U koho se nechat pojistit?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od dalas »

Mimo těch psů. Členové OMSu ve Žďáře mají slevu na střelnici ve Světnově. Není to moc, ale za 9hod. je celej příspěvek doma. :? No a 9hod. za rok na střelnici není zas tak moc. A k tomu ještě pojištění u bájné Halali. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od vhool »

dalas píše:Mimo těch psů. Členové OMSu ve Žďáře mají slevu na střelnici ve Světnově. Není to moc, ale za 9hod. je celej příspěvek doma. :? No a 9hod. za rok na střelnici není zas tak moc. A k tomu ještě pojištění u bájné Halali. :D
to je zajimave ale myslim,ze to je bezna praxe "ja na tebe a ty na me" ... svetnov ziska zakazniky a oms body a stejne to je s halali (i kdyz ta je tusim primo pod cmmj) a bylo by to stejne i s jinou pripadnou pojistovnou a stejne to bude i s jinymi slevami a podobne.konec koncu se cmmj ani netaji ze ma podnikatelske aktivity ...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od fesoj »

Použití kulové střelnice v Trunově - Babí je pro členy ČMMJ zdarma, stejně jako pro myslivecká sdružení - v tom případě nikdo nezkoumá, kdo z MS je členem ČMMJ a kdo ne.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od dalas »

střelnice patří přímo OMSu ve Žďáře. Jenže podle stanov jsou členové podle trvalého bydliště (další debilita). Já mám Brno, tak to tam mám za plný. Dnes je všechno byznys pojišťovny nevyjímaje. S tím ČMMJ, asi mám charitativní sklony. Idea dobrá, ale praxe.......
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

Kolik je v republice střelnic, které vlastní OMS? Já bych řekl, že většina je prodána a zbytek pronajata. Takže mi kvůli střílení na střelnici přijde zbytečné platit členství ČMMJ. Jediná výhoda je, jak tady už někdo uváděl, že máš levnější zkoušky s hafanama. Ale řešení je, platit si členství přímo v klubu příslušného plemene. Chtělo by to nátlak na ČMMJ, ať oddělí členství od pojištění a jsem ochoten se u Halali pojistit.
Asi to tak vypadá, že si stránky s diskusním vláknem vytisknu a předložím výboru sdružení, ať se dostanou "důchodci" do reality a nevycházejí z toho, co napíše Halali do časopisu Myslivost.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Perník »

Autor článku v Myslivosti, předseda představenstva Halali je současně předsedou OMSu Ltm. V životě jsem na jakemkoliv setkání od něj neslyšel nic jiného než jen propagaci pojištění Halali, přesvědčování o jeho jedinečnosti atd.. Veškeré jeho statě ve Zpravodajích OMSu se týkají, jak jinak, pojištění u Halali. Mám dojem že si tak trochu plete funkce, a jakoby pro něj myslivost nebyla ničím jiným než pojistným kšeftem :D .... to jen na okraj
Jinak o potřebnosti OMSů, u nás se již snad druhým rokem OMS pokouší uzavřít s MS z okresu smlouvu o součinnosti a to proto, aby se nějakým způsobem zdůvodnila jeho potřebnost. Má to velké množství odpůrců a všichni by ve smlově chtěli mít konkrétní věci, které bude OMS pro MS dělat. Bohužel toho jsme se nedočkali. Za sebe mohu říct, že je dobře že se pořádají zkoušky LUP a kurzy, jsem členem ČMMJ i pojistníkem Halali z důvodů které zmiňoval tuším dalas, ale jinak je pro mě OMS na to, abych tam jednou ročně došel zaplatit.
Je to kuriozní, ale na okrese před pár lety vzniklo zájmové združení honiteb, které v podstatě supluje činnost, kterou by měl podle mě zastávat OMS. Je to hlavně v oblastech léčení zaječí zvěře, reintrodukce králíka, komunikace se zemědělci, pachových ohradníků u komunikací apod.. OMS o takovéto věci nemá zájem s odůvodněním, že např. zajíci nejsou ve všech honitbách.... :shock:, zajímat se začne až když vše jede a získá to jakousi veřejnou podporu a pozitivní ohlasy (viz pach. ohradníky)
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

Zeptám se úplně blbě, ale je někde ten článek na netu?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Georg.H »

Zdravím...
kterou pojišťovnu by ste mi doporučili?
ČP
HVP
nebo
ČPP

předem děkují za názory a rady
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Leon »

no nebudu doporučovat ale u čpp mám po slevě za 282 kč pojištěného sebe a dva hafíky
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od fesoj »

To Perník : Nadáváš na činnost či vlastně nečinnost Vašeho OMS, dejme tomu, že i oprávněně - ale kým je OMS tvořen ? Kdo navrhuje členy jednotlivých komisí, předsedu a další funkcionáře ? Koho jste si vybrali, toho tam máte, takže nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu !
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od gonias »

Já jsem u ČPP spokojen již několik let.Vše vyřídíš po internetu,žádné prodlení. Plnit jsem nepotřeboval a doufám,že to tak zůstane.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Perník »

to fesoj: Hubu možná křivou mám, ale ty jsi neviděl způsob voleb na posledním volebním sněmu OMS a komedie po něm. Noví lidé navrhovaní a zvolení do funkcí ihned po volbě ustoupili dlouholetým matadorům, kteří se tam nedostali!!! Jiní nově zvolení odešli zanedlouho po té co zjistili že se zajetými pořádky nehnou! Vůbec se nedivím že do těchto struktur se nikdo nežene!
Jdu leštit zrcadlo a rovnat hubu!!!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Leon »

perniku to je všude stejný tak že se na to leštění vyser stejně to nesrovnáš a zasloužilý pojedou dál i kdyby jsme se na hlavu stavěli :wink: Nezapomenu na to jak jsem byl naposled platit a chtěl jsem vysvětli jak je možný že ti kterým zaměstnavatel platí pojištění to můžou mít rozdělený a ostatní ne.To byl rachot málem mě ti stateční důchodci sežrali zaživa :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět