Střelba v kloubouku

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Střelba v kloubouku

Příspěvek od Petr1970 »

Ahoj,
předem upozorňuji, není to žádný vtip :-)

vstupem k myslivcům jsem si po delším vybírání vybral kloubouk - hodně široká krempa a navíc sem zvyklý klobouky nosit hodně do čela...
na honech (zatím beze zbraně) jsem zjistil že asi nesmím klobou sundavat kromě vybraných příležitostí (zdravení, pocta) a že střelba mezi ně nepatří, navíc už jsem byl párkrát zdrbán za tradice-obleční, navíc nevím jak rozdýchají kulovnici v černém plastu ... takže asi budu muset na hrázi v podvečer čekat na kachny v klobouku...

už asi chápu proč hodně myslivců nosí takový malý hučky bez "stínění"
co se stím dá dělat?:
koupit jinej klobouk
kašlat na to a sundavat klobouk při střelbě(nenosit ho)
naučit se střílet s krempou do půli obličeje (to asi nezvládnu:-))) )
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od kopov.c »

Bud se nauč střílet v klobouku,nebo koupit jinej.... Do obchodu zbran sebou aby jsi mohl vyzkoušet přilícení :lol: :lol: :lol:
Štastnou ruku při výběru :)
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od Kettu81 »

Zdar , klobouk s velkou krempou mi ani tak při střelbě nevadí, jako to že třeba při čekané ta krempa zkresluje zvuky a těžko se určuje s kterého směru zvěř přichází.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od Zdenek41 »

Kup si mysliveckou čepici a při střelbě si otoč kšilt dozadu. :wink: To někteří maj nejradej :lol:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od rimar77 »

no já bych ti poradil - pošli je do háje a střílej si tak jak ti to vyhovuje, jeho jediná výhoda že když ho máš na hlavě tak tě do ní neštípou komáři pokud si dáš repelent klidně si ho sundej. Když je mi vedro klidně si ho sundavám a nevidím v tom žádné porušení dobrých mravů a tradic a krempu mám širokou oceníš zejména v dešti či když svití sluníčko neoslňuje tě
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od zispo »

buď jej nenos nebo, vrchní část víc prohni tak aby jsi měl klempu víš. Ale je to tvoje věc znám spoustu lidí co mají klobouk pouze na nástup před honem. Jinak široká klempa je dobrá v dešti :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od Petr1970 »

dík za rady, proto sem si ho pořídil (nosil jsem kloubouky i nemyslivecké), nevidím smysl mít klobouk aby nechránil obličej proti slunci-dešti... to radši holá hlava nebo moira-kukla :-)

zkusím to na těch pár ran sundavat, uvidím jak dopadnu :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od Kettu81 »

Pokud ale šouláš černou za úplňku v polích, tak ti ta široká krempa pomůže proti odlesku obličeje když jdeš proti měsíčku.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od Petr1970 »

zatím nešoulám, jen trénuji :-) na individuální půjdu v čem budu chtít :-) jde hlavně o brokovnici - kachny, bažanti.. stát u rybníka a vidět odkud to letí, nasadit... a nemůžu na střelnici trénovat v ideálních podmínkách (bez čepice, zrcadlovky) a pak se na honě ztrapnit více než bude nutné :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba v kloubouku

Příspěvek od savazka »

Já su sice zrovna jeden z těch co má tu "hučku" s krempou postranách i vzadu zvedlou a jen s malým "kšiltem" vepředu, nicméně při očekávané střelbě nahoru si někdy prostě posunu klobouk hodně do týla a je to. Hodně do týla znamená, že mi až kouká vepředu čupřina vlasů, zato ale krempa nepřekáží:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Odpovědět