Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj všem,
doufám, že jsem neporušil pravidla fóra a založil správně téma.
Chtěl jsem se zeptat zda by jste mi někdo mohl doporučit po osvědčené praxi ( nejlépe lety ) vhodnou váhu do 150 KG, která něco vydrží a nerozsype se po 3 ks vážené zvěřiny. Samozřejmě cenově cca do 3.000,- ( to je ale asi fakt úplně max ) vzhledem k možnostem našeho sdružení. Spíše raději levnější..
Za každé rady a tipy budu rád

Díky moc

Milan
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od precechtel »

no na větší kusy bych doporučil od nějakého zemědělce, či od někoho z vesnice koupit starou váhu - decimálku a na srnčí zvěř používám závěsnou váhu do 22 kg, která se používala při vážení mléka při kontrole užitkovost plemenářským zootechnikem v zemědělství. Určitě ji lze také sehnat v bývalém JZD či ZD nebo u plemenářů. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od Zdenek41 »

Používám tuto 15 let,ale jak koukám dělaj jí jen do metráku.Byla i do 200 kg,ale za ty prachy je perfektní.Sice sem tam se nakřápne to plexi,ale pořád funkční a přesná.
http://www.e-pristroje.cz/digitalni_vahy-mincire.html
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od Georg.H »

Zdendo: jestli si myslel tuto
Obrázek

tak je i do 200kg za 2650
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od Petr1970 »

jak to na tom vážíte? přes větev? trojnožky? (nebo to máte při zpracování kdy to visí někde vyvržený v garáži? na poli si to celkem nedokážu představit, v lese taky moc ne, jedině snad nějaká pořádná větev když se zadaří.. ale zase to chce slušný lano sebou :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od michalos »

Petr1970 píše:jak to na tom vážíte? přes větev? trojnožky? (nebo to máte při zpracování kdy to visí někde vyvržený v garáži? na poli si to celkem nedokážu představit, v lese taky moc ne, jedině snad nějaká pořádná větev když se zadaří.. ale zase to chce slušný lano sebou :-)
Čoveče a vy hned rozdělujete zvěřinu v lese jak to střelíte, že se tak ptáš? :D U nás v klidu domova až druhý nebo třetí den 8)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od Petr1970 »

no mě to bylo divný, když člověk vidí různý uděláky, navijáky na autech s ramenem atd:-)
1) u nás máme malý, navíc se nic nedělí, kus nebo max na "půlku" - prostě když máš dostat na psa tak dostaneš půlku nebo celý co se zrovna střelí - někdo větší, někdo menší :-)

2) sem z vesnice, zabíjačky atd - prase se vážilo vždy vědecky - tzn. při zpracování z rozporky se díl hodil na decimálku - hlava, plece, střed, kejty.. a vážilo se to "čistý" :-) na konec se dalo 30 kg na "život" a byla přesná váha.. :-), takže hmotnosti na vážen nebyly přes 30 kg i u hodně velkejch pašíků...

teda podle řeznického mistra existují odbornice které když vezmou do úst nejmenovaný orgán přesně odhadnou váhu a vždy to chtěl po místních pomocných silách, ale žádná asi nebyla dost schopná :-) ty asi decimálku nepotřebujou
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od fesoj »

Milane, přesně to, co potřebuješ, je mechanická závěsná váha, které se říká přezmen. Ovšem dnes se už dost blbě shání, dělají se sice i nové, ale je to dost drahá záležitost. Věřím tomu, že někde na vesnici se taková věc ještě dá sehnat, někdo to třeba má po dědovi - řezníkovi. Dělaly se různé, já mám do 8O kg., ale viděl jsem i do 150 kg, ne-li více. Je to věc naprosto přesná, blbuvzdorná /nemá se na ní co posrat/a nepotřebuješ žádné závaží. Zkus to najít někde v internetovém bazaru. Já jsem tuhle váhu našel před čtvrtastoletím, když jsem koupil barák, zapadlou mezi různým haraburdím a od té doby dodnes mi slouží k naprosté spokojenosti.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od Jiří K. »

Mohu jen potvrdit Leonovy slova. Máme ji kolem pěti let a bez problému.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od kounek »

Tuto (Leonovu) má u nás ve sdružení hospodář již asi 4 roky a zatím bez nejmenšího problému...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od motolada »

Já mám tento mincíř http://www.brufus.cz/mincir-na-100kg-ea ... 55.php,mám na 100Kg,dělají se i jiné hmotnostní verze.Používám rok,včera jsem musel svařit to vrchní oko,protože bylo jen ohnuté do kruhu ale ne spojené a ten mincíř tou dírou vypadl i s prasetem.Jinak bez poruchy.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od Zdenek41 »

U mě je to ta váha za 499.Když se váží domácí čuník v půlkách mě stačí..A u divočáků mého lovu taky a to i dostatečně.
No Leone toooo je ona, konečně se mi to otevřelo já jí mám do 100,ale vím,že se dělala do 200 :wink:
veit
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 31.7.2012, 14:43
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fungující váha (mincíř ) na zvěřinu

Příspěvek od veit »

Pro vážení menších domácích prasat a větší ulovené zvěře používám žebřík a dvě staré osobní váhy s nosností do 130 kg. Osobní váhy položím od sebe na vzdálenost žebříku. Na každou váhu položím hranol a na hranoly položím žebřík. Zapíšu si hodnoty na obou vahách. Žebřík se položí na zem . Na žebřík se nakutálí domácí prase. Žebřík s prasetem se položí na hranoly na vahách. Sečtou se hodnoty na vahách a od nich odečtou prve zapsané hodnoty s prázdným žebříkem.
Plus mínus nějaké kilo to funguje.
Odpovědět