Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

A? není vypla?ený, odfaxuje? mu tam to dovozní povolení a na jeho základě by se to u nich mělo odepsat z evidence, jestli se dobře pamatuji.
tož tak
vhool

Příspěvek od vhool »

hm hm hm to jsou veci..... pokud vim tak individualni dovoz se k tomu co pises musel jeste predem resit na policii jistym dokumentem nazyvanym dovozni licence ...a to se tusim nezmenilo....
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Díky všem za komentáře. Doufám že tím nevykopu hrob českým obchodníkům se zbraněmi, ale je to tak jak psali ostatní. Prodávající mipo?le zbraň oproti platbě a kopii dovozního povoleník jednomu obchodníkovi u hranic, kde si ji vyzvednu.

Jen taková poznámka pod čarou - k téhle akci mne dokopal jeden človíček co nabízel memu příbuznému troják v muzejní ráži 8x57-360 za 60 000 a ještě se tvářil kdovíjak to neni levný :evil: takže dr?te palce až vše dobře dopadne.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Přesně si to už nepamatuji, ale v Rakousku se lov. kulovnice dala normálně koupit na cestovní pas, kdy jediný požadavek bylo 18+let a samozřejmě peníze. Pak stačilo na PČR předložit doklad o nákupu(paragon z kasy) a doklad o prodeji (něco jako kupní smlouva)- kde v češtině bylo pol. orgán potvrzeno o jakou zbraň jde. Raku?ené ve k?eftě mile rádi takový papír podepsali a orazítkovali. Není clo, euro má dobrý kurz a hlavně není potřeba žádné usnesení.

P.S. když jsem jel loni na podzim (před "?engenem") do Vídně na leti?tě, tak mě na přechodu rakouský policajt nadal, že mu chci ukazovat pušku a brzdím tím provoz. když jsem ji na leti?ti po návratu přebíral zpět, tak jsem jim u nadměrných zavazadel chtěl ukázat Evropský zbrojní pas a tam mě řekli, že nemám zdržovat , vzít si kufr a opustit prostor, protože se zaměstnankyně bavili o svých kadeřnicích. Myslím, že by tam mohlo odebrat bouchačky celé procesí "Usámů B.L.".
vhool

Příspěvek od vhool »

to patrol: neminil jsem to nijak zle...jen se snazim zde na foru udrzovat zvyk presnych informaci....

to j.k.: to jak to koupis v cizine je jedna vec ale dovozni povoleni na tu kterou venku koupenou zbran mit musis....to se uz dost dlouho nezmenilo ....
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Je to tak jak říká whool a xHonza, s přesně vyplněným povolením k dovozu zbraně za 500 Kč si ji doveze? a nemusíš ani mít euro zbroják.
tož tak
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Doplnění

Příspěvek od xHonza »

takže operace s nákupem trojáku se včera úspěšně zavr?ila. Dodám proto shrnující informace.

Po výhře v aukci jsem si nechal dát nákupní povolení (500 CZK) a jeho originál poslal poštou do německa. Zaplatil jsem cenu zbraně + bankovní poplatky (dohromady 1400 EUR). Němec zbraň odhlásil a poslal DHL do čech. Po doručení jsem si nechal potvrdit datum doručení a se všemi papíry vyrazil na příslušné oddělení PČR. Tam proběhl standardní přepis přes ?ediváky (200 CZK). Shrnuto podtr?eno - nákup zbraně v Německu je brnkačka - jediný problém může být jazyková bariéra.

Tak a tady ta kráska je - je to SAUER&SOHN model 3000, r.v. 1999, ráže 7x65/16-70/16-70, optika LEUPOLD 3-10x50.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

Zdravím,
mohl bych se zeptat. kde na internetu se dají koupit ty zbraně z Německa nebo vydra?it? Stačí jen int. adresa. Díky
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

...

Příspěvek od xHonza »

Zdravím, adresa je www.egun.de je toho tam fakt hromada, jen je potřeba alespoň elementární znalost němčiny. Pozor anglická verze stránek je pouze pro čtení, nedá se v ní přihazovat a účastnit se aukcí.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Hory
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: úte 10.7.2007, 12:01

Re: ...

Příspěvek od Hory »

Zdravím,ctěl jsem se zaregistrovat na egun,ale nějak mi to ne?lo,měl jsi s tím také problém??Po vyplnění všech údajů jsem se chtěl zaregistrovat,ale formulář se mi vždy vymazal. Díky V.H.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Ahoj, nezapomeň používat jen verzi v NJ a v hesle dát nějaká čísla. Anglická verze je jen informační. V nejhorším kontaktuj webmaster(a)egun.de a požádej o pomoc.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Egun.de

Příspěvek od US OPTICS »

Tak mohu taky napsat své zkušenosti s nákupem zbraně přes Egun.de. Podařilo se mi úspěšně vydra?it klovnici SAKO 75 Laminated stainlles varmint v ráži 243W + optilock + Zeiss Diavari 3-12x56 LA (sv. kříž). Nejprve Herr Deutch nechtěl nic sly?et o prodeji do zahraničí (měl to napsané i u dra?by), ale nakonec jsem jej přesvědčil (i díky xHonzovi, který mi poradil co a jak) a poslal mi veškerá data ke kulovnici a k jeho osobě. No a já jsem si vyřídil dovozní povolení a kulovnice je už doma. Němec souhlasil jen pod tou podmínkou, že si pro to přijedu, což jsem akceptoval, protože bydlí jen kousek za hranicemi. Jinak musím napsat, že jsem z té kulovnice nadšený. Je to opravdu skvost a nic lepšího jsem v ruce neměl. Tak asi tak.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Dovoz zbraně

Příspěvek od Pavel.x »

Zdravím, potřeboval bych poradit jak je to s dovozem zbraně z Německa na Egunu jsou nabízené i nové zbraně a pokud bych jí vydra?il budu kromě dovozu platit ještě nějaké clo???

Jinak jsem koukal také na kulobroky a české ZH se tam prodávají za ceny okolo 100euro :lol: :D
Odpovědět