Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Posmiros »

V tý tiskovce je:
Novela zákona o myslivosti nemění minimální výměru honitby. Měla by ale napravit nevyvážené postavení vlastníků a nájemců honebních pozemků a uživatelů honiteb.
a sám to vnímám že je to spíš pro nájemce. Ale ona spousta vlastníků žíje kdoví kde a v krajině hospodaří převážně větší vlastníci, kteří jsou zároveň i nájemci. To nebude nám zemědělcům vůbec na škodu :)

Ta novela je někde k přečtení?

Jinak u nás také fungujeme bez problémů a domluvíme se :) I když s některýma věcma nesouhlasím, tak respektuji většinu :) Zrovna dneska mi volal předseda MS, že na mě má prosbu, jestli bych mohl podmítnout políčka po zvěř a rád jsem mu vyhověl, že hned jak bude čas, tak to udělám, protože je to činnost, která má dle mě smysl :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Petr1970 »

no spíš je to pro nové "majitele" co si zprivatizovali, koupili, nejlépe přes kypersko-solární firmu lány a lány všeho a chtějí si to uzavřít..

problém je (já souhlasím že jako majitel si mám říkat co bude na mým pozemku), že zvěř je státní, pod zemí zlato a ropa je státní, nad polem mi můžou lítat smradlavý letadla.. a neudělám nic.., nepostavím si co chci bez úřadů....
takže "soukromý vlastnictví" je u nás těžce okleštěný..

jen si "majitelé" pozemků našli nejslabšího na kterýho útočej...

ale nebojte, ti co jsou proti myslivcům a jásaj, budou koukat na drát - za chvíli jim zakážou přístupy do lesů a bude se vybírat taky.. ...

http://www.novinky.cz/ekonomika/298770- ... eanty.html

Kvůli tomu, že čím dál víc lidí využívá lesy k rekreaci, sportu nebo třeba sběru plodů, by měl stát poskytovat majitelům lesa náhradu za případnou újmu způsobenou těmito aktivitami. Platba na hektar lesa by tedy měla souviset s určitými škodami a omezeními v hospodaření, uvedl předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL) František Kučera.



Majitelé lesů vítají především tyto návrhy na změnu zákona, po nichž dlouhodobě volají: zavedení instituce rozhodce k dohadování náhrad škod způsobených zvěří, zrušení mysliveckého plánování, odvození únosných stavů zvěře dle rozsahu způsobených škod, posílení práva vlastníků při tvorbě honitby, posílení práva vlastníků v honebním společenstvu a rozšíření možnosti výpovědi nájemních smluv.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět