Pánvička do lesa

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
pavel.konup
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 12.11.2018, 13:56

Pánvička do lesa

Příspěvek od pavel.konup »

Dobrý den, nenašel jsem přesně vlákno kam by to sedělo 100% ale neni to téma uplně od věci. Chci si pořídit nějakou menší pánvičku, kterou budu nosit do lesa. Je to myšleno na občasné táboření nebo jen oheň na něco malého k jídlu. Co jsem hledal tak jsem zatím našel tuto líbí se mi hlavně, protože má odjímatelnou rukojeť takže je opravdu skladná a cenu si představuju taky takhle nižší, protože je to přeci jen pánev do lesa takže se s ní bude tak zacházet.. je mi jasné, že mi budete psát, že je lepší malý kotlík, ale hledám něco malého co se vejde do batohu. Máte někdo nějakou zkušenost s malou pánvičkou do lesa? budu rád za každou radu. Díky
Sody
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.1.2018, 10:15

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od Sody »

Já mám dobrou zkušenost s touhle:

https://www.lidl-shop.cz/ERNESTO-Zelezn ... p100242971
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od losthorizon »

Na těchto stránkách tebou poptávané informace spíš bohužel nedostaneš. Každopádně kvalitní a zejména prověřené věci na táboření včetně potřeb pro vaření koupíš na stránkách bushcraftshop v sekci nádobí.
pavel.konup
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 12.11.2018, 13:56

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od pavel.konup »

Dobře, i tak děkuju za tipy.. ta pánev z lidlu vypadá dobře ale bojím se zase o kvalitu, protože cena je dost nízká.. Na tu stránku bushcraftshop se podívám, děkuji.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od lörinc »

Tak o tu z lidlu se neboj. Máme jí na doma a celej teflon a podobný srandy se můžou jít zahrabat.... Poctivý klasický železo. A když na tebe vyběhne prase, tak ho tím i zabijes [emoji6]
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od fesoj »

Já bych do lesa dal přednost tomu Herzbergru už proto, že má odnímatelnou rukojeť a mělo by se s tím zejména na otevřeném ohni líp pracovat - ovšem záleží na i na kvalitě té rukojrti, aby nakonec nechytla nebo se neroztavila, plamen je plamen.
Kritériem pravdy je praxe.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od Jiří K. »

palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od palkopal »

A co tohle:

zákon č. 289/1995 Sb., § 20 Zákaz některých činností v lesích :

(1) V lesích je zakázáno
...
k) kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně a tábořit mimo vyhrazená místa,
...
(2) Rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně je zakázáno také do vzdálenosti 50 m od okraje lesa.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pánvička do lesa

Příspěvek od fesoj »

No, zákon sice hovoří jasnou řečí, ale... Kterýpak myslivec-kuřák si odpustí po ráně na srnce, jelena či jinou spárkatou onu "povinnou" cigaretu, než jde ke zhaslému kusu či na nástřel - a co jsou kuřáci kuřáky, historie nepamatuje, že by tímto způsobem byl založen jeden jediný požár. Pálení klestu po těžbě je rovněž zcela běžnou a celkem vzato bohulibou činností. Já při jarní desinfekci krmelce vytahané a znehodnocené seno také pálím, oheň je nejlepší dezinfekce, jen předem zatelefonuji revírníkovi, aby věděl o původu toho kouře, který je vidět na dálku a oheň si samozřejmě hlídám. Nebuďme papežštější než papež, nic se nesmí přehánět a když se chce, všechno jde. Samozřejmě, vzniknou situace, kdy je kvůli dlouhotrvajícímu suchu každý lesní ohníček rizikem, ale myslivec je proto myslivcem, že myslí a ví nebo by měl vědět, co si kdy a kde může dovolit.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět