Celoplášť vs poloplášť

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Zamčeno
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Mr. Fox »

Co si myslíte že je lepší pro lov celoplášť nebo poloplášť. Ptal sem se u kolegů 80% používá poloplášť a ten zbytek tvrdí že celoplášť mín rozbije zvěřinu. Jaký je váš názor??
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od RADEK »

Celoplášt nerozbije je to jak kdyz to propíchnes drátem takže musí to byt jista rana a v terenu kde se kule zachyti protože letí daleko.Používám na srnčí a nebo v zimě na lišku.Na prase a vysokou jsem to nezkoušel a ani nebudu nerad bych naběhal mnoho kilometru.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od MiraDuchek »

Celoplaštové 22 se při vysokych dopadových rychlostech prý začnou přetáčet okolo všech os,takže je výstřel větší než po SP ,podrobně by to vysvětlil tibi nebo některý z jeho odborných oponentů :) .
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od RADEK »

To se mi zatim nestalo.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Nik.308 »

Je to přesně jak říká Radek, celoplášť ti nerozbije, ale proletí tělem zvěře bez nějakého poškození životně důležitých orgánů (musel bys střílet na hlavu, krk , nebo vyloženě na kosti - lopatku), ale to bych ti vůbec nedoporučoval a drž se střel k lovu určených, tedy minimálně kvalitních celoplášťů.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od rimar77 »

poloplastove lovecke strely jsou specialne vyvijeny aby se docililo zvyseni ranivosti a vetsi predani energie do cile, lovit celoplasti je hazard a nema opodstatneni dneska uz ani u lisek protoze o kozesinu nikdo nestoji. Myslim ze celoplaste se pri lovu pouzivaji v africe pri lovu tlustokozcu, ale to jsou trosku jine raze.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Zdenek41 »

Asi tak jak já říkám,mrazákový hoši a jejich celopláště...Pánové nejni lepší od dopře zvolené střely čekat nejlepší učinek v cíli?To může jen poloplášt.I když jak jsem psal dobře zvolený.Raději oželím 1kg zvěřiny než koukat na víceminutové zhasínání zvěře,hledat něco co nebarví a odejít,že je to sice nemožné,ale asi netrefené.Ne tak tohle já nechci.Ještě zachvilku budem řezat na FMJ křížky ne?Že jsou o 10kč levnější.....
Jinak opravdu po FMJ u 22 se stává při zásahu,že učinek je při výstřelu inpozantní,lišku 5,6/50RMag s celoplaštěm na výstřelové straně už nesešiješ.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od xtaup »

No jestli 20% tvých kamarádů střílí celopláštěm veškerou zvěř, tak teda potěš koště :shock: , mimo lišku bych to nepoužil, byť se vedou debaty o velké ranivé intenzitě, při ztrátě stability střely u některých rychlejších ráží.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Nik.308 »

Zdenku, to nejsou mrazákový hoši, to jsou de...lové, protože po raně z celopláště na černou "přijde" do mrazáku každý třetí nebo čtvrtý kus. V dnešní době, době dvoujaderných střel a střel řízeného rozkladu nemá v lovecké flintě celoplášť co dělat a kdo se věnuje lovu škodné, určitě bude mít pro účel tohoto lovu přiměřenou zbraň.
Ale nedělám si zbytečné iluze o "mazácích - starých myslivcích", minulý týden jsem byl požádán o dosled srnčí zvěře se svým psem, když jsem se setkal s lovcem na domluveném místě, ptal jsem se ho odkud a kam střílel, čím střílel, bylo mi né odpověděno, ale ukázáno čím. Byly to 6mm broky!!! Měl jsem sto chutí se sebrat a jít domů, ale z přátelství k jejich hospodáři jsem se snažil kus dosledovat, ale ..... bohužel bezúspěšně......
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Mr. Fox »

dobrý ja sem se chtěl jen ujistit že moje přesvědčení o poloplášti je spravný.. ten celoplášť se mi pravě vůbec nezdál... já mám ještě po dědovi starý zásoby munice... řikali tomu DUM DUM.. a sem s ní spokojen každej kus zatim zůstal v ohni =)
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Nik.308 »

Tak to bych docela rád viděl účinky na zvěř, očekávám poměrně značnou devastaci. Jestli máš foto, nebo alespoň popis, vlož je do "účinky kulových...."
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Mr. Fox »

hale fotky nemam ale pořídim je... vstřel je jako propiska a výstřel 15 až 20 mm pokud nechyti žebro ale nekdy ho to přerazí a je tam dirka 25 mm jde o to že ta střela má dutinu..... udajně nechce se mi to rozebirat a řezat..... a ten vzduch v tom funguje jako šoková střela či co....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Zdenek41 »

Nechtěl jsem,ale musím.To je domácí výroba?Nebo to má značku?Oni se totiž spíš dělaly křížky a nebo se dokonce vrtaly dutinky vrtáčkem,ten přípravek na vrtání jsem měl v ruce a dělalo se to právě z celopláštů :wink:
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od duch Pampuch »

Zdenek41 píše:Nechtěl jsem,ale musím.To je domácí výroba?Nebo to má značku?Oni se totiž spíš dělaly křížky a nebo se dokonce vrtaly dutinky vrtáčkem,ten přípravek na vrtání jsem měl v ruce a dělalo se to právě z celopláštů :wink:
Take mi to neco pripomina, akorat jsem myslel ze v dobe trzniho hospodarstvi je pric doba navrtavani vojenskych 8x57S a upichovani R kovych patron na soustruhu aby sli do opakovacky. Kup si kvalitni ne prilis tvrdy celoplast a budes spokojen, pripadne si na lisku sezen .22neco s varmintovou strelou a uvidis co znamena predat energii beze zbytku :lol:
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Celoplášť vs poloplášť

Příspěvek od Nik.308 »

Zdeněk má opravdu "opět" pravdu. Nemyslím si, že v době ČSSR byly k dostání nějaké Dum Dum, jestli máš doma těmto střelám něco podobného, pak je to samovýroba kutilů, kteří se z celopláště snažili udělat něco hyper účinného.
Ale radím Ti, drž se ověřeného kvalitního loveckého střeliva.
Zamčeno