Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Příspěvek od Jiskra »

Tonny máš pravdu.Ale jde o to,že ze začátku se řešilo,která ráž by byla vhodná a došlo to k tomu,že se zase mele,že to není myslivecké.Ano není a hlavně je to zbytečné.Ale to už tady padlo 20x tak proč to pořád vytahovat.O větru,čase letu střely atd. se tady už mockrát mluvilo. Kdo někdy střílel alespoň na těch 1000m ví,že těch 1300m je teoreticky a i prakticky možné s adekvátní výbavou,ale absolutně není důvod to riskovat,protože to procento špatného zásahu první ranou je veliké.
Co se týká měření,vycházíš z toho co se běžně prodává na trhu za rozumné peníze.Měl jsem možnost zkoušet dálkoměr co použivají vojáci (nemůžu si vzpomenout značku) a ten měřil 3500m na jedno stisknutí bez prodlevy.Je to jiná třída laseru.Jen cena je cca 100t.

K tomu videu na Tubě.Jestli jsem tě pohoršil,tak mě to sice mrzí,ale nemá to se střelbou LR v tomto vlákně nic společného (kromě snad té pušky) a pokud to sem budou strkat všichni,tak to bude akorát zasr... blbostma a nic se stejně nedovíš.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Příspěvek od Petr1970 »

osobně to měřím přes gps a katastrální mapy:-)
samozřejmě tam kde jsou nějaké terénní markanty typu hrana pozemku(pole), potok, začátek lesa..

obvykle je to celkem přesné.. na kilometr se myslím do 30 metrů vejdu celkem dobře
pak jen trošku problém poznat kde ta zvěř stojí (jestli na úrovni stromu nebo před ním..)

ale někdy je to celkem použitelné :-)
nedávno sem si půjčil tablet s gps a mapy nahrál do toho - při sezení si akorát prohlížím a zoomuju kam na jakou cestu je kolik metrů a docela koukám jak se to liší od mých odhadů (pak si to i odkrokuji...)

jasně že nemám vojenskou gps s přesností 20 cm a terén není vždy ideální (doprostřed pole se nedoměřím)

jinak zrovna teď studuju svůj puškohled že se naučím čísla "kolik měří jaká čára v optice" a podle toho - tipnu jak je velké srnčí - průměr a kolik mi zakrývá jaká čára..)
"taktické" puškohledy toto celkem mají a myslím že pro loveckou střelbu taky pěkně použitelné...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Příspěvek od lovec »

Jiskra píše: .......Co se týká měření,vycházíš z toho co se běžně prodává na trhu za rozumné peníze.Měl jsem možnost zkoušet dálkoměr co použivají vojáci (nemůžu si vzpomenout značku) a ten měřil 3500m na jedno stisknutí bez prodlevy.Je to jiná třída laseru.Jen cena je cca 100t.......
Jeden nas kolega, ktoreho poznas pouziva toto(stoji to cca. 2k €):
Terrapin

Ceska armada nakupila tieto super masinky (sice takmer o 100% drahsie nez je bezna cena, ale to uz je v nasich krajinach taky "folklor" :twisted: ):
Moskito
http://zpravy.idnes.cz/obrana-koupila-l ... _domaci_js

Inak idealny nastroj pre ambiciozneho lovca, v cene cca. jednej octavky.... :wink: :lol:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Příspěvek od Buttler »

Shiva napsal jednu velkou pravdu.
Dost myslivců se čílí nad lovem na větší vzdálenost, ale klidně jdou na naháňku, aniž by si ověřili své schopnosti a zbraň na střelnici, nedejbože aby zkusili střelbu na divočáka v průseku na střelnici.
A dále - po lišce většina střelí z povinnosti. Z jaké povinnosti ? Když jsem procházel příspěvky, tak jsem se dozvěděl, kolik lišek bylo mizerně střelených. Inu liška je mensí než srnčí ! Ale to si málokdo připustí. Kolik je nedohledaných lišek, kolik jich zhasíná dlouho a vše jen proto, že střelec je mizerný ! Kdo nedokáže trefit lišku do 100m na komoru, aby se jen svalila na bok a spala věčným spánkem, tak ať si tu ránu raději odpustí.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Příspěvek od kabát »

No chlapče,to bych rád viděl tu statistiku, kolika střelcům se to povede z 10 pokusů 8 x.
Liška x 100 metrů x komora :-)
Kdo si troufá?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Příspěvek od Zdenek41 »

A to kolik se jich po komorovkách,svalí a nepopojde si...
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Lov na 1300 praktická nutnost nebo ... ?

Příspěvek od navip »

Kdo není schopen zasáhnout lovené zvíře ze vzdálenosti na kterou střílí na komoru, tomu nepatří puška do ruky.
Odpovědět