U koho se nechat pojistit?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Pepe »

Dobry den, docela jsem uz toho slysel hodne spatneho na pojistovnu halali a CMMJ. Tak by me zajimalo u koho bych se mel pojistit pro odpovednost pri vykonu prava myslivosti....O CMMJ jsem ztratil nejak iluze.Tak se k nim nejak nepohrnu. Jakou pojistovnu by jste mi doporucili?Popr.proc se prihlasit do CMMJ? Dekuji
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Zkus se podivat na nabidku česke podnikatelske,ja už se u nich několik let a celkem spokojenost.
Zatim sem po nich ale nechtěl ?adny penize :wink:
Doufam že to taky i zustane 8)
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

U koho se nechat pojistit

Příspěvek od milan 04 »

Já jsem pojištěný u České pojištovny, roční pojistka stojí 400,-Kč,zkušenost s pojistným plněním díky bohu nemám.
Naposledy upravil(a) milan 04 dne ned 24.1.2010, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já jsem pojižtěn od letošního roku u ČPP, cena ročního pojistného 350 Kč - to už ale asi neplatí, budeto o něco málo více. každopádně u ČMMJ mně skutečně nic nedrželo a zde mi nabídli vyhovující podmínky. Pokud si zajde? na jakoukoli pobočku této pojižtovny, rádi ti vše osvětlí. Já nelituji. I když jak pí?í kolegové nade mnou, zkušenosti s pojistným plněním také zapla?pánbůh nemám a doufám mít také nebudu. takže zatím mohu jen a jen doporučit. jednou za rok po?lou složenku, já ji zaplatím a o nic se nemusím starat.
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

Jsem u ČPP a protože mám u nich pojistku na auto tak platím 175kč. Tak o proti ČMMJ je to rozdíl :cry:
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

Na ČPP jsem byl asi před rokem a na tuto slevu ( když máš u nich pojižtěné auto je pojistka za polovic) jsem se právě ptal. bohužel už ale prý sleva neplatí, byla to jen nějaká akce jeden rok. Nabízeli mi pojižtění kolem cca 400 Kč, což jsem nevyužil a zůstal u ČMMJ :-))
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Jindřich Beran »

Právě řeším dilema, u koho se pojistit. Spíš, jestli mám opět zaplatit pojištění včetně členství u ČMMJ, jak to má asi většina. Členství mi nepřijde jako něco výhodnýho a nevím, co by mě mělo u toho držet. Přmýšlel jsem o pojištění u ČPP. U ČPP je částka 350,- Kč, u ČP je to 400,- Kč, pojišťovan slavie 300,- Kč, pak jsem našel ještě jiný pojišťovny, ale tam je zas nějaká podmínka, být členem nějaké organizace. ČPP má u nás pobočku a tak to vydím, jako nejvýhodnější řešení. Jaký s tím máte zkušenosti?
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od martinh »

No platit 800 Kč mi přijde opravdu zbytečné. Navíc pro obyčejného myslivce ktery nejde se psem na zkoušky nebo zavodně nestřílí tak je to k ničemu. Já sem v roce 2001 uzavřel pojistku u České pojišťovny a od té doby platím 200Kč/rok. Ted kdyz se jde uzavrit pojistka tak uz se platí tech 400Kč/rok. Ale pamatuji si, že ještě u ČPP byla sleva tehdy, pokud tam měl člověk povinné ručení na auto.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Hanzi216 »

Taky jsem letos uvažoval o neobnovení členství a pojištění u jiné pojištovny. Nebylo to z finančních důvodů - rozdíl 400 Kč je pro mě nepodstatný. Spíše mě principiálně štvalo, že ČMMJ nemá oddělené příspěvky a pojištění. V pátek se mi dostala do ruky tisková zpráva, kde se psalo o rozložení příspěvku 800 Kč. Bohužel nemám jí u sebe, ale čísla byly cca 150 Kč na ústředí do prahy, tuším že 150, nebo 250 Kč na pojištění a zbytek na činost OMS. Další věc - v případě společných akcí a při 80% členů pořádajícího sdružení, kteří jsou členy v ČMMJ jsou pojištěni všichni tzn. honci i psi. Další věc pokud nebude dostatek platících členů tak OMS buď úplně skončí a nebo omezí svoje aktivity - zkoušky psů, adeptské kurzy atd. A mám trochu obavu, abych i já nepřispěl k problémům našich následovníků. Víte o tom někdo něco bližšího?
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Jindřich Beran »

Struktura členského příspěvku ČMMJ:
OMS 410,- Kč,
pojistné 250,- Kč,
sekretariát ČMMJ, o. s., 135,- Kč,
fond pro podporu a rozvoj ČMMJ,o. s., 5,- Kč.
Celkem 800,- Kč.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od nimrod nimrod »

down
Naposledy upravil(a) nimrod nimrod dne čtv 17.12.2009, 6:43, celkem upraveno 1 x.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od nimrod nimrod »

Hanzi216 píše:Taky jsem letos uvažoval o neobnovení členství a pojištění u jiné pojištovny. Nebylo to z finančních důvodů - rozdíl 400 Kč je pro mě nepodstatný. Spíše mě principiálně štvalo, že ČMMJ nemá oddělené příspěvky a pojištění. V pátek se mi dostala do ruky tisková zpráva, kde se psalo o rozložení příspěvku 800 Kč. Bohužel nemám jí u sebe, ale čísla byly cca 150 Kč na ústředí do prahy, tuším že 150, nebo 250 Kč na pojištění a zbytek na činost OMS. Další věc - v případě společných akcí a při 80% členů pořádajícího sdružení, kteří jsou členy v ČMMJ jsou pojištěni všichni tzn. honci i psi. Další věc pokud nebude dostatek platících členů tak OMS buď úplně skončí a nebo omezí svoje aktivity - zkoušky psů, adeptské kurzy atd. A mám trochu obavu, abych i já nepřispěl k problémům našich následovníků. Víte o tom někdo něco bližšího?
Tak ať zavedou pojištění, které bude k něčemu a ne co je teď, pak nemám problém platit i 1000kč. Někoho omylem postřelíš a nedají ti ani korunu, k čemu pak takové pojištění je? :x
Od příštího roku jsem pojištěn u Vzájemné Hasičské Pojišťovny, cena 500,- Podmínky pojištění asi nejvýhodnější, vč.psa. U Halali byly podmínky absolutně nevýhodné a pojištění zbytečné. Jakmile se vyjme pojištění z příspěvků, jsem ochoten je platit.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od hanmilan »

Od letoška jsem už taky u ČPP. Pojistné je za 350,- Kč, při pojistné události se platí 1000,- spoluúčast. U nás ve spolku je takových jako já 90 %. ČMMJ si to zavinila sama svojí zkostnatělostí :(
Vlastně tam zůstali jen důchodci, kteří to mají myslím za polovic.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od gonias »

Od tohoto roku jsem také u ČPP. Sjednání po internetu, platba převodem, vše došlo poštou bez zbytečného běhání a trefování se do doby, kdy zrovna na našem OMS někdo bude.

Můj důvod nebyl cena, ale především skutečnosti o praktikách Halali už snad všem známé a přiznám se také komfort sjednání.
Členem se zase mile rád stanu, ovšem až oddělí pojištění od příspěvků!
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od hanmilan »

Nevím, jestli se ještě budu chtít stát znovu členem ČMMJ. Nejde mi ani o těch pár korun, ale nějak jsem zahořknul. ČMMJ se myslivosti čím dál víc vzdaluje. Je to bohužel stále víc jen politika, tunelování a plané řeči. O pojišťovně Halali, která jen tahá z obyčejných myslivců peníze, ale platit pak nechce, raději pomlčím.... :evil:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Odpovědět