Zásyp a krmelec

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Zásyp a krmelec

Příspěvek od motolada »

Protože to tu moc nežije... :wink:

Krmelec mě slouží 3 zimu
Zásyp druhou,vše zatím bez nutnosti jakékoliv opravy

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od tonny »

My máme zásypy otevřeny ze všech stran, aby drobná zvěř viděla kolem sebe, cítila se bezpečněji. Špagát tam také nedáváme, když tak z boku tyčku na pověšení kukuřice.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od motolada »

Zakryl jsem ho z jedné strany z důvodu aspoň minimální ochrany zvěře před vichrem a fujavicí,drát jsem tam dal ten den před focením jako novinku,uvidím jestli se osvědčí.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od fesoj »

My u nás zásypy nemáme sice žádné , protože zde nemáme žádnou drobnou - ale s tím otevřením zásypu ze všech stran bych po zkušenostech z bažantnice naprosto souhlasil. Jen kolem celého zásypu jsme natloukli do země kolíky 25 - 30 cm od sebe, aby bylo jestřábovi znemožněno udeřit přímo pod zásyp. Že kolem zásypu má být nějaký ten volný prostor, aby se nemohla nepozorovaně přiblížit srstnatá škodná, to se rozumí samo sebou. Pevná stěna může právě lišce, kočce nebo kuně poskytnout potřebný kryt. To už je lepší dát na spodek zásypu o břevno víc, případně už při stavbě to trochu odkopat a snížit dno zásypu proti původnímu terénu.
Naposledy upravil(a) fesoj dne úte 27.12.2011, 11:56, celkem upraveno 2 x.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od fesoj »

My u nás zásypy nemáme sice žádné , protože zde nemáme žádnou drobnou - ale s tím otevřením zásypu ze všech stran bych po zkušenostech z bažantnice naprosto souhlasil, jen kolem celého zásypu jsme natloukli do země kolíky 25 - 30 cm od sebe, aby bylo jestřábovi znemožněno udeřit přímo pod zásyp. Že kolem zásypu má být nějaký ten volný prostor, aby se nemohla nepozorovaně přiblížit srstnatá škodná, to se rozumí samo sebou. Pevná stěna může právě lišce, kočce nebo kuně poskytnout potřebný kryt. To už je lepší dát na spodek zásypu o břevno víc, případně už při stavbě to trochu odkopat a snížit dno zásypu proti původnímu terénu.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od motolada »

Z první fotky je vidět že střecha je téměř rovnoběžná s terénem(zásyp je zakopaný v terase),takže je krytý ze 2 stran.Zbylé 2 poskytují možnost jednoduchého úniku.
Mimochodem zvěř ho hojně navštěvuje,nenašel jsem ještě nikdy kus sežraný a to pravidelně :!: poblíž lovíme jezevce i lišky.....
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od Porpoise »

Jako brigádu jsem dostal úkol vybudovat zásyp pro drobnou. Nemá to být nic velkého zhruba 1,8x2m. Místo už mám vyčistěné a srovnané. Bude to opravdu jednoduchá stavba na 4 stojných trámech a ze všech stran otevřená pravděpodobně s plechovou střechou.

Co mi ale dělá starosti je způsob ukotvení. U nás jsou docela časté silné poryvy větru a postavit to jen tak na cihly mi přijde nic moc řešení. Máte nějaký fígl, nebo klasicky pár čísel do země? Nechtěl bych ale, aby to za rok uhnilo. Díky za každou radu.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od kounek »

Nejlevnější zemní vrut stojí kolem 200,- a dle mého to za ušetřené starosti s kotvením stojí, jestli chceš ten zásyp udělat pořádně a užívat ho třeba za 30 let.

Nebo jestli nechceš dávat peníze, tak se drž rady starých praktiků, neekologicky naimpregnovat vyjetým olejem, nebo ekologicky kůly řádně opálit až do zuhelnatění povrchu.

Ale pořád bych řekl, že zemní vruty jsou lepší a trvanlivější varianta
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od Porpoise »

kounek píše: stř 16.8.2023, 10:28 Nejlevnější zemní vrut stojí kolem 200,- a dle mého to za ušetřené starosti s kotvením stojí, jestli chceš ten zásyp udělat pořádně a užívat ho třeba za 30 let.

Nebo jestli nechceš dávat peníze, tak se drž rady starých praktiků, neekologicky naimpregnovat vyjetým olejem, nebo ekologicky kůly řádně opálit až do zuhelnatění povrchu.

Ale pořád bych řekl, že zemní vruty jsou lepší a trvanlivější varianta
Díky za radu. Ty vruty mi přijdou jako dobré řešení. Byla to jedna z variant.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od precechtel »

Já osobně stavím lehké zásypy a nekotvím je. Důvodem je, že po krmné sezóně se zásyp posune vedle, použité místo přeryje , vyvápní a výletní. Pravda občas mi je poryv větru posune či převrátí, ale při pravidelné navštěvě to nevadí......
politice a politikům zmar
Sody
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.1.2018, 10:15

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od Sody »

Já jsem to vyřešil tak, že jsem konstrukci udělal z živých, deset cm tlustých habrových kmínků. Konstrukce je tak těžká, že ani se střechou nikam neuletí. :)
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Zásyp a krmelec

Příspěvek od Michal_123 »

ZIMNÍ PŘIKRMOVÁNÍ A PÉČE O ZVĚŘ V ZIMNÍM OBDOBÍ
https://www.cmmj.cz/zimni-prikrmovani-a ... im-obdobi/
Odpovědět