Posed nůžkový

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Posed nůžkový

Příspěvek od motolada »

Takže přidávám můj třetí výtvor(co se posedů týče).Pokud bych to shrnul tak i s přípravou dřeva po chvílích 3 dny práce.Momentálně jsem místa kam měl přijít zavrhnul tak musím ještě přemýšlet.
Výška je asi 3.5m,šířka 1.3m,konstruoval jsem ho pro dva.
Obrázek
Obrázek
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od Alda »

no, vypada dobre a pokud vylezete i pres sedacku :D jen jedna moje zkusenost - priste bych nepouzival drevo z borovice, moc ti nevydrzi...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od motolada »

:D smrk bude lepší?
Sedačka je akorát na hraně,největší radost mám z toho,že přináším do honitby uplně nové konstrukce které u nás nikdo nemá(jde o to jestli budou i funkční :lol: )
Nemám rád ty klasiky opřené o strom.
Mám v plánu kolegy zahltit mými výtvory :lol: ,snad zbývá dost času...
Ta borka je protože roste kousek pod barákem jeden posed už zní mám 2 rokem http://motolada.rajce.idnes.cz/posed_ma ... .jpg,zatím drží.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od Alda »

uvidis sam (2 roky nejsou nic :? )
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od motolada »

Jasan neberu to jako nějakou testovací dobu,co ten smrk?,topol?,modřín(to by mohla být kvalita)?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od Alda »

z toho, na co se ptas, tak smrk. u nas na trebonsku o borovice nemame nouzi, ale veskere stavby se delaji ze smrku.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od niva »

Zdravím,
nebál bych se té borovice, obzvlášť když je "po ruce" a není problém s vlastníkem. Chystám se na něco podobného, tak pokud nemáš vyhrazené autorské právo, možná bych uplatnil některé konstrukční prvky.
Doporučení:
- uplatnil bych alespoň částečně odkornění, za čerstva to není takový problém a potom stojky minimálně 50 cm od země naimpregnovat, v případě nouze stačí i "vyjetý" olej, ale nechat vsáknout a zaschnout
- jen bych používal na vše živé dřevo, zdá se mi, že na žebříku je "suchár, žebřík - stojky i "šprincle" bych odkornil celé
- šprincle na žebříku bych alespoň 1 cm zapustil do stojky a nechal je na každé straně cca o 5 cm delší,
- zdá se, že jsou položeny na kůře a to bude (nebo může) dělat časem zřejmě potíže i přes použité vraťáky
- dotaz - kolik vážíš? Při mém těsném "docentovi" a popř. úvaze , že tam budeme sedět dva a uváděné výšce mi přijde dole malá základna = stabilita?? Nebo bude použito ukotvení (země, strom)?
- sedák se mi zdá vhodnější umístit naproti pro pohodlnější přístup

Pohodlné sezení a pěkné zážitky přeje
niva
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od niva »

Ještě dodatek k předchozímu,
dal bych výš spojovací šroub na hlavních stojkách, ta pouhá cca 1/2 výšky bude nepříznivě působit na stabilitu, pokud tam nebude další ukotvení.
niva
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od kounek »

podobnej posed u nás stojí, ale ten sedák je udělanej na druhý straně. Lépe se tam leze a nasedá. Z tohohole bude řekl bych dost těžký bezpečně slézt a nezlomit u toho flintu... :)
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od motolada »

niva: sakra abych ho snad zbořil :lol: :lol:
Jsem rád že jsou připomínky..
Základna by mohla být lepší,celé to mělo být menší a tak ty šrouby jsou nízko i když jsem je už jednou přesunul nahoru,ale sedí se zhruba nad šroubama takže to těžiště je uprostřed.
Všechno dřevo je živé ta jedna šprušle je ze staršího kuláče co byl doma.Pravda je že mohly být delší.
Ten sedák je skvělý nápad a dívám se že by tam i mohl být :idea:
To odkornění-věčný problém lenivých.Beru v úvahu a jako výhodu to že nebude posed viditelný tak jako by svítil bez kůry.
Pokud se tím životnost zkrátí z 6 na 5 let tak to mě nemrzí,při rychlosti výroby udělám klidně každý rok jeden.
Autorská práva určitě nemám (kdybych se někdy u Vás toulal po lese tak ti na něm nechám pověšený vzkaz,že u tebe mám pivo)
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od RADEK »

Inpregnace syrového dřeva je uplně zbytečná dřevo nenasákne.Oloupat nechat pul roku a pak natřít.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
lada barvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.11.2008, 19:14
Bydliště: olomoucko

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od lada barvar »

Přesně jak píše kounek, sedačka by měla být na druhé straně. Ještě jsem to vychytal tak, že vzpěry pod sedačkou jsem udělal delší, až za zadní hlavní nosníky a sedačku umístil tam, tedy z vnější strany,velmi pohodlně se tam leze i při mé váze a v zimním oděvu. Někde mám foto tak pohledán a umístím. :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od motolada »

To jo ale já bych se asi už převrátil.
Teď letím na střelnici,zítra závody,tak jak bude čas tak ji předělám na 2. stranu.
lada barvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.11.2008, 19:14
Bydliště: olomoucko

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od lada barvar »

Obrázek

Jak jsem slíbil, zasílám foto.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Posed nůžkový

Příspěvek od Toma »

Pro stabilitu zaraž aspoň ke dvěma nohám(diagonálně)metrovou 5/4trubku s navařenou matkou nebo vyvrtanou dírou na provlečení silnějšího vázacího drátu (3,15mm)i pětkrát přeloženého a stáhni ,i k vůli vagasům kteří by ji mohli převrátit (možná u Vás takoví nežijí).
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět