Střelba na běžící zvěř

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od michalos »

Ono totiž to záleží hodně na rychlosti ono tak 308 má na 100 metrech rychlost pomale skoro to co devítka u ústí...a taky ty prasata neutíkali stejně rychle....
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od mikis »

Myslim že než vymýšlet vyfikundace, je lepší zajít pravidelně na normální střelnici dat si tam par kol , případně zajíce na průseku a pak si udělat čas na par takových srandamačů ala parkur ,které občas pořádají kluby na střelnicích....tak si vyzkoušíte všechno, dostanete par dobrých rad a pobavíte se s lidma co je to taky zajímá... bývá do příjemně stravené nedělní dopoledne.

A nemusíte řešit terče,uklid,místo,bezpečnost a vůbec aby vas někdo někde neviděl nebo neslyšel.Krom toho to není dneska nic drahého, běžná cena je 4,- za vypuštěnej terč... když jich date 50 dobře si zastřílíte a když 100 budete cejtit rameno ještě druhej den :D

Trenovat vzduchovkou je sice tiché ale nacvičíš s ní maximalně rychlé nahození(což mužeš cvičit nasucho i s kulí nebo brokačkou), jinak je to dle mého na prd...

Dopručuju koupit cvičnej naboj nebo víc(pro trenovaní přebíjení bez odlícení) a trenovat- nahození-potažení(po drátech,po hraně zdi apod)-stisk bez zastávky-(případně ryché přebití) a pak vyrazit na střelnici...
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od tonny »

Mikis. U nás v okolí nevím, kde je taková střelnice s běžícím cílem ale poohlédnu se. Je to určitě to nejlepší (pokud to není jen jedna vzdálenost). Já se vzduchovkou vyrost a mohu střílet bezpečně za barákem, nebudu určitě sám. Spouštění na pohyblivý terč se s cvičným nábojem nenaučíš, není tam zpětná vazba. Je potřeba si zafixovat spuštění s tažením zbraně a na různé vzdálenosti, naučit se předsazovat. Brokovnice je trošičku jiná. Rozhodně jakýkoliv trénink je lepší než žádný.
ventyl
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27.12.2011, 21:18

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od ventyl »

Tak jsem minulej tejden pred nahankou s kulovnici z okna cvicil tazeni po dratech, po projizdejicich autech a tak podobne.... A pak mi na nahance vybehla, kdyby vybehla, ona vysla jak na prochazku, bachna se sedmi selaty na 60m. Tak jsem na jeji potomky vyslal zasobnik (4 rany) a vysledek 0 bodu :-D . Holt asi to bude chtit trenink s ostrejma :D
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Jirka C. »

Hlavně ty ostrý vybij. Dráty vem čert, ale těch aut je škoda
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od mikis »

ventyl píše:Tak jsem minulej tejden pred nahankou s kulovnici z okna cvicil tazeni po dratech, po projizdejicich autech a tak podobne.... A pak mi na nahance vybehla, kdyby vybehla, ona vysla jak na prochazku, bachna se sedmi selaty na 60m. Tak jsem na jeji potomky vyslal zasobnik (4 rany) a vysledek 0 bodu :-D . Holt asi to bude chtit trenink s ostrejma :D
Mno 60m není zas taková dalka :D , čím střílíš? Tedy jakym zaměřovačem..... mech. mířidla, kolimator nebo puškohled? A zkoušel jsi někdy trénovat střelbu ze stoje(z volné ruky) na terč i nepohyblivý??
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od mikis »

PS:jinak to tahání po autech není zas tak dobrej napad....krom toho že to není uplně bezpečná manipulace se zbraní tak si vzpomeň jak asi před pul rokem(nebo jak je to dlouho) ležel ten airsofťak nad dalničním tunelem,mířil na auta a přijela na něj zásahovka.... :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od dalas »

Hlavně netrénuj, jak uvidíš auto s vlaječkou na blatníku!
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od roedear »

Zbrojovák píše:A jaké jsi měl nastavené zvětšení?
Zvětšení 6x - a to po zkušenosti, že jsem předtím při zvětšení 3x sice mohl na vysokou vystřelit, ale prd jsem obeznal, i když se zastavila - navíc jsem tak nějak měl za to, že zrovna ten kus co stojí ideálně, je špičák..
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od mikis »

Nedávno jsem na střelnici viděl nasazenej kolimator šikmo bokem na puškohledu(přidělanej na weaver liště chycené k tubusu puškohledu okem) , muže to být docela dobré řešení jak mít nastaven na optice věší zoom pro rychlé obeznání a pro samotný výstřel a orientaci do 50m mužeš koukat oběma očima přes kolimator...zdá se mi to lepší než montáž s podhledem...
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od xtaup »

Kolimátor jsem měl obdobně nasazen na puškohledu taky, a v celku dobře se s tím dalo střílet, když si člověk zvyk, ale samotnej kolimátor osazenej přímo na flintě je přece jen trošku lepší. Výhoda byla, že kolimátor v podstatě nebylo třeba nastřelovat, stačilo srovnat ho s křížem puškohledu a pak vyzkoušet na terč jak to chodí a hotovo. Každopádně tohle monstrózní osazení budilo pozornost ostatních :D. Nicméně varianta lovecké sestavy na zvěř v pohybu to je, a to jak na blízko tak na větší dálku.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Zbrojovák »

Tento princip je dnes běžný u některých specielních sil, na útočných puškách nebo i PDW. Pevná optika 3-4x s bodem pro mířenou střelbu do řekněme 400m + na ní kolimátor pro střelbu na blízko, pohyblivý cíl, střelba asi do 100m. Vypadá to monstrózně ale asi to funguje.
Já se spokojím s obyčejnou klasikou - mířidly, je to nejméně náchylné na vnější vlivy (průchod zapadanou houštinou) a dá se s tím střílet prakticky od 0 do zhruba 80-100m, s běžnou vyhovující loveckou přesností na stojící zvěř při dobrém světle. Na pohyblivý cíl jsem střílel nejdál na 50m, myslím si že dál už nebudu mít požadovanou přesnost a předsazení už nebude taky tak přesné.

tady pár vystřílených borců s aimpointem
http://www.youtube.com/watch?v=J160n0Wf ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=bMT-iiOL ... re=related
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Reno »

Zbrojovák píše:Tento princip je dnes běžný u některých specielních sil, na útočných puškách nebo i PDW. Pevná optika 3-4x s bodem pro mířenou střelbu do řekněme 400m + na ní kolimátor pro střelbu na blízko, pohyblivý cíl, střelba asi do 100m. Vypadá to monstrózně ale asi to funguje...
Někteří výrobci již tuto kombinaci (puškohled + kolimátor) mají ve standardní nabídce a nemusí to ani VYPADAT tak zle... Jinak já osobně i na nepohyblivé "cíle" střílím na vzdálenosti nepřesahující 100 m, takže by mi teoreticky klidně stačila i pevná mířidla. Puškohled ovšem bez debat umožňuje komfortnější zamíření a také obeznání. Pro mě jsou aktuálně ideálním řešením variábly 1-4x případně 1,5 - 6x s bodem, protože jsou při minimálním zvětšení použitelné jako kolimátor (dokonce oproti kolimátoru výrazně zostřují obraz) a s plným zvětšením jako puškohled. :wink:
Naposledy upravil(a) Reno dne čtv 12.1.2012, 13:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od tonny »

Kolimátor nad puškohledem je spíš na menší vzdálenost, dle mého názoru je vhodnější zboku a naučit se natočit zbraň v rameni. Měl to tak kdysi p. Martínek na soutěžích na své AR15 (na speciální montáži) a radost pohledět, jak to uměl hodit do ramene při rychlém zalícení. Má to na svých stránkách v galerii http://www.martinekv.cz/old/data/obrazk ... MG0204.JPG
ventyl
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27.12.2011, 21:18

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od ventyl »

Mno 60m není zas taková dalka :D , čím střílíš? Tedy jakym zaměřovačem..... mech. mířidla, kolimator nebo puškohled? A zkoušel jsi někdy trénovat střelbu ze stoje(z volné ruky) na terč i nepohyblivý??[/quote]

Meopta 6x42, kriz tenka nitka (nevim, neco DoT). Se z toho poseru stejne. Koupil jsem prebijene strelivo: 243W,Vlasimacka strela SP, ale 980m/s ustovka,nastreloval na 50m, soustrel trech ran 4mm. (13Kc/ks) Na nahance kolouch evropaka v trysku 50m, tahnu na komore, lehce znaci, po 80m se oddeluje od lane, pada, zhasina. Na nastrelu (snih) pouze striz, barvi lehce az po 50m, zasah jatra. Nic moc spokojeny s vysledkem nejsem. Dneska dalsi natlacka smola cca 100m stojici, bocni opora o strom, po rane prudce vyrazi, na nastrelu zadna striz, na stope (snih) zadna barva. Dosled bez psa cca 500m neuspesny, bez barvy. Nechapu, na takovou vzdalenost nemijim, uz vubec ne tak velky cil. Prosim o radu, jakou strelu zvolit, aby dobre prostrelovala a kus dobre barvil. Vim, ze se to do teto rubriky nehodi, ale prece...
Odpovědět