Střelba na běžící zvěř

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Pavel.x »

Už vím proč mít strach na naháňkách a větší nebezpečí než černá je v tomto případě soused cca 2minuta 40s
http://www.videapro.cz/video/585-nahank ... by-1-cast/
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od kounek »

Tak stát já tam co kameraman, tak budu mít asi novou pažbu, protože bych ji o něj přerazil. Toto není ničím omluvitelné a na naháňku už by se nepodíval. To je minimálně na sebrání zbrojáku a skoro bych řek že ne moc daleko od kriminálu...
Naposledy upravil(a) kounek dne pát 07.2.2014, 14:08, celkem upraveno 1 x.
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od dalas »

Příznačný název - Blaník Hroby! Bože chraň nás od takových debilů (pardon, nemohu jinak), tak jako jsi uchránil kameramana před jedním z nich. To musel být nadbožský výkon.
Ale po shlédnutí druhého dílu nevím, zda jsem se neunáhlil v soudu. Na konci hospodář všem děkuje za bezpečnou střelbu. Tak fakt nevím, nebo nevěděl hospodář.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od fesoj »

Když jsem toto video viděl na jiném fóru, byl ten zmíněný výstřel v diskuzi také silně kritizován a jeden z účastníků se vyjádřil, že o žádnou nebezpečnou střelbu nešlo, ten úhel byl prý podstatně jiný, než jak to na záběru kamery vypadá. Nevím, nebyl jsem u toho, prodávám, jak jsem koupil - ale stát bych tam nechtěl.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od dalas »

To může ten dotyčný vykládat tak hadům v lese. Rozfázuj to po záběrech kam se vyvalil kouř po první raně a kde prase značilo zásah. Ten úhel byl hóóódně ostrej. Stačilo by, že přes toho kameramana táhne. Snad jedině že by to byla fata morgana.
vystrel.JPG
vystrel.JPG (66.72 KiB) Zobrazeno 9112 x
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Pavel.x »

Když jsem to viděl tak mi pěkně mrazilo v zádech. Určitě bych tam nechtěl stát.
Takovým střelcům bych další účast na lovu okamžitě zakázal.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od niva »

Zdravím kolegové,
strážní andělé zřejmě existují a mají někdy hodně pilno a ne jen u dotyčného kameramana. Myslím, že se minimálně statutárním zástupcům dotyčného MS v poslední době hodně škytalo(á) neb oprávněná "chvála" z české kotliny jde zřejmě po více obdobných forech. Dotyčný "úspěšný" lovec měl víc štěstí než rozumu. Já bych dotyčné video okamžitě stáhl, pokud by kameraman netočil ze stanoviště a la betonové bunkry, kterých je plné pohraničí. Při ukončení naháňky hospodář s předsedou nemuseli o "úspěšném" lovu dle videa vědět, ale pokud ho neviděli před pověšením na stránky, tak minimálně následně ho ho určitě zhlédli. Byl by zajímavý komentář od přímých účastníků akce, protože jinak to je ukázková záležitost, jak se dostat pro průšvihu, zásluhou jiných.
Toť vše.
niva
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Petr1970 »

no, vidím to že začnu shánět těžkou anti-flak vestu, když budu na takový akce chtít chodit, snad by to ten brenek ustálo:-)
sice to soudruzi z USA používali na "střepiny" ale zase to krylo i citlivé místa:-)
http://s1.hubimg.com/u/6261706_f260.jpg

případně modernizaci:-)
http://s1.hubimg.com/u/6261764_f1024.jpg
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od tonny »

V roce 2002 jsem viděl na naháňce rakušáka, který dostal odraženej brenek od zmrzlé země do horního prsního svalu u ramene. Přes teplé oblečení pěknej modrák, svalilo na zem. Měl štěstí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od BwanaHunter »

tonny> podobná situace mi připadá i na tom videu, ten střelec bych řekl, že skutečně střílel proti zemi, ale v blbým úhlu vzhledem k ostatním (kameramanovi). Stačil by blbý odraz a mohlo být zle. Celkem mě překvapuje, že z odraženého breneku byl jenom modrák, ačkoliv je to samozřejmě pozitivní.
Co kdo vnímá jako bezpečný prostor pro výstřel je občas, jak jsem zjistil, dost relativní. V uplynulé sezoně jsem zažil, že mě závodčí stavěl na štont, a já si hned pro sebe říkal, kam mě to proboha staví, že tady nemůžu vystřelit ani kdyby přišlo nevím co. Začal ukazovat kam můžu sřílet, tak jsem se vyjevil, jestli to jako myslí vážně, měl jsem samozřejmě kulovnici, a on že jo, že v pohodě, že to takhle staví vždycky.... :shock: Opačný případ - jiná akce, vystřelil jsem na zvěř, podle svého nejlepšího svědomí a vědomí bezpečným způsobem, a řešil jsem konflikt se sousedem - že prý jsem ho málem zastřelil atd., scénku si dovedete představit. Nakonec uznal, že to tak úplně nebylo, asi se trochu leknul, jak ta moje "houfnice" houkne, ale nebyla to příjemná chvíle ani pro mě, člověk si může být jistý, ale stejně ho to rozhodní a znejistí...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Lotr »

Není to tak dlouho, mám pocit, že tady o tom bylo i vlákno, kdy někde na plzeňsku došlo brenekem odraženým od kůry zmrzlého stromu k zastřelení cca 35-ti letého otce malých dětí. Nejdříve se špekulovalo pomalu o rafinované vraždě, nakonec byl na vině brenek, který se dvakrát neuvěřitelně nešťastně odrazil od zmrzlé země, pak od stromu a strefil pod neuvěřitelným úhlem onoho nešťastníka tak, že na místě skonal.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Tim »

To je fakt, každý vnímá pojem bezpečná střelba jinak. Také už jsem málem schytal několikrát broky, na druhou stranu já se tak moc bojím vystřelit, že kolikrát jsem dostal na naháňce vynadáno, že jsem nestřílel :roll: Od té doby všechny upozorňuju, že potřebuju hodně prostoru a nejlépe postavit někam "na roh" :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od BwanaHunter »

Lotr> ten případ na Přešticku byla kule, resp. její jádro, svlečené z pláště právě odrazy. Věk a to, že šlo o otce od dětí by sedělo, ale může to být jiný případ.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od tonny »

To odražené olovo bylo jako placka, která navíc dopadla celou svou plochou na oblečení, takže modrák a označený huberťák.

Nejhorší u střelby na pohyblivou zvěř je ten adrenalin většinou u nevystřílených lovců, kteří sotva stíhají mít v hledáčku zvěř a kolem už nic. Navíc to málokdo trénuje, tak s tím může mít pak velký problém. Viděl jsem to zpočátku i u sebe.

U naháněk bývá problém v závodčím, neboť většinou rozmísťuje střelce, hosty, které nezná a předpokládá, že se umí disciplínovaně chovat i v adrenalinových situacích. Ne vždy se dá v revíru rozmístit ideálně velké množství střelců tak aby se co nejvíce slovilo a ještě si prominenti zastříleli.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střelba na běžící zvěř

Příspěvek od Lotr »

Bwana může být, už si to taky přesně nepamatuju, zda to byla kule či brenek, ale je to typický příklad pro neuvěřitelný odraz kus olova neuvěřitelným směrem, popírající všechny zákony balistiky.
Sám jsem taky dostal pár broků do nohy, je to už hooodně dlouho, kruhová leč, bažant nad našimi hlavami a já schytal pár broků do stehna, naštěstí jsem měl pevné plátěné kalhoty a byl jsem na druhé straně leče, takže to jen zaštípalo a měl jsem pěknou modřinu pár dní.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět