Střelba na běžící zvěř

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Abr »

Leon píše:není to lov je to pouze redukce škodný na polích ale jako ukázka jak mířit to je dobrý
To si nemyslím http://www.jagerpro.com/
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Kettu81 »

Toto je přeložený přez překladač
Vzali jsme Gruzie trofej kance lov na novou úroveň. Naši klienti mají možnost zvířata sklizni kvalitní každou noc s využitím nejmodernějších noční vidění a tepelných zařízení k dispozici pro civilisty. Se střelec na JAGER PRO pracovní skupiny při jednom z našich nočních misí prase kontrolu. Přijďte zažít nejvíce vzrušující lov svého života!

JAGER PRO má přístup k více než 100.000 hektarů zemědělské pěstování kukuřice, arašídy, pekanové ořechy a sojové boby v jihozápadní Gruzii. Tyto lokality s vysokým obsahem bílkovin také produkovat 250 + libry kanců. Máme najít naší velké noční lomu až 1 / 2 z míle daleko pomocí termovizi. Tato zařízení nám umožňují odhalit černé zvěře v noci pouze z jejich tělesnou teplotu. Lovci tiše manévr do větru poskytování 0.308 ráže sniper kol na tyto velké hovada zatímco hledí přes nejnovější tepelné a Gen 3 noci obory.

Každý vedoucí týmu má více než 20 let vojenské služby, a je velmi zkušený lovec. JAGER PRO těší vysoké úspěšnosti v průběhu posledních tří let a uvádí žádný limit na počet vepřů

No, vypadá to že si někdo založil živnost na odstřelu škodné :lol:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od kasari »

Myslím, že se na tohle nedá dívat jako na lov v evropským pojetí. Přeci jen Georgia má trochu jinej přístup k " černý "... :wink:
Ulkomaalainen...
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od nimrod nimrod »

MiraDuchek píše:Teda čumim jak to po 223 padá.
Tak beru zpět tedy 308win -opraveno. Jatka nejatka, tam to jinak nejde, majitelé pozemků si platí za výsledky. Jsou tam údajně velké škody (Georgia).
Ale jde oto a je to tam jasně vidět jak, kolik na jakou vzdálenost pod různými úhly předsazovat při různém pohybu zvěře. Záběry bezkonkurenční co do názornosti myslím si.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Tony30 »

Nejsem expert,ale osobně nemám problém např.s předsazenim u kulobroku.Pokud chybuji kulí doženu slugem(přes otevř.mířidla).Na nahánky moc nechodím u nás 2x ročně a max.1-2x na pozvání kvůli přátelům,nejsem fanda tohoto způsobu lovu.Nestřílím dál jak na 40-50m a nikdy v trysku.Se slugem max.30m.Je to určitě o tréningu,ale také o talentu či zručnosti,pokud člověk toto nemá tak se to ani nenaučí :) .Někteří experti s automatama se snaží zarputile dohnat zvěř celím zásobníkem a akorát to většinou pos... :roll: .Je to na každé nahánce ran jak u verdunu a výsledek nic moc.
Vede to k opravdovému zamyšlení.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Jiří K. »

Nevím jak by jste ty videa s Georgie chtěli nazvat, ale to je také lov. Jen to není Myslivost. Co se týče evropského pojetí tak jsem viděl videa ze Španělska, Portugalska a tuším Francie. A byl to humus největšího kalibru, přitom nešlo jen o "černou". Pardon, pozapomněl jsem na Rumunsko, Bulharsko. Když se budem bavit o myslivosti v pojetí Central Europe, tak to vyzdvihované Maďarsko taky asi nebude to pravé ořechové.
A nalejme si čistého vína u nás to asi není také vždy košer. Co se děje na některých nadháňkách je až do nebe volajíci. Nechci ani polemizovat, zda střílení na hromadách při použití poloautomatu ( za účelem ulovení co nejvíce masa) či cílené čekání na překrytí kusů není úplně totéž.
Jinak co se týče toho kam mířit na zvěř v pohybu je to myslím dostatečně poučné. Osobně na to nemám žádnou radu, vždy se musí člověk přizpůsobit dané situaci, relativně střílím reflexivně. Jediné co mne zajímá je směr střelby, tak abych neohrozil nikoho ze zůčastněných.
Při profesionálně organizovaných nátlačkách, máte dostatečný rozhled, jste postavení do blízkosti přechodu nebo k překážce kterou musí zvěř překonat a zpomalí. Závodčí vás na tyto skutečnosti upozorní, samozřejmě vám řekne kde střílet nesmíte. Zbytek je jen na vás a vašem úsudku co dokáži a co ne.
Na ty šité horkou jehlou nechodím, mám se rád.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od nimrod nimrod »

Souhlas, zastávám asi stejný názor.
S kulobrokem jsem se účastnil více naháněk a honů a můžu říct že na hon kombinovaný drobná/ černá fajn - při nabití brok/kule. Jinak nicmoc a kombinace kule/brenek není to pravé, právě vzhledem k předsazování, s každou ranou jinak, ato výrazně. Proto na naháňky chodím s opakovací kulovnicí bez optiky a na hony (v našich místních podmínkách) s kulobrokem, pochopitelně rovněž jen s mířidly.
Některé štonty jsou na h...o, někdy raději ani nenabíjím, někdy jen brok - další výhoda kulobroku, na lišku se dají pustit broky i tam kde bych si kuli nedovolil.
Obojí má své výhody a naopak. Jisté je, že vyloženě na černou a vysokou je pro mě opakovací kulovnice to pravé ořechové, to platí obecně, nejen pro společné lovy.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

Občas si dojedu taky střelit i když nahánky natláčky nemusím.Pokud mohu říci než jsem se 375HaH srovnal udělal jsem životní zkušenost jak se dají rychle narovnat ty pražce pod tím prasetem...no ostuda.Pár ran už to šlo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Jirka83 »

Zdeňku, kde je tahle střelnice?
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak 60km od Vídně,přímo fabrikacká od Steyr.Jsou tam všechny parkury a prostě vše.Rakušáci jsou zvyklý opravdu hodně trénovat.Byl všední den dopoledne a bylo plno,prvně jsme si ověřili kulovnice a museli čekat na toho knoura.Jak jsem psal dvěma ranama jsem vyhodil pražec z tratě ještě,že se to srovnalo,ale ta ostuda.Zajímavé jak to Brno super bylo přesné a ty soustřely.Vše vyhodnotí monitor.Asi po 20 ranách naklepanej prst od lučíku,že jsem myslel nad fraktůrou,jinak co do zpětného rázu pohoda.Věřím,že na takový tréning by stačila i eletrická PC střelnice.Já teda vždy podle rychlosti za celý život 2 selata a to při odbíhání po první raně a stop efektu.Vždy z boku do 20m.
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Tony30 »

Moc pěkná střelnice,škoda že u nás není víc střelnic s poh.cílem(prase,liška).Myslím že by to byl jaký si hyt jako v Německu,Rakousku a provozovateli by se brzy náklady vrátili.Ale hlavně by byla možnost si opčas vyskoušet jak na tom člověk je. :)
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od nimrod nimrod »

Trénink na střelnici je dobrá věc, ale nemůže to nikdy plně nahradit samotný lov. Kdo je pravidelně úspěšný v lovu, musí něco předtím odlovit. Stačí srovnat staré vystřílené dědky se ZP16/16 při honu s mladíky s moderním vybavením trénované na asfaltholubech :wink:
V kulové střelbě na naháňkách je to to samé, zkušenosti z terénu jsou neocenitelné, ale střelnice je základ.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Tony30 »

TO:nimrod. Ano plně souhlasím.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
za sebe konstatuji:
1, pokud možno na běžící kus nestřílet, pokud se mi ho (prase) nepodaří písknutím či syknutím (kdy si ho již "vedu") na tu rozhodující vteřinu zastavit. Platí to hlavně pro osamělé lovy, kdy zvěř není zrazená, popř. i na klidné natláčky pro střelce na štontu a zvěř přebíhá z lesa do polí či z lesa do lesa.
Mám osobní špatné zkušenosti z náročných a dlouhých dohledávek a výčitek kvůli utrpení zvěře. Takže se již jen raději podívám a řeknu si příště.
2, pokud jde o postřelený kus, je to něco jiného. Prioritou je podle mě co nejrychleji dokončit bezpečně lov, tzn. pokud kus vidím a lze bezpečně střílet, tak střílím. Předchozí znalost terénu, komunikací, možnosti odrazu kule,... si člověk musí soustavně uvědomovat a brát v potaz. Odmítám názor, že se tím zbytečně rozbíjí zvěřina. Ani následné dohledávání se psem nemusí být vždy tak jednoznačně ůspěšné.
3, v předchozí debatě bylo plno příspěvků o teorii, nácviku na střelnici apod. Myslím si, že "trocha" teorie nikoho nezabije,
praxe na střelnici má také svůj význam. Minimálně jednou ročně dát pár ran na pevný i pohyblivý terč by mělo být povinné pro všechny, kteří chtějí lovit kulí.
Osobně vidím ještě další dva důležité faktory a to je:
- znalost terénu = ochozů, převládající směr proudění vzduchu i v čase a pak sedět tam, kde na to mám. Všude ale nejde mít sedačky či posedy
- znalost svých možností tj. co si můžu dovolit, na co mám = ne každý může čekat "pod větrem" na zemi, až prasata přijdou v těch 20 - 30 metrech a písknout si na rudl.
4, Znám zákon, ale jsem zastáncem toho, aby při dohledávce postřeleného prasete bylo možné legálně použit i"SG". Kdo z Vás zažil dohledávky v kukuřici, 2m vysokých kopřivách, hustých mlazinách v létě i v zimě, tak v lepším případě, když je dobrý pes
tak se k živému praseti jen velmi těžko dostáváte tak, aby bylo možné spolehlivě zamířit a lovit kulí. A to vůbec nemluvím o zoufalé situaci, kdy máte pevnou montáž na optiku. V takovýchto případech staří praktici doporučovali jedině "SG".
V těch 2-5 metrech, kam se musíte dostat, nemá SG údajně konkurenci. I při hustých překážkách se nějaké "uchytí". Ne každý dokáže do takovéhoto místa vlézt a pomoci psovi. Ne vždy je k dispozici více psů či dalších střelců. Zdánlivě to je trochu od tématu, ale podle mě to sem patří.
5, Brokovnice mají na natláčce v tlaku své opodstatnění pro svou pohotovost, i když se používají jen jednotné střely.
6, Osobně preferuji kulobrok, znám své možnosti, při znalosti vhodného broku a ověřeného krytí na určité vzdálenosti jde o ideální kombinaci, střílet na lišku, jezevce či kunu probíhající pod posedem kulí není zrovna nejlepší. No a jedna kulová rána k dispozici mě nutí více přemýšlet a čekat. Nevím jak kdo, ale podle mě platí že, co první ranou nepadne, se druhou špatně chytá.
zatím vše.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od kopov.c »

Nic proti,ale to jako tím dostřelováním máš na mysli to,že prase pořádně nevidíš,jen se hýbou kopřivy nebo houští jak popisuješ,tak tam pustíš SG? Tohle udělat u mě na dosledu a ještě u mího psa,tak ty SG taky pustím,ale proti tobě! Omlouvám se adminum-puvodně jsem nechtěl reagovat,aly tyhle názory a nápady mě fakt dostávají... :evil:
Odpovědět