Kamera na puške

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Kamera na puške

Příspěvek od Hunter »

Tak jste holt meli stesti na prodejce. Ja, kdyz jsem objednaval at puskohled ci dalsi veci, tak mi to neprodali. Dale mam znameho ktery Bushell dovazi a sam mi to takto vysvetloval. Navic nektery prodejce to primo uvadi, viz napr. zde http://www.opticsplanet.net/bushnell-5x ... 7000v.html - "Government Export Restriction". Jinak je mi to jedno, chtel jenom pomoci pri hledani kamery na pusku, a divim se, ze jste tedy neporadili drive nez ja, kdyz o tom vite :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Kamera na puške

Příspěvek od Alda »

nevim, huntre, na zaklade jakych informaci si myslis, ze pro dovoz vsech puskohledu do cech/na slovensko potrebujes licenci (nehovorim o obchodnim styku tveho znameho)... na strankach, na ktere odkazujes, jsem nasel nasledujici:

Depending on the value of the order, specific item(s), end user, country of ultimate destination and end use, OpticsPlanet, Inc. may be required to apply for an export license with the appropriate U.S. government agency. Several items on the website may require an export license, including, but not limited to, the following:
...
Optical Sighting Equipment
...


pokud se pokusim o laicky preklad:
zalezi na:
* hodnote zbozi
* typu daneho zbozi
* uzivateli
* adrese dodani
* miste pouzivani
v techto pripadech muze (ale nemusi) spolecnost OpticsPlanet, Inc. pozadovat licenci na export prislusneho uradu USA. pro nektere zbozi (tzn. ne vsechno) prodavane na jejich webovych strankach muze (ale nemusi) byt povinnost prokazat danou exportni licenci. mezi toto zbozi patri (vycet nemusi byt cely):
...
opticke pristroje pro pozorovani
...


z vyse uvedeneho ja osobne nechapu taktro striktni vyklad, jaky jsi uvedl, ani to, ze mezi toto zbozi patri dana kamera. osobne jsem se pri vyvozu ptal pri odbaveni na letisti (JFK), kde se na moji otazku jen pousmali a zavrteli hlavou... toliko muj osobni vyklad.

skoda, ze tu neni shiva ci FF, meli bychom vyklad jak odbornika na import takovehoto zbozi, tak i vyklad pravnicky :wink:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět