Pomůcky k rušení a zpracování zvěřiny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Bord »

Klika měří 37cm od středu hlavní truky do kraje kliky,na druhou stranu 30cm od středu ale ten konec je bez madla je to vlastně L přivařený nepoměrně.Díru pro zajištovací kolík mám kolmo na kliku.Podržím kliku dole a dobře vidím otvor pro zastrčení kolíku.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Leon »

to jsou pořádný necky když tam došáhneš :wink: Tohle měl strejc a než tohle tak raději hákový hubcuk
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud se zítra zadaří přidám fotky jedné čecho vychytávky...
Ten způsob s tím provazem bych já osobně neriskoval, vím co je zapíchlá rozporka pod žebry...
Ale mě by zajímalo jak bez dřiny stahovat škáru z divočáka. Už jsem to mockrát hledal. Někde to bylo na netu a nenajít a nenajít. Šlo o stržení škáry přes váleček, nůž se použil pouze na běhy a boky. Nepoužívá někdo ..? Ruce už moc neslouží. Stačí to v zaměstnání.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Leon »

co jsem viděl tak čuníka nafouknou jehlou pod škáru kompresorem a pak stáhnou nebo uvážou lanka za škáru u zadních běhů a jak zvedaj tak jenom lehce nožem pomáhaj
CZ 550 american 308win.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Bord »

Leone podobně stahovali u nás na jatkách krávy jen je nepřifukovali.Jinak ten provazovej zvedák je řádně odzkoušený nejen mnou.Nevím že by se tim někdo zranil je to bezpečné.Nechtěl bych nakládat ty domácí prasata a tu černou co jsme na tom zvedli :D Pravda necky mám řádně velký.
8x57JRS,bordík
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Bord »

Na jatkách krávě obřízli kůži zadních nohou chytli na řetězi a tělo táhli samozřejmě že bylo potřeba pomoci nožem.Řezníkům to šlo od ruky.Jak na černou nevim.Taky by mě to zajímalo ruce bolí aj záda.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Zdenek41 »

Já to viděl na netu někde na videu. Škára se uvolnila na zadních bězích. Strčil se tam váleček uchycen dvoj polohově na lanku. Jako třetí bod to táhla el. kočka. Nůž použili až na přední a odříznutí hlavy. Nemohu to už najít.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Leon »

tohle taky není blbej nápad škáru na 4 díly https://www.youtube.com/watch?v=4w9IHZt3OGY
CZ 550 american 308win.
mirus
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 26.8.2008, 19:46
Bydliště: Znojemsko

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od mirus »

Pro zlatý český ručičky ...

https://www.youtube.com/watch?v=L0LLOUXvoho
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Leon »

tohle už jsem tady popsal je to rychlejší ale u čuníka musíš tahat hodně pomalu :wink:
Naposledy upravil(a) Leon dne ned 25.1.2015, 19:34, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Bord »

TO video od Leona jsem již na netu viděl.To stahování nadruhém videu je prakticky stejný způb jako stahování hovězího na jatkách.
8x57JRS,bordík
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od magoda »

BwanaHunter píše:fesoj> mám jednoduchý kladkostrojek, něco jako tenhle na obrázku, jen to má dvě trojkladky, ne čtyř... A upustil jsem od záměru koupit elektrický naviják, metrákové zvíře zvednu jako nic, už na něm vyseli i dva narostlejší lončáci naráz, vše jednomužná obsluha. A protože to mám tam, kde nejsem trvale přítomen, tak když mi to nějaký nenechavec sundá a odnese, bolet mě to tolik nebude. Takže za mě dobrý.
Lesu lovu,bwana.vzal jsem si z tvé rady muster zakoupil a vůbec nelituji!!!!jednou rukou loncaka jako prd!!!moc děkuji za řadu,výborný tip,díky magoda
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od magoda »

Leon píše:já mám od F.Dicka stahovák a paráda sice to je prej na sádlo podle kuchaře ale dělá se se to sním parádně http://heroldreznickepotreby.cz/eshop/r ... wwodQywAQw
Lesu lovu leone,trochu se pletes nůž na sadlo je jiný,tohle je opravdu stahovak....po té co jsi zde o tom psal,tak jsem o tom přemýšlel.neboť mám trochu větší uchylku na kudlicky,jak kuchyňské reznicke,lovecké a všechny ostatní....rozhodl jsem se tímto nožem doucelit sérii dicků,neboť jsem tento neměl nikdy ani v ruce.a rozhodně jsem neudělal špatně,je to opravdu výborný nůž,a na stahování jsem v ruce lepší neměl!!!jen tovarne vytýkam brouseni,brousí to jak sekery,po make úpravě je jak břitva,moc děkuji za dobrý tip a radu,opravdu dobrá kudla,děkuji magoda
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od Leon »

Mě to tvrdil kuchař že to je na stahování sádla když jsem mu říkal že se mi s tím dobře stahuje zvěř.S tím broušením máš pravdu já si je nabrousil taky jinak a ostří drží perfektně.
CZ 550 american 308win.
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny

Příspěvek od miso243 »

Leon píše:tohle taky není blbej nápad škáru na 4 díly https://www.youtube.com/watch?v=4w9IHZt3OGY
Je to celkom fajn, len na "pomocných" rezoch sa asi bude viac špiniť divina srsťou a prípadným blatom.
Najviac sa mi páčilo zavesenie pri vyvrhovaní zahlavu. Pri poškodení tráviacich orgánov, či už strelou alebo záchvatom šikovnosti vyvrhujúceho, sa neznečistí zbytočne hrudná dutina.
Odpovědět