Střelecká trojnožka

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od crif »

Sorry, teď jsem si to zvětšil pořádně a je to ona. No to je potom jiný level na "volné střílení"....
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od zispo »

Teď má IBO svoji trojnožku, konečně je i na pultech. Měl jsem ji i v ruce, je rozhodně lepší jak generace před tím. Jen je škoda té ceny.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od fesoj »

Tomuto tématu jsou zde již věnovány 2 stránky a stejně si myslím, že "hraběcí" trojnožka podlr Figiho je bez konkurence, snoubí se tam vysoká funkčnost a nízká cena.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Leon »

Jenom kdo má ten krám tahat :D Výška se na tvrdém podloží hodně blbě nastavuje ,tak že násady nakonec skončily na košťatech a vršek se válí někde v dílně
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Zbrojovák »

trojnožku mám z lískových prutů, nosím ji seplou a používám v těžším terénu jako oporu. Pokud není čas a je to nakrátko střílím se seplé jako z lovecké hole. Pokud je čas anebo postojím někde na známém místě - je rozložená.
výšku určuje roztažení nožek a střílel jsem tak i na čekané ze sedu ze ve svahu nebo pařezu apod.
+ nestála moc, jen práci - čili cena za lidovku
+ je lehká - snad půl kila max
- na točení a změnu polohy a operativnost určitě horší něž ten primos gen 2 - ten primos je asi ultimátní věc, případně ještě podpěra pod hlaviště pažby - jsem taky už někde viděl jako příslušenství - což je v podstatě přenosný benchrest :wink:
- není teleskop takže se trochu blbě vozí v autě
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od rimar77 »

pár videí pro inspiraci na výrobu, líbí se mi to s tou plastovou trubičkou snadná výroba a fungovat bude taky skvěle

https://www.youtube.com/watch?v=kmbzSd09QTY

https://www.youtube.com/watch?v=B6-_1yLMPmw
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od kabát »

Tak tedy smekám před jednoduchostí té druhé varianty. To se dá vyrobit úplně z čehokoliv a za hubičku.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Toma »

Akorát to není trojnožka.
Lovec zabíjí jednou ranou.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak ja jsem asi divnej, kdyz jsem videl ten Primos na vystave, taky jsem ho chtel, po te co jsem si to vyzkousel, stejne jako Polecat atd., jsem tohle vse zavrhnul - tezky, hlucny, v zime studeny, nespolehlivy... A nechal jsem si udelat drevenou, ne tedy z liskovych prutu, ale te soustruzeny kulatiny, v polovine rozkladaci na spolehlive sroubeni, nahore kozene "trubicky", a zatim vyhovuje nejvic a to uz nekolik let. Pouzivam jako Zbrojovak, pri chuzi jako hul, slozenou kdyz je kvalt, rozlozenou kdyz ne...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od tibi1 »

Ja pouzivam tie zelene ...hlinikove potiahnute umelou hmotou z Hornbachu co sa pouzivaju ako palica ku kvetom alebo inym hosp. plodinam. Je na vyber z roznych dlzok a hrubky.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Zbrojovák »

pro zajímavost - quad systémy s možností podpěry hlaviště pažby, akorát to musí při chůzi jako s pirštokem v horách o sebe klepat, šloby to jistě něčím potáhnout, odhlučnit, další minus je to, že to samo o sobě není stabilní a je to jen jako jednoúčelovka po střelbu ze stoje
https://www.youtube.com/watch?v=N-b_qqXxr2c
https://www.youtube.com/watch?v=Cobad2VfWJs
https://www.youtube.com/watch?v=40SqSgFYKjg

bwana: a proč myslíš že je ten primos trigger tripod nespolehlivý a hlučný?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od BwanaHunter »

Zbrojovak> no je to jen můj názor, kterým nikomu nechci brát ten jeho, ale dospěl jsem k tomu tak, že kamarád si ho pořídil, a to v době, kdy to byla novinka (a i já jsem si v té době říkal, že bych ho chtěl). Jednou, bylo to v létě o srncích, jsme jeli do lesa spolu jeho autem, a já nechal svůj dřevěný "pirštok" ve svém. Když jsem to zjistil, lehce jsem nadával, a on že jde stejně na posed, tak ať si půjčím jeho. Tak já nadšený, že si vyzkouším, jak skvělý ten Primos je, nicméně po šoulačce s ním jsem změnil názor. Relativně těžké na nošení, opírat se o to nedá, protože ty kovové nohy dělají kravál, ze stejného důvodu se to musí nosit opatrně, aby to nechrastilo kovově, když pustíš z výšky ty nohy na zem, pomocí té "spouště", což je vychytávka, to uznávám, ale ty nohy, jak dopadnou celkem rychle na zem, na tvrdším podkladu dělají hluk (tvrdším podkladem myslím třeba jílovou lesní cestu nebo pěšinu mezi poli, když je vyschlo, ne nutně asfaltku). No a jako třešinka na dortu mě odradilo to, když mi kolega říkal, že poměrně po krátké době mu jedna noha přestala fungovat, tedy přestala spolehlivě vyjíždět. Ano, jistě, poruchy a vady jsou u každého výrobku a na to jsou reklamace, a není třeba aby mi kolegové psali, kolika funguje bez problémů jakou dobu, věřím tomu. Kdyby to byla jediná věc, ani neceknu. Poslední body k tomuhle součtu přidal můj kamarád, který slouží v režijní honitbě LČR, kde se loví hlavně jeleni, a ročně doprovází x hostů, byl jsem tam na jelenovi a měl jsem svůj dřevěný pirštok, on měl svůj z lískových holí, a přišla řeč na pirštoky a on mi povídal, že nejhorší zkušenost má s těmi kovovými, samovyjížděcími, že všechny dělají kravál, a kolik hostů už stály jelena. V součtu s tím ostatním mě osobně to jen utvrdilo v tom, že tohle není cesta pro mě. Dalším faktorem je to, že s mými 2m jsou na mě ve velké většině standardní trojnožky moc nízké a musím se k tomu hrbit, ta dřevěná co mám, je udělaná na mojí výšku.
A to že to bude v zimě studené odvozuji tedy od zkušenosti s Polecatem, který jsem měl, resp. ještě někde mám, s tím jsem byl jednou šoulat po sikách v -15 stupních, a po chvíli venku byly ty kovové nohy tak vymrzlé, že jsem si musel vzít rukavici, abych to vůbec vydržel v klidu nést.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od cr001 »

BwanaHunter: byla to opravdu značková Primos nebo to byla nějaká čínská kopie ? (většinou to uvádí jako značka PRIMO - není na konci to "S"). Já to jedou měl v ruce na výstavě a bylo cítit, že ten mechanismus vysouvání má problém už jako nový. Při stisknutí páčky bylo slyšet vrzání lanek (neznám přesně ten mechanismus - jen můj dohad) a jedna noha se taky obtížně přemlouvala k vysunutí. Takže jsem si pořízení velmi rychle rozmyslel. Nicméně to mohlo být tou čínou - originál možná funguje OK.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od pufr »

Samosebou, že nic není úplně ideální a jako s každou pomůckou je i s touhle "industriální" trojnožkou potřeba zacházet určitým způsobem - vypouštět nožky pádem na zem jen pokud je zvěř dostatečně daleko a tak :)
Trochu možná taky mate skutečnost, že v tuzemsku se stále doprodává první generace (za vcelku dobré peníze), kdežto na západ od nás se již téměř dva roky prodává mírně zušlechtěná, lehčí a mírně dražší generace druhá ... atd.

Osobně mám po necelých dvou letech dojem, že mi tenhle "Primos" poskytuje celkem dobrou službu - a to chodím s tou "kuší", jak říkají kamarádi tomu nosníčku s dvojtou vidličkou (závadu mechanizmu jsem čekal od počátku a zatím musím zaklepat ... :D )
Pufr
Odpovědět