Zbraně v trezoru hlavní dolů

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Zbraně v trezoru hlavní dolů

Příspěvek od Petr1970 »

Ahoj,
chci přerovnat zbraně hlavní dolů, jak to máte vyřešené?
počítám že to bude hřbety (a optikami) k zadní stěně, spouštěmi dopředu... takže to bude podražené? a hlavně budou dole našikmo..

mám strach že to bude stát na malé plošce hlavně jen..

jak toto máte řešené? nahoru počítám vyříznout nějaké "prkénko širší než pažby - trny dopředu a oblepit filcem...
dolů nějaký koberec jen nebo spíš měkčí molitan?-hadr aby tam ty hlavně byly spíš v měkkém?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od Reno »

Už jsem viděl lecos, ale dlouhé zbraně uložené v trezoru hlavní dolů ještě ne. :shock:
Jsem opravdu zvědavý, jestli někdo takový existuje... :D
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od Petr1970 »

existují.....
celé je to o "riziku" dlouhodobého stékání-uzazování čističů(oleje, wd, šicí stroje a jiný mnamky" který zatíkají gravitačně dolů, takže přes úderník-závěr do dřeva např.. za těch "pár let"...

čistím teda CLP spíš na "sucho" a vysychání, není to promaštěno k smrti....ale když konzervuju některý zbraně víc (nepoužívám je půl roku a víc) tak bych to radši "namastil konzervantem" víc na delší uložení.... a nechci riskovat že mi to bude ničit dřevo
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od kounek »

Osobně to nedělám, ale znám jednoho, který by flintu nikdy nepostavil pažbou dolů.

Taky má zajímavý způsob čištění. Nalije opravdu velké množství oleje do laufu směrem od komory a postaví to do trezoru ústím dolů do plastové krabičky, kam ten olej za dva dny všechen (skoro) vyteče a pak to teprve protahuje...

Jinak má ve skříni na podlaze tlustou gumu...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od tonny »

Já dávám zbraně hlavní dolů od té doby, kdy mi olej stekl na botku a naleptal ji tak, že do dnes lepí.
Nevidím na tom nic špatného. Rozhodně bych nedával na spodek trezoru molitan, také se může rozpouštět.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od Jan Slavětínský »

A proč to tolik prolejváte olejem? Vždyť to je zbytečné. Flintu vytřu do sucha a přejedu mastným hadrem. Vývrt mastnou lacetkou. Nemá co stékat. Flintu beru do ruky i několikrát v týdnu a i kdyby né, tak nemá šanci reznout.
Vždyť vy to konzervujete jako uloženky do skladu.....
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od Durell »

tonny píše:Já dávám zbraně hlavní dolů od té doby, kdy mi olej stekl na botku a naleptal ji tak, že do dnes lepí.
Nevidím na tom nic špatného. Rozhodně bych nedával na spodek trezoru molitan, také se může rozpouštět.
Tak ju vymeň :wink: :roll:

Inak ja som používal vystrelenú nábojnicu do komory a tá zachytí všetok olej a flinta stojí jak má . :idea:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od Reno »

Že požadavek na to atypické uložení hlavní dolů bude kvůli stékajícímu oleji mi došlo, ale opravdu jsem ještě v praxi neviděl nikoho, kdo by to dělal. Olej na čištění a konzervaci zbraní samozřejmě používám také, ale rozhodně mi z nich nic nevytéká, ani na nich nic nerezne. Když některou ze zbraní beru ven, tak pouze u kulovnic 1x protáhnu - odmastím vývrt a hotovo. Provádět pokaždé dekonzervaci nějaké "umaštěnky" by mě nebavilo. Každopádně způsob uložení zbraně je s výjimkou zákonem stanovených kritérií tak nějak otázkou "vkusu každého soudruha", že... :D Pro mastily s olejem vytékajícím z hlavní bude asi nejelegantnějším řešením koupit / vyrobit si na dno trezoru přesně padnoucí nízkou vaničku a do ní vložit pás olejům odolné gumy.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od tibi1 »

ja som to vymyslel tak, ze ak musim odlozit naolejovanu zbran z nejakeho dovodu do trezora, natlacim vyterakovou tyčou do komory co najhlbsie 1-2 odličovacie vatove tampony a zbran odkladam klasicky laufom nahor ....vrele odporučam

ale ak inak nedaš, viem že Figi použival ten hruby 1-2cm hruby filc co sa niekedy davno daval pod klasicke pisacie kancelarske stroje aby to neklepalo na celý úrad, vsecko spolahlivo nasal ale vzhladom na hrubu vrstvu neprepustil a chranil ustie...mam ho doma tiez ale odkedy tlacim do komory tampony som spokojnesi :mrgreen:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od Petr1970 »

běžně provozované zbraně neřeším jak jsem psal - čistím CLP(a lehce konzervuji) takže to není žádná promaštěnka... navíc brokovnici i kulovnici tahám "celkem často"...

spíš mám pár zbraní které chci "konzervovat" tím že použiju něco dlouhodobějšího a víc:-) protože prostě je nenosím a nyní je 1x měsíčně vyndám a "přečistím" CLP, což je spíš krátkodobější..
tak mě napadlo že to postavím dolů jen pro jistotu a oleje dám "trošku víc" (ale žádný jezero).. do ústí hlavně obvykle natlačím patch s párátkem nastříklý olejem (i když mi to stojí hlavní nahoru), pro dobrý pocit...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od pufr »

Na ty věci nechané v hlavni pozor, historicky už bylo "vystřeleno" asi všechno, co se dá do vývrtu dát, včetně rektifikačních dalekohledů :)

Na to dlouhodobé uložení "vyčištěné zbraně" je od stejného výrobce (myslím Nova Solutions nebo tak nějak - byť to marketing zakrývá) dobrý ten "Break Free SMX" - splňuje nornu NATO pro dvouleté uložení ve skladu a asi půl roku konzervace na "břehu moře"
http://www.clp.se/productpage.aspx?id=154
Koupil jsem od Holby ve Vsetíně asi před třemi lety (5l kanystřík "do práce"/ cca 3.500.- Kč; jsou i menší balení) a spokojenost, plasty nežere :)
Pufr
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: trezor-zbraně hlavní dolů poradit fígl

Příspěvek od figi »

Všechny mé zbraně mám v trezorech hlavní dolů, a nenapadlo by mne dát to jinak. V komoře může nějaký ten olej zůstat, a to pak není dobré. Dole pod hlavně dávám kus hrubého koberce, ten se dobře řeže na rozměr a dá se lehce vyměnit, navíc na něm hlavně dobře drží. V hlavních v trezoru nechávám tenký olejový film, a na koberci je někdy i to znát.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět