LOVECKÉ FÓRUM / MYSLIVOST • Zobrazit téma - Broková střelba

Přejít na obsah

Fotopast

Broková střelba

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu

Broková střelba

Příspěvekod hunterplus » pon 20.10.2014, 22:05

Zdravím všechny kolegy.CHtěl bych se zeptat na radu ohledně brokové střelby na kachny střílím na normální vzdálenost cca. 35m a často vidím jak košík prolétne v jedné rovině asi 40 cm za kachnou teoreticky by měla spadnout ale většinou létají dál. :( :D Kde myslíte že je ten brokový shluk?A o kolik broky můžou létat rychleji než samotný košík?Jestli tedy když toto vidím předsazuji moc nebo málo?
hunterplus
Nový návštěvník

Re: Broková střelba

Příspěvekod hunterplus » čtv 23.10.2014, 11:41

To opravdu nikdo nemáte s tímto podobné skušenosti? Nebo alespoň nějaký názor? Děkuji.
hunterplus
Nový návštěvník

Příspěvekod zispo » čtv 23.10.2014, 12:13

Doporučím ti zajdi na střelci a zkus si vše. Košík po vystřelení dá se říct žíje svím způsobem.
zispo
Pravidelný diskutér

Příspěvekod Jan Slavětínský » čtv 23.10.2014, 13:20

Všichni a mě nevyjímaje na kachny,kohouty i na hřivnáče většinou předsazujeme málo a rány jdou za. Je to o cviku jak na střelnici,tak o vystřílenosti i citu. Já do těch 40ti metrů dávám kachně (když mi neletí pod úhlem,ale přetahuje přede mnou) asi metr před a táhnu s ní. Dost často padá,tak to asi funguje.
Jan Slavětínský
Pravidelný diskutér

Příspěvekod ramo » stř 05.11.2014, 9:47

Zajdi si na střelnici s někým, kdo dobře ovládá brokovou střelbu a nechej si poradit. Většinou také dotyčný vidí kam letí brokový svazek a je schopen ti říct, že jsi za, nebo pod terčem... Ale jinak si myslím, že je to jak píše Jan S. většina z nás střílí ZA a mě se to někdy stává také i když si to hlídám ... :(
ramo
Častý návštěvník

Příspěvekod dmw » sob 07.3.2015, 21:52

Řekl bych, že střílíš za a může to být třeba tím, že nejsi s kachnou v tahu a zastavíš flintu a to je těch třeba 40cm za. Těch kachen za sezonu moc nepostřílím, ale bavím se dost hřivnáči už jen kvůli svým ohařům, kde pocvičím aport a dohledávky a to mě docela školí, takže doporučuji. Drobné zvěře je u nás čím dál tím méně, ale populace hřivnáčů za poslední asi 5 let rapidně vzrostla, takže já mám vlastně honovou sezónu o trošku dříve. :wink:
A takový nadívaný holoubek nebo polívčička, to je laskomina.
dmw
Nový návštěvník

Zpět na Lovecké střelectví