Levárny na závodech

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Levárny na závodech

Příspěvek od cejlon »

Už se Vám někdy stala na závodech brokových, nebo kulových nějaká křivda?
Já si teď upustím trochu ventil,protože mě se stala v sobotu taková první vážnější.

Ve Zlíně se střílel automatický trap 2x25 + finále. Střílelo se podle platného střeleckého řádu ČMMJ.
Po základním závodě jsem se měl (jak jsem později skutečně zjistil v řádu ČMMJ tak ČSS) rozstřelovat při rovnosti bodů o postup do finále s jistým člověkem,který byl na onom závodě současně jako střelec i rozhodčí.
Samozřejmě,že si to při psaní výsledkové listiny vyrozhodcoval tak, že on jako postupuje do finále podle pravidla poslední lepší položky. Vůbec se o tom nechtěl bavit. Což je samozřejmě nesmysl!!
V řádech ČSS ,který v plném rozsahu stanovuje pravidla pro tuto disciplínu dle dodatku SŘ 1/2009 ČMMJ se mimo jiné praví, že:

9.12.1.2.1 Jestliže jsou nerozhodné výsledky u prvních šesti (6) střelců po kvalifikačních
položkách, pak k určení pořadí, ve kterém budou střelci střílet finále, bude aplikováno
pravidlo „Count Back“ (viz P 9.12.2).
ale:
9.12.1.4 Přichází-li pro shodný výsledek v úvahu pro finále více než šest (6) střelců (jejich tedy
více než míst pro finále), musí být o jejich postupu rozhodnuto rozstřelem podle
P 9.12.5 a P 9.12.6 (trap), P 9.12.7 (automatický trap), P 9.12.8 (double trap) nebo
P 9.12.9 (skeet).

Takže je třeba znát řády,nevěřit rozhodčím pokud mohou být na výsledku zainteresováni a protestovat.
Střelbě zdar:-)

Jako bonus přikládám citaci střeleckého řádu ČMMJ bod 6.2.
Rozhodčí:
- musí být objektivní a musí dokonale ovládat pravidla střelby v disciplíně, ve které rozhoduje
- jako závodník se nesmí zúčastnit soutěže, ve které rozhoduje
- případná neserioznost nebo vědomé obcházení pravidel rozhodčím musí být předmětem disciplinárního řízení
kulti
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pon 16.3.2009, 7:31
Bydliště: Vychylovka

Re: Levárny na závodech

Příspěvek od kulti »

Stalo sa niečo podobné, a síce to, že rozhodca zle spočítal zásahy (matematický súčet) v M-600. Stalo sa to viackrát, mne aj kamarátovi, niekedy som to úspešne stihol "vyreklamovať". Ak mám solídnejší výkon, tak skoro vždy kontrolujem nielen vyhodnotenie zásahov, ale aj kontrolujem súčet. :!:
Brno 502.3 7x65R, Brno Effect 8x57R, ZBK 110 .222Rem,CZ 527 Carbine 7,62x39, Iž 27E1C 12/12, Iž 58 16/16, zkm 452
Odpovědět