Pomůcky k rušení a zpracování zvěřiny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Pomůcky k rušení a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Leon »

stačí i tenhle levný http://www.levne-naradi.cz/rucni-navija ... 3godN20A1Q já mám teda klasiku http://shop.boukal.cz/ostatni/kladkostr ... 3godNWgADg ta vydrží víc ten první máme erární na klasický trojnožce ve středu kladka přes kladku lanko a naviják přišroubovaný na jedný trubce tak že se nikde nic neplete jako řetěz u kočky a nejlíp to uvidíte tady na videu pak stačí jenom pomáhat kudlou u větších kusu to nejde tak lehce.Trojnožku klidně nafotím ale na té není nic složitého tři lešenářský trubky prostřední trubka má díru akorád na šroub a ty po stranách musí mít vnější díru větší aby se to dalo postavit kus páskoviny do U na pověšení kladky
CZ 550 american 308win.
tobi
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 15.10.2014, 16:27

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od tobi »

Uvažuju nad tím ručním lanovým navijákem, ale uvádějí, že není na přímé zvedání břemen. Když je na cca 300kg, vytáhne to čuně 80kg napřímo??
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od fesoj »

Já jsem si koupil místo navijáku ruční kladkostroj. Zavěsil jsem ho na břízu před barákem dostatečně vysoko, abych případný úlovek dostal z dosahu koček a podobné havěti. Mechanizmus jsem naolejoval a proti dešti, sněhu apod. ho chráním nahoře uzavřeným, dole otevřeným igelitovým pytlem. Teoreticky bych s tím měl do patřičné výše zvednout i jelena, prakticky jsem to zatím /s výjimkou jedné padlé srny/ neměl možnost vyzkoušet - marodím, nelovím. Ale na léto chci tohle zařízení doplnit ještě o síťový pytel na srnčí a slamší kusy černé proti mouchám.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od BwanaHunter »

fesoj> mám jednoduchý kladkostrojek, něco jako tenhle na obrázku, jen to má dvě trojkladky, ne čtyř... A upustil jsem od záměru koupit elektrický naviják, metrákové zvíře zvednu jako nic, už na něm vyseli i dva narostlejší lončáci naráz, vše jednomužná obsluha. A protože to mám tam, kde nejsem trvale přítomen, tak když mi to nějaký nenechavec sundá a odnese, bolet mě to tolik nebude. Takže za mě dobrý.
Přílohy
kladkostroj.jpg
kladkostroj.jpg (45.3 KiB) Zobrazeno 13892 x
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od suhl »

Bwana - já chci koupit podobný. Má to nějakou brzdu, nebo musíš ten konec, za který tánneš, někam ukotvit.

Tobi - podle mne přímý závěs znamená, že bys ten naviják musel mít u nějakého stropu, nebo překladu a břemeno visý kolmo dolu. Což je nepraktické a sám výrobce nedoporučuje. Pokud tedy naviják přiděláš na zeď a ke stropu kladku, nejen že s tím budeš mít snažší manipulaci, ale zátěž na naviják tak bude o polovinu menší.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od crif »

Používám co uveřejnil Bwana. V podstatě mám ještě jednu el.kočku, ale to není ten požitek to vytahovat. Jednou máma chtěla vyhodit dosti hustou záclonu, tak jsem ji hned zabavil a dobře svázané konce zajistí ochranu proti mouchám dostatečně.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od dalas »

to suhl: Jestli si to dobře představuji, bude zátěž navijáku stejná, jako bez kladky. Ta kladka by měnila jen směr síly. Aby byla poloviční, musel by být konec lana fixován na stropu a zvedat by se muselo přes další kladku ve vzniklé smyčce. Nebo jsem to nepochopil?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od crif »

Suhl> pokud budeš mít vše napřímo tak je síla stejná. Bez rozdílu " zatáček" . Uděláš- li smyčku a v ní kladku, je výsledná síla poloviční. Další jsou násobky.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od motolada »

Taky jsem to řešil,koupil jsem v železářství tohle :http://www.kutil.eu/cs/eshop/zahrada-st ... hakem.html
Je to ale z bláta a vydržel asi rok,pak jsem koupil el. kočku a to je luxus,je asi na 200Kg a s kladkou na 400Kg.
Nevýhoda je že se musí chránit před deštěm,ale s upravou dvora pak počítám i stím,ze udelám nějaký bourací koutek s kanalem a nějakou stříškou pro kočku tak abych nesvinil doma dvůr....
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Hirc »

já jsem si do prostorově omezené technické kuchyně pořídil větší z těchto
http://www.vazaky-online.cz/rucni-lanov ... haacon-wa/

- připlácne se na zeď a přes 2 kladky je lanko dovedené pod strop ve středu místnosti, no a na trámu mám lištu s oky 8)
http://www.marinesport.cz/store/goods-V ... 25-mm.html
navijak.PNG
navijak.PNG (128.1 KiB) Zobrazeno 13800 x
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od BwanaHunter »

suhl> brzdu to nemá, tj. volný konec je potřeba k něčemu přivázat. Doposud jsem měl za tím účelem v trámku háček jako je na prádelní šňůry. Ale pro zvýšení uživatelského komfortu jsem koupil navíjecí bubínek s kličkou a ráčnou, takový jako se používá na napínání sportovních sítí na hřištích nebo na vlajky apod. A tím by to mělo být vyřešeno, akorát jsem ho ještě nenainstaloval...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Leon »

na podobným co má BwanaHunter jsem zvednul i bejka ale bylo tam horolezecký lano :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od suhl »

Dalasi omlouvám se za mylnou informaci a dávám ti za pravdu.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od dalas »

suhl: není třeba se omlouvat, ono se to dá lehce upravit. Chce to jen ještě jednu kladku a konec lana upevnit k té na stropě. Mě se zamlouvá ten klaskostroj, co má Bwana. Zavěsí se a už nic k tomu není třeba. Já bych s ním zvedl bezmála 400kg. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od kojot »

Já používám obdobu kladkosroje co Hirc, má to západky, takže v pohodě. Kdysi jsme to zvedali rukama a tohle je nebe a dudy - prostě pokrok. :D
Používáte někdo ke stahování stahovací nože, třeba origo skinnery? Delší dobu uvažuji nad tím, že bych si ho vyrobil. Na vše ostatní mám řeznické nože KDS, k tomu dobrou ocílku a spokojenost.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět