flinty a trezor

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Petr1970 »

problém je, že u "otiskáčů" když se chci bavit o kvalitě tak je to za snímač tak 50 000...- a to neřeším zámek a mechaniku..

levná šidítka na noteboocích, malých trezorcích nejsou spolehlivá - i když vyhovují zákonu.. klasické finty z filmů - gelové polštářky na prst, otisk na slídě atd........

ale co, zákon to splní
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Karlos23 »

Serva na otvírání mají vyřešené,když to odemykají kódem,a zas takový šidítko ty snímače co jsem měl v ruce nebyly.No a i kdyby byly oklamatelný nějakým silikonovým obtiskem mých prstů,nevěřím,že by to někomu stálo za tu práci, nějak si mě nenápadně obtisknout. :D
Asi to nemá smysl tady řešit,ono to technicky je vyřešitelný určitě,ale poměr cena/kvalita,to je jiná otázka.
http://www.seguro.cz/eshop/2165-ctecka- ... 2-230.htmlTady je hned první odkaz na který jsem narazil,co by se dalo použít a jen asi 2500,-. :wink:
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Eizo »

Teda já bych svoje zbraně nějaký elektronice nesvěřil. Znám to...., zrovna na potvoru, když mi manželka dovolí výlet do honitby, tak dojde baterka v zámku a než to vyměním, tak si to rozmyslí a nepojedu nikam, kdepak nic pro mne. :lol:
Pažbař
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18.11.2012, 13:08

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Pažbař »

savazka píše:Nevýhoda pro mladého myslivce, který nedejbože ještě studuje (jako například já) je, že trezor stojí stejné peníze, jako ty komisní flinty, na které jsem si po stovkách z brigád naškudlil. Kdo šetřil na zbraň za 45Kč na hodinu čistého, ten ví, že je to vážně paráda...!!! :evil:
Ps.: Horší je, že mě ta koupě stejně nakonec nemine. Na druhou stranu příjmy poslední dobou utěšeně vzrostly takže už to nebude tolik bolet...:-)
to savazka.
Milan Pitkin - a vo vo tom to je...
To je totiž ten problém. Bytostně rozumím té touze být myslivcem a vlastnit zbraň. Říkám to bez jakékoliv ironie! Ale myslivost a držení zbraně nebo zbraní, to je opravdu výběrová záležitost a nese sebou i jisté povinnosti a jistá omezení. Zde třeba trezor, který vyhoví liteře zákona. Určité věci se prostě mají a dají dělat jen tehdy, když na to mám. Někomu se to může zdát smutné, ale je to tak. Je to stejné, jako třeba jachting. Leckomu by se líbilo mít jachtu, ale když na ni nemá...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Zákon říká, že více než 2 kusy zbraní musí být uloženy v trezoru schváleného typu. Na druhou stranu, pokud nemám zbraň kategorie "A", mi policie žádnou kontrolu uložení zbraní dělat nepůjde - na to by potřebovala povolení k domovní prohlídce a to z tohoto důvodu asi žádný soud nevystaví. ALE pokud by došlo k odcizení či zneužití nepředpisově uložených zbraní nebo by policie u mne domovní prohlídku třeba z úplně jiného důvodu provedla a zjistila, že nemám zbraně uložené dle předpisu, mám zaděláno na zbytečný průser. A náhoda je vůl.
Kritériem pravdy je praxe.
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Zvědavec »

Na to aby ti PČR provedla kontrolu uložení zbraní nepotřebuje "povolenou domovní prohlídku". Mají v kompetenci provádět kontrolu uložení zbraně. To, že se tak preventivně neděje je něco jiného. Sice by vše bylo posuzováno dle regionálního výkladu práva tak, jak je to v ČR normální, ale dovoluji si odhadnout, že bys sice mohl odmítnout vstup PČR na kontrolu tvého uložení a oni by odešli, ale kvalifikovatelné jako úmyslný přestupek na úseku zbraní a střeliva by to být mohlo a s tím se pojí nepříjemné následky ztráty ZP. Navíc možnost vloupání do bytu a následné zneužití tvé zbraně k řešení eskalovaných konfliktů cizích lidí potěší málokoho. Tady ten zákon a zdravý rozum tak daleko od sebe nebloudí - podle mého názoru.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Petr1970 »

byl by nějaký odkaz na tu "kontrolu"? v soukromých prostorech? vím že na výjimky (áčka mají možnost) ale žiju v tom že normální ne..
samozřejmě mohou provést kontrolu třeba když mě zastaví a mají podezření..
samozřejmě me mohou pozvat abych jim to donesl ukázat..


ale neslyšel jsem nikdy že by mohli dělat domovní prohlídku normálnímu co nemá doma A-výjimku.....
samozřejmě když neřeším srnu která to rozkope celý když si myslej že někdo doma něco páchá (ale tam je povolení soudu atd..)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: flinty a trezor

Příspěvek od pufr »

2 Zvědavec podobná otázka jako Petr - Opíráš tvrzení v první polovině svého příspěvku o nějaké konkrétní zdroje - jakési metodické pokyny atd. nebo je to Tvůj odhad a "zdravé strašení" nás ostatních?
O užitečnosti trezoru nebo skříně požadované odolnosti nepochybuji.
Pufr
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od lörinc »

Já konkrétní nemám, ale podle JUDr. známého :roll: pokud ti policie přijde domů kontrolovat flinty, tak ano, počkejte u dveří, doneseš zkontrolujou hotovo. Pouštět je nemusíš a to je prej naše jediné štěstí, jinak by polovina flint v republice byla na PČR :lol:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Lesomil »

Zvědavec :) ,
V tomto případě se opět přikláním k názoru Fesoje.... PČR je ze zákona oprávněna provádět kontroly, ale pokud to chápu dobře, pak se to týká jen držitelů zbraní kategorie "A". Pokud nejsem takovým držitelem zbraně, mohou si mne ke kontrole pozvat z drženými zbraněmi na svůj úřad, případně mne požádat, zda jim ve svém bydlišti kontrolu umožním. Proti mé vůli tam mohou vstoupit zase jen v souladu se zákonem. Tedy pokud mají "důvodné podezření" na něco trestného. Běžná kontrola zbraní je k tomuto neopravňuje. A pokud jim řeknu, že si mne mají pozvat ke kontrole na jimi určený termím, že v mém bytě si jejich přítomnost nepřeji, pak se nedopouštím přestupku. Je pravdou, že je mohu proti sobě popudit, ale to je tak vše. Jak by asi zdůvodňovali kontrolu dvou zbraní uložených v mém bytě na "vhodném místě" Jaká je definice vhodného místa a co by tedy chtěli kontrolovat? Je problémem držitele zbraní aby zajistil jejich bezpečné uložení. To by v takovém případě při koupi třetí zbraně registrované na tutéž osobu mohli nákup podmiňovat vlastnictvím tresoru....... Děje se tak snad?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od dalas »

Kontrolu bez povolení soudu může PČR realizovat pouze u držitelů zbraní kategorie A. To souvisí s výjimkou na tyto zbraně. U ostatních kategorií musí mít PČR povolení soudu k domovní prohlídce a soud jej vydá, shledá-li důvody k ní za relevantní. K tomu, aby policie zahájila šetření, musí dostat podnět, jinak nic nedělá.
Je to problém týkající se více zákonů a právně vzdělaní členové fóra mohou upřesnit. To by byl pěknej chaos, kdyby si PČR mohla dojít ke komukoliv, kdo drží zbraň jen tak. Řešit to ale bude při prvním průseru se zbraněmi, neb má podnět.
Jinými slovy zákon říká, za jakých podmínek je držitel z obliga a za jakých ne a je jen na něm, jak se zachová.
Na druhé straně, pokud má držitel arzenál, může se po vyzvání k předložení zbraní ke kontrole domluvit, zda vše přinese na úřad, nebo zda příslušník přijde na kafe a přitom provede kontrolu v místě uložení. Je to ověřeno jak v soukromého vlastníka, tak i střeleckým klubem.
Takže krom Ačkařů, nikomu nebude prováděna kontrola uložení preventivně.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Lesomil »

Dalas mi mluví z duše a svými slovy vlastně cituje zákon..... :wink: Já jen doplním jeden paragraf zákona, který věc řeší a který bychom měli znát jako držitelé zbraní. V tomto poukazuji na odstavec číslo 8 ..... Zde je uvedeno vše....

§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(1) Nošené nebo přepravované držené zbraně kategorie A, B anebo C nebo střelivo do nich musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu nebo držitele zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva, který přepravu realizuje. Nošené nebo přepravované zbraně kategorie D a střelivo do těchto zbraní musí být pod neustálou kontrolou jejich oprávněného držitele.

(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

(3) Více než 10 přechovávaných zbraní nebo více než 10 000 nábojů se zabezpečuje v

a) uzamykatelném skříňovém trezoru, pokud splňuje technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem, nebo

b) uzamčené místnosti nebo samostatném objektu, pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

(4) Více než 20 přechovávaných zbraní kategorie A, B nebo C nebo více než 20 000 kusů střeliva se zabezpečuje v uzamčené místnosti, samostatném objektu nebo komorovém trezoru, pokud jsou chráněny elektronickým zabezpečovacím zařízením a pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

(5) Přechovávané zbraně nebo střelivo ve výlohách musí být v provozní době zabezpečeny uzamykatelnou otevíratelnou stěnou výloh. Výlohy, skla výloh, vitrín nebo pultů musí splňovat technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Mimo provozní dobu se tato zbraň nebo střelivo přechovává podle odstavců 2 až 4.

(6) Přechovávaná zbraň musí být v nenabitém stavu, to znamená, že zbraň není nabita náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo v nábojových komorách válce revolveru.

(7) Pokud rozměry zbraně kategorie A neumožňují její přechovávání podle předchozích odstavců, může příslušný útvar policie jejímu držiteli povolit jiný způsob jejího zabezpečení v případě, že bude řádně zabezpečena proti zneužití, ztrátě nebo odcizení. Příslušný útvar policie může dále držiteli zbrojní licence skupiny A povolit jiný způsob zabezpečení přechovávaných zbraní kategorie A, B, C za podmínky, že přechovávané zbraně nebo střelivo budou řádně zabezpečeny proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

(8) Příslušný útvar policie je oprávněn u držitelů zbrojních průkazů provést kontrolu zabezpečení zbraní kategorie A; při této kontrole je oprávněn vstupovat do jejich obydlí.
Naposledy upravil(a) Lesomil dne čtv 29.11.2012, 17:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Lotr »

U nás v okr. Louny platí vnitřní předpis, že po domluvě s majitelem 10-ti a více zbraní se lze domluvit a policisté zbraně zkontrolují přímo u majitele doma. Důvodem je samozřejmě bezpečnost. Mám to přímo od policistů "od přepážky".
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím Lotra :) :wink: !!!
To považuji za rozumné a velmi výhodné pro držitele zbraní. Kdo je má legálně, nemá co skrývat a před přijezdem kontroly může postavit na kafe a "poklidit"..... Osobně bych to uvítal i když těch deset zbraní nevlastním..... Ale přesně jak píšeš.... " po domluvě s majitelem 10-ti a více zbraní se lze domluvit" Vstup si tedy nelze vynucovat. Následně pak ale pokud majitel zbraní nevpustí poldy ke kontrole do bytu, musí naložit zbraně na "fůrik" a pěkně jim je ke kontrole dovalit na služebnu....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Lesomile, jen jsi mě předešel - ale zřejmě záleží jen a jen na úvaze policistů v tom kterém okrese. Když řeknou, že není jejich povinností někam jezdit a že je to tvoje věc, jak k nim ty zbraně dopravíš, budou mít taky pravdu. Jen doufám, že těch rozumných a vstřícných policajtů je většina a že Louny nebudou jen světlou výjimkou.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět