Volně pobíhající psi

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Volně pobíhající psi

Příspěvek od Tomfi »

Vážení přátelé,
U? delší dobu máme problém s jedním majitelem psa.Majitel byl několikrát upozorňován dopisy, až už od obce, nebo mysliveckým sdružením. Přesto jsou při sněhu znatelné stopy, že Vážený občan chodí po revíru se psem , který prolítá rozsáhlé houštiny, honí srnčí zvěř, rozráží divočáky v houštinách.
A nedávno prohlásil, že pes se musí z lesa vrátit na?ranej.
Co ybste v tomto případě dělali? Dopisy nepomáhají, upozornění taky ne. Asi jediným řešení je toho psa nakrmit v lese olovem.

Budu rád za každé rady
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Volně pobíhající psi

Příspěvek od Pepa »

Za chování svého psa zodpovídá jeho pán majitel,vím někdy se to nedá uhlídat ale co tu píšete,to trvá delší dobu a majitel si z toho nic nedělá,ano myslivecká stráž a hospodář mají právo učinně zasáhnout v rámci zákona o myslivosti a myslivecké stráži,bud jak píšete natočit ho nebo nafotit a mít dukazy a jednat .200 metru a pronásledování zvěře stačí na nějaký to olovo.Co oko nevidí ,srdce nebolí :wink: ,a majitele nakopat do patřičných míst.Na http://www.myslivost.cz je poradna právní,stačí se tam obrátit ,myslím že tento dotaz nebude jediný,třeba už tam sou odpovědi v příspěvcích.
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Volně pobíhající psi???

Příspěvek od kromax »

Chtěl bych se vás jen zeptat, jak bojujete proti pejskařům, co pouští své psy "jen tak proběhnout"? Jsme totiž příměstská honitba, kterou "mě??áci" používají k výletům. A nejen ti.
Jsme si s tím ve sdružení dlouho lámali hlavu, a pak jsme vymysleli toto:
Obrázek
Samozřejmě, kromě myslivecké stráže:)
Jak tenhle nešvar řešíte vy? Kromě domluvy, na tu moc lidí nedá :(
A jak řešíte další problém, motorkáře, kroskaře, čtyřkolkáře, koníkáře,...?
Tohle se tady tu?ím ještě neře?ilo, tak mě napadlo tohle vlákno založit. Snad mě neukamenujete :wink: :D 8) (myšleno z legrace :wink: )
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Pejskařu diky bohu moc nemame ale koni jak much.
U? se nam několikrat stalo že jsme dalekohledm v zimě viděli uvazaneho koně u krmelce se senem a opodal pokuřujiciho jezdce.
než ale došlo na nějakou domluvu tak ujel, a nebylo to jen tuhle zimu :?
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

chtěl bych se Vás zeptat. Dnes nad ránem, kolem 3h ráno, po noční čekané sem se chystal odejít z kazatelny. V tom mi kolem kazatelny proběhli 2 velcí černí psi. nemůžu si vzpomenout, co je to za plemeno. Dlouhé chlupy, bílá náprsenka. To ale není důležité. Jak spatřili na louce kus vysoké, začali ho štvát do lesa. Naštěstí neměli šanci. Zeslezu z kazatelny a jak mě na 100m viděli, tak se rozběhli přímo na mě! S děsivým vrčením sem zpátky vylezl na kazatelnu, a čekal co bude. Psi pobíhali kolem a pak se ztratili. Měl sem docela nahnáno a cesta přes les a pole domů byla utrpení. Na mezi na mě opět vystartovali, ale měli štěstí, zastavili se asi 20m ode mě, už sem měl odjižtěné a náprsenka v kříži. Stačil ještě jeden jejich krok. Naštěstí odběhli zpátky do lesa. Jak byste ře?ili tuto situaci? Psi neměli obojek nic. Ve sdružení sem 3roky a nejsem člen mysl. stráže ani mysl. hospodář. Zvolili byste odstřel psů nebo radši jako já vyčkat a při náznaku napadení jako v tomto případě byste to ře?ili kulovnicí? co by z toho vyšlo? 2 zastřelení psi, jaký by byl postih? když by se jednalo v "sebeobraně" byl sem bohužel sám, bez svědků
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Jsem myslivecká stráž, takže oprávnění mám, ale v tomto případě by se mohlo jednat o krajní nouzi dle trestního zákona, ale stejně bych jim udělal funus bez muziky. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Střelil a neváhal a první co bych udělal potom vzal telefon a zavolal tomu kdo má odznak myslivecké stráže. A pak by jsme se domluvili co dál.
Jinak v krajní nouzi jste beze sporu byl.
Jinak podle popisu to mohl být Bernský sala?nický pes, ale na toho mě to nesedí, sousedi jednoho mají a to je mírumilovnej lenoch
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No ja se temer v podobne situaci take jiz ocitnul. Sel jsem pred pulnoci k autu a na polni ceste se mi v dalce objevily dva tmava body. Protoze bylo tak 5 cm snehu a svitil mesic, bylo videt skoro jak ve dne. Nejdriv jsem si myslel ze jsou to lisky, ale pote co se zacaly priblizovata tudiz i zvecovat bylo mi hnad jasne s kým mam tu cest. jejich stopy jsme casto nachazely a i dilo zkazy od nich. no kdyz prisly na 20 metru ode me tak jsem na ne kriknul,, tahnete vy svine" Bylo to proto ze mi bylo ani ne 20, a vazne jsem nevedel jestli tu nekdo s nima neni, a celkem jsem z toho mel spatny pocit. No ale po zavolani, se ten mensi zastavil a ten vetsi zacal vrcet a sel ptoti me, to bvyla smula pro oba, kdyby asi utekly, tak bych nestrilel... no a ten mensi poodbehl 15 m a divil se ze ne ma doprovod. Pak padla druha rana. Okamzite jsem vzbudil telefonem tomu kdo má odznak myslivecké stráže a bylo vse dojednano a v revuru byl zas klid. No ale dost casto jsem nechal psy odejit, za ten pruser to nestoji!!!
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

jednalo se o 2bernské sala?nické psy jednoho místního člověka. Asi mu utekli. Je to stará fena a její loňské štěně. že by zaučovala? :?: hospodář mi pro příště řekl, že vidět to ještě jednou, tak okamžitě začít ře?it. Povolení, nebo odstřel by se ře?il nebo taky neře?el později... je to sice smutné, ale když se "páníček" o své psy asi nestará, ti mu lítají v noci po lese a štvou zvěř. Snad se to už nebude opakovat, jinak by to byl jejich poslední výlet
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Nechci nejak hajit pytlačici psi ale jsi si jistej že to byli bernaci :?:
Ja mam dva a musim řict že těm i kdyby se naservirovala sama srna na střibrnem podnose tak to s nima ani nehne. 8)
Neni možne že to jsou třeba už nejaci kři?enci?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tombr.a byli to berńáci na lovu a davaj si Red Bull než jdou na lov :lol: :lol: :lol: :lol:
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

No kdyby si dali red bull tak by si ten kus odnesli do hnizda ne :idea: :twisted: :twisted:
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Tak tohle jsem potkal cestou na tůře v Českém ráji,poblí? hájovny,kde součástí byl i penzion.Nevím,co si o tomhle mají myslet lidi.Navíc v době,kdy bylo několik afér s otravami... :idea: :?:

Obrázek
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

Tak to tam musel dát nějaký blázen. Kdo si to přečte, tak si sice psa uvá?e, ale okamžitě se bude mluvit o tom, že myslivci pohazují po lese otrávené návnady :( :roll:
já jsem to proto raději popsal a vysvětlil, sice to má asi menší účinek, ale alespoň to neuškodí pohledu veřejnosti na myslivce a má to nějakou kulturní úpravu :)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

zase další důkaz kolik je skvělých mozků v čr typuji že to tam pověsil myslivec s velmi vysokým IQ :evil:
Odpovědět