Jednoduchá až primitivní pomůcka

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od Zbrojovák »

OndraH píše:Já používám totoObrázek
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od pepava »

Polystyrén jsem zkoušel a hned jsem ho sypal z bagu ven. Je to skutečně na nic. Osobně používám rýži a teď v tom větším mám kukuřici. Bagy používám jenom na sřelnici a jsem spokojen.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od Marpie »

Já nosím v batohu starou vojenskou celtu a tu si na posedu složenou dám jako podložku při střelbě i a opírám si o ni i dalekohled a když náhodou sprchne a jsem na zemi nebo nezastřešeném posedu tak se s ní zakryju. Vleže se opírám o batoh, který je připnutý ke stoličce a ty popruhy vytvoří jakoby žlábek akorát ve výšce pro střelbu vleže a už jsem použil batoh, když jsem neměl stoličku, na něj dalekohled ale naležato s vyhnutím tak aby tvořil žlábek a na tom celta
Naposledy upravil(a) Marpie dne úte 06.9.2011, 8:15, celkem upraveno 1 x.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od motolada »

:?: :idea: to by stálo za fotku :lol:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Do bagu je nejlepší plastový granulát. Není těžký jak písek, ale je dostatečně hmotný a bag je stabilní. Kuličky, válečky jsou stejně velké a přenos sil(rázu) je do bagu pravidelný u každé rány. Nepráší se z toho, jak z pytlů s obilím, kukuřicí, hrachem atd.. Nic nezačně plestnivět nebo klíčit, když to náhodou zmokne! Prostě super. Jen se musí vynaložit vyšší usilí k jeho získání, ale určitě se to vyplatí.
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od navip »

To jsem rád že ti dobře funguje,já už jsem dříve uváděl že ten granulát do vstřikolysů není špatný ale stejně se mi zdálo že trochu pruží a tak jsem ho 1/4 odsypal a doplnil pískem o podobné zrnitosti a to pružení zmizelo, a přitom váha vzrostla nepodstatně.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od fesoj »

Tak jsem zkusil ten původní "primitivismus", popsaný v 1. příspěvku tohoto vlákna, trochu vylepšit. Ten kus molitanu jsem pomocí staré široké kšandy uchytil přímo k předpažbí kulovnice. Sahá od lučíku ke konci puškohledu, přes který je upevněn. Při nošení a nabíjení nevadí. Vypadá to na zbrani sice dost nezvykle, ale účel světí prostředky, koneckonců to mohu jediným cvaknutím klipsu sundat, ale proč bych to dělal - snad kdybych šel s flintou někam mezi lidi, abych se vyhnul vysvětlování, ale to zatím nehrozí. Míří se s tím perfektně, vyhovuje to při boční opoře o kmen stromu i z volné ruky, ale zatím jsem s touto pomůckou nevystřelil. Tož uvidíme...
Kritériem pravdy je praxe.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od savazka »

Předně musím poděkovat Onďovi, že mě převedl na správné vlákno.
Chci se zeptat. Kolik z vás si při střelbě podkládá předpažbí pouze měkkou podložkou rozličného druhu a vůbec ne levou rukou? Dost mě to zajímá a z jednotlivých příspěvků nemůžu často vyčíst zda jde o kombinaci "molitan+dlaň levé ruky+předpažbí" nebo pouze "molitan+předpažbí".
Kolikrát v revíru pozoruju, že by pro mě bylo fyzicky i psychycky pohodlnější mít levou ruku jen chycenou za trojnožku nebo posed a ne v přímém kontaktu se zbraní...
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od savazka »

Ps.: Pod ten "molitan" si dostaďte všechno výše zmíněné od hrachu, přes rýži až po airsoftové kuličky a polystyren, jde mi hlavně o to držení/nedržení zbraně levačkou...:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od figi »

fesoj - místo molitanu bych použil silný filc ( prodává se na omítky )

zásadně nepodkládám zbraň rukou , ale protože všechny mé rány ( krom těch nad 300 m s bipodem ) jsou realizovány vestoje s trojnožkou, pokládám zbraň na trojnožku a rukou držím trojnožku ve spoji šroubů.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od fesoj »

Filc na omítky ? Vyzkoušíme, uvidíme. Nevýhoda molitanu je hlavně v tom, že za deště je hned plný vody, což je nepříjemné na dotyk a flintě to asi taky nebude dělat dvakrát dobře - ale položím-li zbraň podloženou silným molitanem na opěrnou tyč posedu, ani se nehne, podobně jako u Tebe na trojnožce. Tu jsem si sice zatím nevyrobil, ale chci zkusit pro začátek provedení bez středového šroubu a podložky, myslím, že ten molitan /nebo filc/ by ji mohl nahradit. Dám vědět, jak to bude fungovat. Mimochodem, ta trojnožka musí být ideální pomůcka i při noční zimní šoulačce za prasátky...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od figi »

fesoj, udělej to jak jsem ti psal.
To, co chceš vyrábět ty byla má první prototypová verze, a sice jsem s ní nastřílel mnoho lišáků na velké dálky, ale chce to opravdu umět střílet, ta stabilita není zdaleka taková.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od navip »

Podkládat pušku čímkoliv pružným je špatně,protože při výstřelu nepravidelně odskakuje.Při podložení rukou se zase přenáší srdeční tep v místě stlačení ruky.Proto jsou optimální měké nepružné podpěry jako pytlík s pískem, filc a pod.Což takhle olemovat opěrnou hranu kazatelny nebo posedu textiní hadicí naplněnou pískem-třeba tenčí stará hasičská by posloužila dobře.
vhool

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od vhool »

no tak nevim ale tep jsem pri lovecke strelbe z posedu opravdu nikdy neresil ...navic rukou si podpiram flintu dlani nahoru stejne jako kdyz strilim z ruky a ruka je oprena o kazatelnu.pokud strilim na delsi vzdalenost tak urcite ne z bedny kde sedim jak tatar a hledam streleckou pozici abych mohl vubec mirit ....a pokud strilim dal tak zasadne z bipodu :wink: to co tu resite je do 200m zase jen blbost kterou vam nekdo nacpal do hlav (nemyslim oporu ale tep pokud nejsi tesne pred infarktem)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jednoduchá až primitivní pomůcka

Příspěvek od fesoj »

To Vhool - dovolím si nesouhlasit a to ze dvou důvodů : 1/ Objektivně vzato, když s někým zacloumá lovecká horečka, neříkej mi, že se to neprojeví na tepu a vůbec na "cukatuře". 2/ Subjektivně vzato, když mám zbraň na stabilní podložce, rozhodně to zvyšuje mou střeleckou pohodu. Ač nejsem žádný odstřelovač /nebo možná právě proto/, s tou podložkou si prostě víc věřím, žádné chvění se neprojevuje a mohu si dovolit střelit na větší vzdálenost, než bez ní . To jsem ostatně napsal už ve svém prvním příspěvku v tomto tématu.
Naposledy upravil(a) fesoj dne stř 19.10.2011, 19:38, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět