U koho se nechat pojistit?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od kikin »

U ČPP jsem uzavřel smlouvu asi za 4 minuty,zaplatil a dostal kartičku.Po uplynutí roku mi přišla SMS výzva s číslem účtu a částkou k zaplacení.Zaplatil jsem GSM bankingem a šlus.Na kartičce je platnost od a doba NEURČITA.Zatim to všude každému stačilo.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od dalas »

Myslím, že doklad o pojištění by měl stačit, stejně jako zelená karta u auta. Myslím, že v případě existence platné pojistné smlouvy s neuhrazenou pojistkou by pojišťovna škodu uhradila, ale pak by se hojila na Vás. Stejně jako členský průkaz ČMMJ, tam taky nikdo neví v jakém stavu je úhrada mezi Halali a ČMMJ.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od xHonza »

Taky jsem se už bohužel jsem se setkal s tím, že chtějí někde vidět doklad o zaplacení pojištění u ČPP, kartička samotná jim nestačila... Na druhou stranu klidně si nechám napsat v pojišťovně novou kartičku s od kdy do kdy platí na každý rok, ona taky při nošení dostává drobet zabrat :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Jirka C. »

Já si spíš myslím, že jde o buzeraci, že člověk není pojištěn u Nalhali...
Prostě mám průkaz pojištění, na kterym je napsáno "na neurčito" a hotovo. Už jsem slyšel, že někde chtěli na naháňkách vidět přímo pojistnou smlouvu - kartička od pojišťovny jim nestačila... Je to stejná hovadina jako kdyby se policajt nespokojil s řidičákem a chtěl vidět i test z autoškoly a potvrzení od doktora. Ten ústřižek složenky už mě navíc v dokladech nezabije, ale fakt si myslim, že jde spíš o buzeraci
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Vojta »

Taky jsem pojištěn u ČPP. Poprvé po asi 3 letech se mi loni stalo na honě, že po mně byl vyžadován doklad o zaplacení pojištění na daný rok. Vzhedem k tomu, že jsem platil do té doby pojistnou částku přes internet banking, jsem doklad neměl, tudíž jsem ,,prošel" jen s upozorněním od místního hospodáře. Ten mi vcelku pochopitelně řekl, že nemůže vědět, jestli jsem pojistku zaplatil nebo ne, když jen kartička na neurčito. Proto jsem se na konci loňského roku pro svůj klid vydal na pobočku ČPP, kde mi ochotně vypsali příjmový pokladní doklad o zaplacení pojistného na rok 2011, který jsem si vložil společně s kartičkou do dokladů a můžu být bez obav, že se podobná situace bude opakovat.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Perník »

jak to tady čtu, já už jsem snad u Halali sám, ne??? :D
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Bord »

Perník neboj nejsi :D
8x57JRS,bordík
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od egon »

Su dalsi
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

tak karičku od ČP už jsem dostal na požádání
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím přátelé :) !
Plně chápu vaši aversi ke kontrolám zmiňovaných potvrzení o zaplacení pojistného.... Myslím, že s Halali to nebude mít nic společného.... Pokud toto kontroluje policie, pak také nevím proč a asi bych si na toho poldu co by mne pro tento důvod vykázal z honu podal řádnou stížnost.... a po poradě s právníkem možná i žalobu pro zneužití pravomoci... Domnívám se totiž, že k tomuto není oprávněn. Jinou situaci vidím u takového požadavku vzneseného z pozice hospodáře sdružení pořádajícího akci.... Již bylo tady řečeno, že to je jaksi požadavek navíc... ale já bych jej chápal. Právě proto, že může nějaký zapomětlivý lovec zapomenout "zaplatit včas" a když nedej Hubert dojde k maléru, tak pojišťovna samozřejmě cukne, cukat se bude i střelec... a poškozený nedostane od nikoho nic :oops: V případě rozhodnutí soudu pak může být střelec "nemajetný" a zase nula od nuly pojde.... Takže tomu hospodáři bych spíše fandil, než mu to vyčítal.... Ale to je možná jen můj pohled na věc...
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Climber »

Chtěl bych se zeptat ostatních kolegů jak je to s pojištěním do zahraničí v rámci jejich "českého" pojištění, např. u ČPP. Nedávno jsem s překvapením zjistil, že moje pojistka u Halali mi platí i na Slovensku a já blbec dva roky předtím vždy než jsem jel lovit na Slovensko se připojišťoval.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od mikis »

Ja myslel že platí na obecné pojištění u Halali toto tedy je to pro členy ČMMJ:

HALALI, všeobecná pojišťovna, a.s. rozšířila pro členy ČMMJ s platností od 1.7. 2010 pojištění do zahraničí.
Pojistka vydaná OMS ČMMJ nebo centrálou HALALI,všeobecná pojišťovna, a.s. platí od 1.7.2010 v těchto státech EU: Česká republika, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a EHP: Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Švýcarsko.
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od jarda65 »

Na Slovensku to sice platí, ale Lesy SR to ještě loni neuznávali. Stejně nám zařídili nové pojištění, které jsme museli samozřejmě zaplatit. Ale pokud jedeš na jelena, tak pár € asi ustojíš :)
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od sw_fox »

No to pojištění do zahraničí je snad jediný benefit, jinak přispívat na bafuňáře v Praze se mi sice příčí, ale ušetřené náklady na Slovensko by to mohly kompenzovat.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od mikis »

sw_fox píše:No to pojištění do zahraničí je snad jediný benefit, jinak přispívat na bafuňáře v Praze se mi sice příčí, ale ušetřené náklady na Slovensko by to mohly kompenzovat.
No pokud vím, tak se to vyplatí minimálně tomu kdo má psa....já osobně teda nemam,ale myslím ,že na zk. z výkonu majitel který je členem ČMMJ má nejen psa pojištěnýho(tedy to platí všude i mimo zk. a možná to je i u jiných pojišťoven než Halali), ale platí podstatně méně za zk....aspoň co jsem slyšel... :?:

porovnával jste někdo co je vlastně pojištěno u té či oné pojišťovny? Aby člověk nezaplatil o kilo meně a pak nedejbože někomu postřelil psa a platil mu lečení v desetitisících... toho se tedy třeba bojím já, když vidím jak to na honech občas chodí.. (psi bez označení, bez kontroly pána atd.)
Odpovědět