agresivní pot

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

agresivní pot

Příspěvek od curil »

na několika zbraních mi slezlo černění,když se mi to stalo na nové zbrani tak mi při reklamaci řekli že mám agresivní pot.pak se mi to stalo na dalších zbraních,i na starších kde to bývalý majitel neměl takže vina je zřejmě opravdu ve mně.máte s tím někdo zkušenost.popřípadě jak tomu předejít,mazat se třeba nějakou mastí?dík
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: agresivní pot

Příspěvek od Petr1970 »

rukavice? mám takové ultra-tenké, ve sportovních obchodech - používají to běžci... do velké zimy to není - jedině jako vnitřní vrstva na pod druhé rukavice, ale v případě problémů dobré - vozím je v autě, když je potřeba něco podělat a klasické "montážní rukavice" nedostačují kvůli tomu že v nich nic jemně nechytnu....

třeba něco takového..
http://www.hudy.cz/rukavice/77219,stretchon.html
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: agresivní pot

Příspěvek od precechtel »

to curil, to je věc daná geneticky přírodou, to prostě nezměníš - obsah potu tj. různé kyseliny /betaindolilmáselná/ příp. při rozkladném procesu čpavek a další, někdo má prostě už pot takový /tedy doufám, že si to pamatuji alespoň trochu správně/. Tak to řeš tím, že jednou za čas zbraně přebrynýruješ, nic jiného Ti nezbývá, nedokážu si představit, že budeš pořád mít celoročně nějaké rukavice nebo budeš mazat zbraň až z ní poteče olej, aby proboha trochu neorezla. Myslím, že trochu lze chemický obsah potu ovlivnit stravou, ale přece nebudeš držet doživotně dietu skrzevá trochu rzi...F.
politice a politikům zmar
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: agresivní pot

Příspěvek od motolada »

Moje řeč,ono v létě by sis s těma rukavicema užil,zkusil bych se poptat nějakého zdravotníka jestli to nejde trochu zneutralizovat.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: agresivní pot

Příspěvek od curil »

když jsem reklamoval flintu mně naštvalo že si vymysleli "agresivní pot" že se prostě vymluvili jenžese mi to stalo i na ostatních a třeba i po otci na staré flintě tak jsem si řekl sakra to bude fakt ve mně.štve mně to protože mi záleží jak ta zbraň vypadá.v rukavicích nechodím ani v zimně to se na to radši vykašlu.
MAREKS
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20.8.2011, 12:45

Re: agresivní pot

Příspěvek od MAREKS »

Zdar Cuřil,každá rada drahá. O přípravku na eliminaci vylučování potu nevím, taktéž o ochraně zbraně vůči tomuto. Snad jen kromě střeleckých rukavic mě napadá změna úpravy povrchovky zbraně, mám namysli chromování nebo něco na tento způsob např. Mannlicher dělá černění Mannox odolné právě potní kyselině. Osobně bych to ale na CZ550 neřešil... S pozdravem lovu zdar M.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: agresivní pot

Příspěvek od TT33 »

Tady je jediná rada, pokud nechceš používat rukavice do konce života, koupit si zbraň s povrchovou úpravou nitridací, nebo nerezovou. Řešili jsme tento problém s kolegou myslivcem, který také trpí na agresivní pot, když Vám sáhne rukou na alkaicky černěný povrch, tak jeho otisk už nesundáte, ten problém měl s novou zbraní Manlicher, kterou musel nechat znovu přečernit a prodat. Koupil si Merkel KR1 a problému je vyřešený, nitridovaný povrch má také Blaser a další, o Manlicheru nevím, že by něco takového vyráběl. (P.S. Stačí sáhnout opocenou rukou na černěný povrch zbraně, když bude prodejce prohlašovat, že je odolná a výsledek se hned ukáže :D )
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: agresivní pot

Příspěvek od Boci1 »

http://www.detex.cz/mannox/ .Mám ho cca 6 let,první v republice.Nejdřív sklamání,protože ten hlubokej brynýr od mannlichera vypadal luxusně,ale dnes jsem max spokojenej.Přes poměrně intenzivní používání pořád jako novej,dokonce ani klika není ošahaná.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: agresivní pot

Příspěvek od curil »

první zbraň na které se mi to udělalo byla Beretta,ta má snad taky to černění nějak lepší.kdysi v zimně po naháňce jelikož jsme byli pozvaní nám místní schovali zbraně,po poslední leči nám je vrátili a doma když jsem otevřel pouzdro jsem oněmněl,flinta jak liška! jak byly zbraně zmrzlé tak je tam schovali v těch pouzdrech do kuchyně a ty páry je za pár hodin doslova zrezivěly.po pár přetřeních mastným hadrem se to ale vyčistilo.no ale ten první pohled byl teda šok :-).
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: agresivní pot

Příspěvek od Karlos23 »

Jeden z mých koníčků je muzika.Hraju na různý strunný nástroje a znám několik lidí, kteří při hraní vylučují tak agresivní pot, že museli struny měnit po každém vystoupení a někdy jim už během hraní drhnuly prsty po rzi. Výrobci strun to docela vědecky řešili a začali na povrchy strun nanášet různý vrstvy teflonu atpd. Asi před deseti lety přišli Amíci s velkou novinkou. Je to takový mazání, který na povrchu jakýchkoli strun vytvoří jakousi ochrannou vrstvu. Je dobrý to použít hned na nový struny a pak po každém hraní jen lehce přemáznout. :idea:
Jestliže máš agresivní pot, určitě by stálo za to, to na hlaveň vyzkoušet. Stojí to asi tři stovky, vydrží to tak rok, a kdyby ti to nepomohlo na železe,tak to dělá dobře i na dřevo. :wink: Jmenuje se to FAST FREET a dá se to koupit ve skoro každých hudebninách. Malá pixla(dříve byla kovová,dnes plast),uvnitř na dřevěný rukojeti slisovanej špalík tkaniny napuštěnej tím mazáním a přibalenej hadřík na doleštění.
Za pokus to určitě stojí. Muzikanti si to všichni chválej, tak třeba to pomůže i tobě. :mrgreen:
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: agresivní pot

Příspěvek od savazka »

Znám to z vlastní zkušenosti. Jak ze zbraní, tak jak píše kolega nade mnou, z nástrojů. Příčnou flétnu mám na místě nejčastějších dotyků vyžranou až do nejspodnějšího kovu. Flinty zrovna tak. Zespoda na laufech hned před očkem na řemen, kde si člověk "mazácky" nosí zavěšené levé zápěstí +další dotyková místa jsou zcela bílá. Všechno černění je pryč. Ale na první pohled to není vidět a chce to jen zvýšenou pozornost s hadrem a balistolem. "Vyžraná" místa totiž mnohem snadněji chytají rez.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: agresivní pot

Příspěvek od curil »

Muzikanti dík.zkusím.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: agresivní pot

Příspěvek od BwanaHunter »

Curil> chtel jsem to napsat uz driv,pak jsem trochu pozapomnel :(. Zkusil bych taky Lupus Waffenfet. Je to konzervacni prostredek na zbrane, obsahuje teflon (mozna podobne jako to muzikantsky mazadlo) odolava i slany vode a z vlastni zkusenosti vydrzi a dokaze hodne, mam s nim vynikajici zkusenosti. Osetril bych povrchy podle navodu a videlo by se.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: agresivní pot

Příspěvek od curil »

dík černochu :-)
Odpovědět