při vzpomínce na lesáky z Orlického Záhoří.
O les i zvěř pečovali, vesele tam spolu žili, licitovaný mariáš hráli, žádnou švandu nezkazili.
Mezi nimi na polesí já velmi častým hostem byl, i když lesnickou uniformu jsem na hřebíček pověsil.
Spoustu moku pěnivého jsme v hospůdce vypili, spoustu příhod mysliveckých jsme tam spolu prožili.
Jedna z nich se teď před vámi rozvíjeti začíná. Rozhodně to není žádná myslivecká latina !

Jeden z hajných ve svém chlévě tučné býky na žír choval, jejich prodejem si k hubenému platu trošku přilepšoval.
Když naposled rozloučil se s vykrmeným dobytkem, vybavil za utržený peníz svůj domov novým nábytkem.
A jelikož mu v kapse ještě nějaký ten šesták zbyl, novou kozlici s vysokým krytím si na lištičky pořídil.
Věděl, že lišky se za zimních nocí ani do vsi přijít nebojí a rozhodl se založit újeď hned za hájenkou na hnoji.
Hnojiště je na dobrý dostřel z podkrovního pokojíčka, proč by se měl tedy v noci zříkat svého pohodlíčka ?
Nemusí se ani strojit. V pyžamu a v županu pěkně počká, až mu kmotra přijde rovnou na ránu.
Po výstřelu potom lišku na místě ležet nechá tu, až ráno jasné slunce vyjde, tak vyžene ji z kabátu.

Dobře si to naplánoval - a také mu to vycházelo... V komůrce se již pár pěkně vypnutých kožek nacházelo,
jen několik jich ještě schází a pak již bude to, žena dostane na příští zimu nové slušivé paleto.
Však jedné únorové noci ho náhlý spánek zastihl, když čekal, aby lišákovi nitku života přestřihl.
Ostrý mráz ho k ránu vzbudil, údy už měl celé ztuhlé. Honem zalézt pod peřinu, nebo z toho skončím v truhle !
V teplíčku župan odhazuje a jde ke skříni flintu schovat. Jen maličko zapochybuje : Nezapomněl jsem vyládovat ?
Vy si to dělejte, jak chcete, já k ničemu vás nenutím, jen prosím - takové pochybnosti neřešte ruky mávnutím !
On se vykašlal na kontrolu a bez rozumné příčiny současným stiskem obou spouští uvolnil bicí pružiny...
Hrůzný zážitek vždycky skýtá, když vystřelí zbraň nenabitá a vrchol hrůzy způsobuje, když v místnosti si zatupluje.
Ze mdloby hajný křísil ženu, když zřela obývací stěnu. Na podzim si ji pořídili, co peněz za ni vysolili -
a teď, i když to k víře není, je vhodná už jen k zatápění...Zkuste se zeptat, snad vám poví, jak dokáže dvojstřel brokový
tříštit dýhy a překližky a měnit nábytek ve třísky !

Zas jaro je a buky pučí. Ve chlévě dvě telátka bučí, hajný jim pěkně podstrojuje a se zálibou pozoruje,
jak kilo za kilem přibírají a v statné býky vyrůstají. Rostou opravdu jako draci. Zas bude na stěnu obývací ! :lol: :lol: :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od Zvědavec »

to Fesoj: luxusní příspěvek - smekám :-)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od Zbrojovák »

Výborné :) , čtu až dnes... to by bylo klidně na pravidelnou rubriku v mysliveckých periodicích Fesoji! (Pokud už tomu tak není :wink: )
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od fesoj »

Tak zrovna tohle už vyšlo před několika lety v Mysliveckých zábavách.
Kritériem pravdy je praxe.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od Zbrojovák »

No myslel jsem si, že by byla škoda to nepustit do světa, když máš takové básnické střevo :wink: Máš můj obdiv.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od psdk »

Moc pěkné počtení .. a poučení o bezpečnosti není radno podceňovat. Taky znám pár takových historek.
Jeden známý podobným způsobem přišel ke střešnímu oknu na Favoritu. Původně jej nechtěl ale jeden 30-06Sprg ponechaný v ZKK mu připravil supr otvor ve střeše auta a tak to okno nakonec koupil. Prý si ani nepamatuje jaká to byla bomba, jen jen dost dlouho bolela hlava.
Další kovboj ukazoval adeptovi na chodbě domu jakže to funguje mechanizmus samonabíjecí kulovnice CZ až vystřelili kliku i s vložkou vstupních dveří.

Mráz běhá po zádech když si člověk pomyslí co se mohlo stát kdyby měli jen o trochu míň štěstí ....
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Odpovědět