Střelecká trojnožka

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Střelecká trojnožka

Příspěvek od motolada »

Díky figimu,který mě poskytnul návod,jsem vytvořil svoji trojnožku.
Protože lovím většinou ze země půjde určitě o výborného pomocníka.
Mám to upravené podle sebe:nohy jsou ze zahradních tyček (zelené tenké pogumované-Obi)
Konstrukci drží 3 šrouby závit M5
Největší změna nastala v horním držáku,který je otočný měkčený.
Už jsem mířil na černou i lišku,výborná věc na zvěř v pohybu.
Foto mobilem :roll:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od MiraDuchek »

To taháš sebou když jdeš lovit? U figiho je to jedno tomu nějaký klepnutí toho monstra nevadí jelikož bude lovit na druhej kopec,no asi jsi výborný střelec jako on,jestli ne a lovíš do 100m tak nevim jestli si zvěř spíš nesplašíš.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od magoda »

MiraDuchek píše:To taháš sebou když jdeš lovit? U figiho je to jedno tomu nějaký klepnutí toho monstra nevadí jelikož bude lovit na druhej kopec,no asi jsi výborný střelec jako on,jestli ne a lovíš do 100m tak nevim jestli si zvěř spíš nesplašíš.
lesu pane kolego.....jelikož jste si pořídil 7rem tak na to jistě časem přijdete,ale budiž,názor je názor....ale měl by jste ještě trochu číst aby jste věděl na co se to používá,nebot pravdu nemáte.
motolada:slušný výrobek......taky mám jednu samodomo,chválím :wink:
vhool

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od vhool »

ja pouzivam tohle (sice od jineho vyrobce a v podstate to samy) bez ty ksandy dole ... po slozeni to strcim za opasek nebo s ksandou pres rameno,neprekazi to,necvaka to a je to nastavitelny od 50cm az do tusim 150cm ...a hlavne kazda noha se da nastavit dle libosti a tudiz nemusim hledat rovinu aby to "nesislalo" ...sice to stalo vic jak tri nasady na koste ale zase to ma sve prednosti a je to lehoulinky :wink:
http://www.gandermountain.com/modperl/p ... rchID=4006
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od motolada »

He he no,jak jsem psal tak ty trubičky jsou tenkostěné a potažené plastem a dole to má plastové špice,takže rachot se nekoná.Pokud se to nestaví na silnici tak nemáš šanci něco slyšet.
Co se týče váhy tak tipuju že je to do 1kg(co je to proti kulobroku na rameni!),takže mě to ani v nejmenším neobtěžuje.
Samozřejmě ta třešnička je to jak je zbraň stabilní-to jsem nezažil!Střelba se nedá srovnat stímto a bez!Ve všech směrech je to plus-bezpečnost,přesnost,větší dálky atd...
Kdo nezkusil nepochopí... :wink: :wink:
vhool

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od vhool »

to motolada: a ted si vezmi kdyz si k tripodu nekde muzes sednout ...to je teprve stabilita :wink:
....jinak uz nasi dedove nosili strelecke hole :wink: takze asi nikdo si tu nechce hrat na novodobeho cinskeho vynalezce,jen me docela bavi predstava jak sebou tahnu dalekohled,dalkomer,zbran a dlouhou soustavu tycek a vykoukne na me zviratko,slusne ho poprosim at chvilku pocka,polozim tycky vezmu dalekohled a prohlizim si ho ....nebo v lepsim pripade zvednu flintu a ctu ho v puskohledu :wink: ....a v neposledni rade to jak tohle vse o sebe pri chuzi terenem slozitejsim nez polni cesta ci golfove hriste,krasne klepe a tuka a muze to byt desetkrat pogumovany :wink: ...kazdy kdo chodi a ne jen od auta na kazatalnu a zpet vi ze kolikrat i jenom ten dalekohled je k vzteku kdyz se blemba na krku (proto se nosi pri soulani v pouzdre na opasku) a pri slozitejsim terenu je clovek rad ze obe ruce zamestna sam sebou a jeste flintou.tim nechci srazet tvou sikovnost,osobne se mi to libi vic nez nasady na koste ale na pohyb po reviru mi to prijde jako dost neprakticke :wink:
mimochodem na strelbu do nejakych 200m by mela zdatnemu a sikovnemu strelci stacit dobra hul s hrotem (tusim ze jsem jednu dal nekomu zde na foru) ke ktere si zakleknu a navic mi pomuze pri chuzi treba,a pro vyznavace tradic je i prijatelna protoze vypada "myslivecky" :wink: ...az budu mit cas a naladu tak ji vyfotim a dam sem pro inspiraci :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od motolada »

No osobně mě také vadí na šoulačce vše zbytečné,protože jinak většinou nelovím.Jen včera než jsem to napsal jsem našoulal v noci 4,5Km.
O zrazení prostě strach nemám,3 noha mě nelimituje.Mezi černou se dostávám běžně do 10m(kdo ví včem spočívají obranné smysly černé ví co to obnáší)takže jistě pochopíte že 3noha je nezrazuje.Naopak v noci máte mnohem větší šanci rozdělávat a skládat v blízkosti zvěře.Rozdělání obnáší 2 pohyby asi 4s.
Mnohem větší problém mám s větrem!
No každopádně na rychlé zamíření pokud vás překvapí liška to není,ani já netvrdím,že až opadne prvotní nadšení nebudou si na tom doma hrát pavouci.
Vyrobil jsem to,mám z toho tím pádem větší radost,pokud se podaří i něco ulovit jedině dobře a splní to účel :wink:

Jinak dalekohled nosím na prodlouženém popruhu na krku a směřuje mě pod pravou paži a je až u pasu.Neblembá a nikde nic necvaká a nešustí(obaly,schránky,pouzdra)při použití...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od fesoj »

To Vhool :
1/ ta Tvoje trojnožka mi připadá asi nejpraktičtější, zvlášť proto, že je teleskopická - kdepak se dá sehnat ?
2/ že by dobrému střelci měla do 200 m stačit střelecká hůl ? Nezlob se na mě, ale teď se dopouštíš toho, co s oblibou vytýkáš Figimu. Každý by se měl snažit o to, aby střílel na zvěř co nejzodpovědněji a vytvořil si pro střelbu co nejlepší podmínky. Střelba s holí je určitě lepší, než střelba bez ní, ovšem střelba s trojnožkou je zase určitě lepší, než střelba s holí, kdyby to na 100 m bylo. A po přečtení posledního odstavce Tvého příspěvku si třeba někdo řekne - no přeci nejsem takový nešika, aby mi ta hůl nestačila - a nevezme v úvahu že to, co platí pro Tebe, nemusí platit i pro něj. Mám-li mluvit za sebe, jsem rozhodně pro trojnožku, zvlášť při noční šoulačce za prasaty. Před takovými 20 lety jsem vkleče bez hole střílel skoro tak dobře, jako vleže. Dnes už bych to nedokázal.To zakleknutí a zejména následný vztyk už není pro mě tak jednoduché, vždyť 20 mi už bylo víc než třikrát a všechny údy mi ztuhly - až na ten jeden, bohužel... :( :D :(
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od vhool »

to fesoj: ano mas pravdu,psal jsem to ve fofru a tudiz uvadim na pravou miru,po nacviceni a strelby s pomoci hole na strelnici by mohla byt hul dostacujici na strelbu do 200m (vychazim z toho ze vetsina myslivcu nema tuseni na jakou vzdalenost strili,domnivaji se ze na 70 m a ve skutecnosti strili na 150 :wink: ... ale ano,pro bezneho strelce by asi ta hranice byla na 100m z hole :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od motolada »

Jsme u toho,obyčejný myslivec,na střelnici nepujde,trenovat nebude,natož s holí.Takže jakýkoliv způsob jak si ulehčit lov bude vítán.Takže nežiju v iluzi,že kolegové budou lovit na 200m s holí nebo z ruky.Čili proč se opírat o 1 když 3 jsou stabilnější? :wink:
vhool

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od vhool »

proc jednu kdyz muzu mit tri?
...proto,casto jsem zde drban ze nemam vztah k tradicim,ano cast pravdy na tom je a nijak to nepopiram ale kdyz jdu na spolecny hon tak jdu radne ustrojen,se zbrani odpovidajici mysliveckym zvyklostem a se streleckou holi,uz slysim tech kecu kdyz budu mit sebou trojnozku :lol: :lol: :lol: ...zbran si na tom opiram o hrbet ruky mezi palcem a ukazovakem...
Obrázek
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od fesoj »

motolada píše:Jsme u toho,obyčejný myslivec,na střelnici nepujde,trenovat nebude,natož s holí.Takže jakýkoliv způsob jak si ulehčit lov bude vítán.Takže nežiju v iluzi,že kolegové budou lovit na 200m s holí nebo z ruky.Čili proč se opírat o 1 když 3 jsou stabilnější? :wink:
Naprosto souhlasím. Po operaci kyčle jsem dost dlouho chodil s holí vždy a všude, bez ní by to ani nešlo... Nejdřív s lehoučkou lískovkou, později s tím mysliveckým teleskopem s vidličkou na konci. Co se týče střelby, zkoušel jsem trénovat střelbu s holí , ale jen malorážkou a přiznám se, že jsem žádného podstatného zlepšení nedosáhl. Asi by to chtělo trénovat trochu víc, nevím - ale přece jenom ta stabilita u trojnožky je něco úplně jiného. Jak jsem již napsal dřív a jinde, dnes jsem už lovec spíše posedovo-kazatelnový a moc toho nenašoulám, ale když už, tak s tou trojnožkou to bude určitě lepší a také mám v revíru pár míst, kde se rád na chvíli zastavím a sednu třeba na zem či pařez a koukám do protisvahu či do paseky a právě pro ty případy by byla lehká skládací trojnožka k nezaplacení.
Jinak ta Vhoolova hůl je opravdu pěkná, stylová, taková, jakou nosívali v minulosti správní fořti - jenže její původní využití nebylo ani tak ke střelbě, jako k valchování pytláckých hřbetů a to už dnes bohužel nepřichází v úvahu. :lol: :lol: :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od vhool »

to fesoj: dekuju za kompliment ....kazdopadne nastesti zatim hul nepotrebuju ani k chuzi a v podstate ani ke strileni ale na nahance se hodi a v kombinaci s BO98 v 8x57 IS je to vcelku povedene a treba na lisku na 100m dost pomuze ...a samozrejme ze trojnozka je trojnozka ...jinak mam to od shivy ale uz se da sehnat i u nas,nekde jsem videl odkaz na ceskeho prodejce ...asi staci pozadat kamarada gugla :wink:
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od zoubeek »

Já osobně můsím souhlasit s vhoolem. Nedovedu si představit, že jdu šoulat, ať v noci nebo přes den a potáhnu s sebou nějakou trojnožku. Každé kilo navíc je přítěží. Někdo tady psal, že našoulal 4,5 km. Zkoušel jsem si jednou na google earthu změřit, kolik vlastně nachodím, když jdu na vycházku a šoulat a nestačil jsem se divit. Naměřil jsem něco přes 12 km. Když by to vzal na tohle období, tak mám zimní bundu, kalhoty, zbraň, dalekohled, občas i vojenský batoh s krmením a do toho bych měl ještě táhnout nějakou trojnožku? Ani nápad..... Určitě se s tím střílí líp, jak být třeba opřený o strom, nebo v kleče či leže, to je jasný. Ale když si nejsem jistej, tak nestřílím a na to nepotřebuju trojnožku.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
vhool

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od vhool »

konec koncu ono take zalezi na prostredi kde a jak lovime ...ale vetsinou sama priroda nam nadeluje dost pomucek k lovu (opore pro zbran) a je jen na nas jak toho kdo vyuziva ... pokud jdu s lehkou flntou soulat tak opravdu nepotrebuju tyto pomucky (at uz proto ze s lehkou nestrilim na daleko nebo proto ze jdu projit teren ktery je neprehledny a nejsou tam moznosti long range) a pokud jdu s tezkou tak ano,vezmu trojnozku ale "necouram" protoze vim presne na ktere misto "zalehnu ci zasednu" a cekam (at uz jde o kazatelnu,vyvysene misto nebo strom ci jen mez u ochozu).jsou to hodne rozdilne zpusoby lovu a kazdy ma sva specifika kterym se clovek musi (nebo alespon by mel) prizpusobit jak vybavou tak chovanim.kdyz soulam tak maximalne nalehko ale pokud vim ze budu nekde bivakovat treba celou noc tak je to predsi o necem jinem :wink:
Odpovědět