Fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Fotopast

Příspěvek od Buttler »

Acorn je v pohodě, už ji mám přes tři roky a no problem. Pouze je třeba koupit pořádné baterie. Poprvé jsem měl štěstí na nějaké Varty, ale už nevím typ, nicméně pouze ve fotopasti vydržely 8 měsíců. A to nefotím, nastavuji pouze video.
Akorát model s GSM modulem nepovažuji za nutný.

Zdeněk - ta cena je opravdu neuvěřitelná. V čínském e-shopu je něco podobného kolem 130 $.
http://www.aliexpress.com/wholesale?ini ... 2242243242
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od Zdenek41 »

No já nevím...našel jsem ještě lepší cenu na Eb 20 doláčů.Proto pátrám ,cena divná.
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Taky jsem se díval. Na eb jsem našel taky za 800kč, ale jsou to aukce s přihazováním, pozor nato, není to pevná cena. U nás se dají koupit za velmi podobné peníze jako na eb a dokonce s neviditelným přísvitem a češtinou!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

já naopak nechápu (nic ve zlým) model bez GSM někde v lese..

to i když tam půjd obden(nebo každý den) polezu na strom nebo budu dupat někdo u zamaskované pasti abych se podíval na displej? nehledě na to že tam "nemusím" chodit každý den... ale rovnou vím kdy tam co přišlo

samozřejmě ta cena je "jinde"..

add baterie - na zimu mráz žádne baterie nefungují dlouhodobě dobře, jaro-podzim se to nechá řešit slušnějšíma baterkama nebo dobíječkama, na zimu asi holt jen "akumulátor" s kabelem" - nějakejá gelově-olověná krabička která zvládne i "mráz"...

zatím sem pořídil jen baterky na nyní, jestli mi jí neukradnou hned, tak pouvažuju po novým roce o tý gelovce s drátem a dobíjet to..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Kenny
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21.2.2015, 16:23

Re: Fotopast

Příspěvek od Kenny »

Chcem sa spytat nemate nahodou niekto skusenosti s fotopascami welltar? Pozeral som si fotky na nete a z tejto sa mi zdali najkvalitnejsie ale neviem ako je to so spolahlivostou
martin500
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22.2.2015, 8:43

Re: Fotopast

Příspěvek od martin500 »

Ahoj pratele, chtel bych si koupit fotopast na sledovani zvere. Mela by mit gsm modul a dostatecnou kvalitu obrazu. Nocni osvetleni nevin ktere ale necham si rad poradit. Je lepsi to viditelne nebo neviditelne ? Cena tak do 8tisic. Plus minus.
Kenny
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21.2.2015, 16:23

Re: Fotopast

Příspěvek od Kenny »

Tak konecne som nasiel slovenske fotky z welltar mozno to pomoze aj niekomu dalsiemu: http://www.roy.sk/fotopasce/31722-fotop ... -menu.html

co sa tyka poslednej otazky tak ja radim viditelny blesk, neviditelny je dobry na strazenie objektov, ale viditelny robi lepsie nocne zabery a pri zveri nie je az tak podstatne aby bol prisvit neviditelny
martin500
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22.2.2015, 8:43

Re: Fotopast

Příspěvek od martin500 »

Tak ja uz mam take svého favorita vybraneho. Máte snim nekdo zkusenost ? je to typ SG880MK-8mHD
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Kenny fotky z Weltaru se ti zdají být ok protože to má jak píšeš 850nm LED a není pravda, že zvěři to nevadí. Černá na 850nm může být velice citlivá. Zrovna tak šelmy. Spárkaté je to jedno. Znám kluky co weltary měly a všem odešly do kytek a už by je nekoupili. Nový scoutguard dělá velice pěkné fotky v honitbě jich máme několik a už bych jiné Acorny a podobné nechtěl. Spolehlivost odesílání je nesrovnatelná, pokud je signál a ani nemusí být moc dobrý fotopast pracuje a odesílá. Opravdu spokojenost!
martin500
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22.2.2015, 8:43

Re: Fotopast

Příspěvek od martin500 »

Tak jen bych chtel napsat nejake zkusenosti. Fotopast funguje dobře. Mam ji nastrazenou na bobra ale uz me vyfotila, bazanta, kunu, potkany, hranostaje. nutrii, lisku atd.
Jen bych chtel říct ze asi nejdulezitejsi udaj u fotopasti je odezva spusteni. SG880 maji vsechny 1.2s coz je sice malo ale na vyfoceni zvířat je to dost. Pokud chcete sledovat zvířata nekde u krmelcu kde vydrzi nekolik minut tak neni problem ale pokud chcete sledovat jejich cesty kudma chodi tak stouhle odezvou se vam povede vyfotit jedna fotka z mála.
Ted uz bych šel jedine do znacky cuddeback. Sice nemaji fotopasti s GSM modulem ale vsechny maji odezvu 0.4s coz je vynikajici a stihnou pořidit dva snimky za dobu nez stihne pořídit bezna fotopast s odezvou nad 1s jeden snimek. Prodavaji se i variace s vymenitelnym osvetlenim takze muzete vlozit neviditelne ir, xenon blesk, nebo klasicke led. Pouzivaji je na sledovani rysa na Šumave.
Snad jsem nekomu pomohl alespon trochu a to ze acrony maji i bocni senzory a tim se urychli odezva je pekna blbost a je to jen tahak na lidi.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Fotopast

Příspěvek od BwanaHunter »

0,4s je dobrý. Moultrie mají taky pod sekundu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
josef k.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09.3.2015, 12:39

Re: Fotopast

Příspěvek od josef k. »

Mám z posledního výletu do bývalého doma dva Cuddebacky Attack, ale úplně spokojený s nima nejsem. Když to vyfotí zvíře moc blízko je to přeexponované. Vím že šumavský park je používá pro monitorování ale pan Bufka jmenoval starý model a ne tenhle. Díval jsem se že je mají teďka nějaký nový, ale moc výsledků z nich není. Já jsem flash přelepil folií a počkám si an výsledky z té novinky. Na moje focení dvou míst u nás se mi nechce vyhazovat tolik peněz jen tak.
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Je pravda, že SG880 nejsou rychlíci. Je to všechno jenom o instalaci, pokud dáte fotopast na cestu, že zabírá pouze příchozí zvěř zleva doprava, nebo obráceně není to úplně ideální. Přeexponování je právě problém focení na blízkost, zde může pomoci přelepit část LED pole páskou (neprůhlednou), Co se týká času, je ještě zajímavá fotopast KeepGuard KG780. Tato fotopast má odezvu také 0.4s + dokáže pořídit fotografii a video zároveň. Video je ve FULLHD. Ještě další zajímavostí je např. automatické nastavení PIR citlivosti v závislosti na teplotě okolí. Nebo regulace přísvitu ve 3 krocích podle používané vzdálenosti. Aktuálně používáme a docela solidní mašinka.
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Fotopast

Příspěvek od ludaZ1000 »

Zdravím pánové, nemáte někdo zkušenost s fotopastí Scout Guard SG560K? Díky za info.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od Zdenek41 »

Po delší době jsem se rozhodl koupit SG 007, hlavně proto že není vzhledem zajímavá. A nebude tolik lákat. Samozřejmě i cena je zajímavá. Co mě překvapilo dělá to velice dobré fotky. Noční byly opravdu špička. Ovšem do včerejšího dne v provozu je asi měsíc a půl. Fotky jsou tmavé, černou lze jen tak rozpoznat a to do těch 8m co je nainstalována. Co mě první napadlo jsou baterie a pak IR 940 přísvit. Neporadil by někdo jak postupovat dál. Reklamaci mohu uplatnit vždy, ale podmínkou je napsat závadu. Co se mi ještě nezdá je vyfocení jen pár fotek a to hlavně černé zvěře, je i podle záběrů vidět, že ten přísvit vidí. Zatím to vyfotilo od velikost psíka vše ovšem kunu a sojky to nefotí. Pokud někdo máte podobnou zkušenost budu rád když mi poradíte. Třeba dělám něco špatně.
Odpovědět