Střelba na běžící zvěř

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Pyros82 »

Myslím, že dnes se myslivost vyvíjí hodně do předu. Lepší zbraně, pozorováky, optika a střelivo. Takže dnes není problém si na naháňky pořídit specializovanou zbraň a osadit ji některým z typů naháňkových puškohledů nebo kolimátorem, kterých je dnes na trhu nepřeberné množství. Je sice pravděpodobné, že někteří ,,myslivci´´ budou mít ke kolimátoru připomínky, ale hlavně jde přeci o zvěř a kolimátor vám určitě zvýší šance na její bezpečné slovení. Jinak trénink na pohyblivé cíle je problém, protože není mnoho střelnic, které by to umožňovali. A na konec na samotné naháňce je to na každém z vás, kdy to zmáčknete. Každý máte svoji zodpovědnost a svůj rozum. Jak psal vhool:Můžete chybovat,ale důležité je se z chyb poučit.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
vhool

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od vhool »

Pyros82 píše:Myslím, že dnes se myslivost vyvíjí hodně do předu. Lepší zbraně, pozorováky, optika a střelivo. ....
zareaguju pouze na toto :wink: naopak ja si myslim ze se myslivost nevyviji vubec,ba naopak.v nasich podminkach je jak stara konzerva ...
kdyby se totiz vyvijela stejne jako zbrane atd. tak neresime problem se strelbou na bezici cil protoze by kazdy zodpovedny a moderni myslivec bud na bezici zver nestrilel nebo by mel natrenovano,neresili bchom problem toho jak myslivecka verejnost kouka na plastove pazby,kolimatory dalkomery a podobne vymozenosti..... :wink:
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Pyros82 »

to vhool:
Máš naprostou pravdu v tom co si napsal, bohužel ten vývoj zachytilo málo z nás a je to škoda, protože používání těchto vymožeností mi při lovu hodně pomáhá a mohu tak lov provádět svědomitě a nemusím se pouštěť do žádné riskantní střelby. Bohužel na ty co začali využívat tyto moderní prostředky se u nás zatím většina myslivců dívá přes prsty. Přitom třeba v německu nebo ve švédsku je to běžné. A co vím z vlastního okolí málo myslívců u nás chodí pravidelně na střelnici, což je podle mě největší kámen úrazu.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
vhool

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od vhool »

to Paros: no ono obecne je to bida se streleckou gramotnosti ceske myslivecke verejnosti.na jednu stranu to chapu ze za totace byly omezene moznosti,sam to pamatuji ale na druhou stranu kazdy druhy strejda byl v lidovejch milicich a branna povinnost byla uzakonena.ovsem asi prave proto si drive narozeni mysli ze uz znaji vse,bohuzel opak je pravdou a navic mame 20 let po revoluci a mlada generace myslivcu vetsinou cerpa vedomosti od starsich,to by bylo v poradku kdyby ovsem ti starsi nebyli povetsinou tak suverenni a necpali mlade generaci do hlav hovadiny s odvolavanim na tradice.kdo chce tak se vzdelava a trenuje a kdo jen keca tak to lepsi nebude.to plati i pro strelbu na pohyblivy terc.sam za sebe rikam ze take nemam kde toto trenovat ale diky armade jsem mel moznost se do naucit.tim ovsem nerikam ze to opravdu umim a uz vubec ze to praktikuju.na individualnim lovu vubec a na nahance minimalne a pouze v pripade ze jse o jiz nacaty kus od kolegy.v drtive vetsine pripadu si ale tuto ranu odpustim.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Pyros82 »

to vhool:
Já patřím mezi generaci mladších myslivců letos mi bude 29. Ve sdružení u nás máme převážně starší kolegy, takže zkušenosti je kde čerpat. Ale ne bezhlavě, protože ne všechny rady jsou dobré. Ve střelbě se řídím hodně vlastními zkušenostmi a hodně si toho vezmu od kolegy. Chodíme pravidelně na střelnici a střílím i v práci. Ale i tak jak píšeš na zvěř v pohybu bych vystřelil jen tehdy, když bych na naháňce viděl, že je načnutá jínak ne. Mám sice nastříleno více než třeba jiní, ale pokud nemám jistotu, že na to mám, tak nestřílím. Je to o osobní zodpovědnosti každého z nás. Bohužel na naháňkách se často objevují kolegové, kteří neumí ovládat svoji zbraň a je to potom nebezpečné pro ostatní. To nemluvím o tom na co dokážou někteří zmáčknout a o to je horší, že osoba zodpovědná za to co se loví jim potom ani nic neřekne. Proto osobně nemám naháňky rád. Podle mě je škoda nevyužít dobrý pozorovák k obeznání zvěře nebo dálkoměr k přesnému změření vzdálenosti nebo když má kulovnice plastovou pažbu nebo si dát na naháňkovou kulovnici kolimátor. Když to pomůže ke zlepšení provedení odlovu a nemrzačení zvěře, tak jsem jednoznačně pro.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Kettu81 »

Zdravim ony ty všechny rady jak a kam mířit znějí logicky dají se matematicky spočítat ale všeobecně prostě neplatí protože každymu člověku ta informace z mozku do ukazováku střílející ruky dojde jinak rychle takže pokud chcete trefovat pohyblivý cíl tak to chce jen do zblbnutí trénovat. Osobně však nevidím jediný důvod proč na zvěř v pohybu střílet(snad jen pokud nejde třeba o dostřelení postřeleného kusu) jestli je zvěř v pohybu tak si ji písknutím nebo jiným zvukem zastavím a když nezastaví tak si ránu odpustím. Protože představa dlouhé dohledávky(s nejesnym výsledkem)a trpící zvěře mi zrovna radost nedělá.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od magoda »

no čtu to jak dábel ale pořád jsem se nedozvěděl kde si střelím u prahy???asi nikde........ :lol:
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od xtaup »

Jo jo, nové vymoženosti jsou dobrá věc, sám s úspěchem používám kolimátor, naháňkový puškohled apod., ale přes to, nechtěl bych se dožít doby, kdy bude zvěř cíleně lovit nějaký robot, který nikdy nemine, což by jsme vlastně z hlediska etiky a rychlosti usmrcení zvěře měli považovat za správné :shock:
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Jiří »

Lov robotem snad ještě počká. Já byl letos pozván na několik honů kde se lovila pernatá, ovšem proloženo lečí na černou a škodnou. Tady sem měl jen brokovnici, takže střelba na prase jednotnou střelou s předsazováním, ale pokud jdu na naháňku černé beru kulovnici. V okolí se přidává k černé a škodné ještě sika, takže jiná varianta než kulová zbraň není. Se sprg. nepředsazuji a mířím na plece. ( beru naháňku se střelbou do 30m, víc u nás není ). Na čekané vystřelím pouze na stojící cíl.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od nimrod nimrod »

Nevím jestli už to tu někdo nedával. Koho zajímá střelba na černou v pohybu názorně i se vzdálenostmi doporučuji tyto odkazy:

http://www.youtube.com/watch?v=vnqptBYfESI
http://www.youtube.com/watch?v=otLq1rAlR3s
http://www.youtube.com/watch?v=iLp6DQjDjxw
Naposledy upravil(a) nimrod nimrod dne pát 21.1.2011, 22:53, celkem upraveno 1 x.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Tommy »

Myslím,že tam loví s 308 a s TV to jde opravdu lehce,ale ten střelec především umí střílet a to je základ.
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Abr »

Mas pravdu, stříleno v noci s T.V. s 308win zbran samonabijeci armádní Stoner. Dva střelci. To není lov, ale jatka.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Pyros82 »

Souhlasím s Abr tohle nemá s lovem nic společného.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Leon »

není to lov je to pouze redukce škodný na polích ale jako ukázka jak mířit to je dobrý
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od MiraDuchek »

Teda čumim jak to po 223 padá.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Odpovědět