kdy mohu střílet u nácviků/zkoušek psů?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

kdy mohu střílet u nácviků/zkoušek psů?

Příspěvek od Petr1970 »

Mám dotaz - vlastním zbrojní průkaz (držení, nošení, sport..) a několik zbraní, mimo jiné o brokovnici. Nejsem myslivec, nemám lovecký lístek, jsem jen členem OMS. Tento rok jsem se začal pohybovat díky členovi rodiny u výcviku psa, jezdím jako doprovod na zkoušky atd..

Co musím mít-splnit abych mohl střílet na z kouškách jako doprovod? případně na oficiálních nácvicích - nepotřebuji chodit se psem sám do lesa a střílet, provozovat žádný komerční nácvik.., jde mi čistě o těch několik ran při samotné oficiální zkoušce ČMJ nebo KCHLS, případně jejich nácvicích kde jsou účastní zástupci myslivců, pořadatelů a provozovatelů honiteb...

Musím být "myslivec"? čekatel? resp. mohu mít oprávnění střílet v honitbách (po souhlasu majitele-provozovatele) i bez toho abych měl složené myslivecké zkoušky?

Jde mi o to aby to bylo legální, nechci řešit nějaké pokoutní domluvy....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: kdy mohu střílet u nácviků/zkoušek psů?

Příspěvek od Toma »

Určitě lovecký lístek.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: kdy mohu střílet u nácviků/zkoušek psů?

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jednoznačně lovecký lístek, to je základ. Něco podobného jsme řešili letos na výroční schůzi. Jedna dáma žádala naše sdružení o umožnění provádět v honitbě výcvik loveckého psa a přípravu na zkoušku LUP. Jako doprovod chtěla svého přítele, který má zbrojní průkaz sk.B a má loveckou hamerlesku. Členská schůze toto zamítla a zvolila se jiná varianta. Při výcviku musí být přítomen člen MS, který má lovecký lístek a povolenku k lovu v naší honitbě.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kdy mohu střílet u nácviků/zkoušek psů?

Příspěvek od Zdenek41 »

Na zkouškách se to řeší přidělením střelce za uplatu pokud to tak píši dobře.Jinak na výcvik psa v honitbě pokud ti to po písemné žádosti pronajimatel, MS a nebo vlastník povolí ti stačí startovací pistole.Pokud ovšem chceš cvičit s brokovou zbraní tak k tomu povolení, ještě lovecký a zbrojní průkaz skupiny C.Myslím,ale že tvůj dotaz je do kynologie.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: kdy mohu střílet u nácviků/zkoušek psů?

Příspěvek od Petr1970 »

díky, právě že sem začal se pohybovat častěji a nechci furt otravovat cizí... hlavně při nácvicích atd.. kdo má furt platit a hlavně pít panáky po zkouškách když peníze si nechtějí vzít :-)

bál jsem se že je to na myslivecký zkoušky... uvidíme, ještě mě asi čekaj 4 zkoušky do září a pak uvidím... budu muset změnit šatník a zase se učit :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět