Volně pobíhající psi

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Leon »

Time teď už si fakt děláš srandu zvěř tam je trvale stresována pejskaři,psi jí pořád nahání a vy tam máte vysoké ztráty díky strženým kusům P.S. jsem městském revíru :wink:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Leone, zkoušel jsem si poposednout ale nepomohlo to. Zkusíš mi vysvětlit, jak to myslíš?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Leon »

Myslím to tak že nám v revíru venčí psy pomalu celá Ml.Boleslav a Kosmonosy plus těch pár lidí z okolních vesnic a tak velký problémy nejsou a při tom množství bych se divil kdyby u nás byli lidi o tolik rozumnější :wink:Jenom ukázka revíru
Přílohy
Bradlec (2).jpg
Bradlec (2).jpg (131.96 KiB) Zobrazeno 7826 x
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Lotr »

Tim - ta Tebou popisovaná plocha je už v revíru, nebo je to plocha určená pro volný pohyb psů?
BwanaHunter - nevyjednávám, oznamuju :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Lotr - to už je revír.

Leon - díky za vysvětlení, já jsem odmala samotář a mám proto poměrně nízkou "sociální inteligenci". Proto některé věci nepochopím a potřebuji je polopaticky vysvětlit. Na náznaky jsem od přírody tupý :oops:
Já tedy také přikládám mapku - abych vysvětlil situaci. Červenou barvou jsou ploty, zelenou je cesta a silná žlutá čára jsou koleje s protihlukovou bariérou. Zezhora i zespoda je prostor "uzavřen". Z jedné strany Mariánskými Lázněmi, z druhé naší vsí. Tam když pes zažene zvěř do rohu, nemá šanci. Není vyloučeno, že se jedná o stále stejného psa, který do těch míst utíká a dělá to ze sportu, ale ať jsme drželi hlídky kdykoli, na nic jsme nepřišli....
Přílohy
mapka abc.png
mapka abc.png (245.39 KiB) Zobrazeno 7807 x
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od zvire »

Time, asi dopadnete stejně jak my, když jsme dostali přidělené městské lesy u židovského hřbitova! Nemá moc cenu nějak hospodařit v této části honitby se srnčí zvěří! Co nerozeženou pejskaři, to zmaří silnice a železniční trať! Odlovit co se dá a šetřit na zbytku! V tom koutě za Hleďsebí k Hamrníkům byl, co jsem slyšel, vždy problém. Přitom pro srnčí ideální prostředí!!!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Leon »

tak máme pánové asi zvěř s jinou inteligencí :lol: :lol: Když si vezmu že tam kde je nejvíc pejskařů máme nejvíc králíků bažantů koroptví a srnčího :P :P
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Ale jo, zvěře je tu dost. Ostatně ona ani nemá kam utéci bo není kudy. Já jen říkám, že je tu zároveň dost zvěře uštváno nebo strženo psy. A to mrzí....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Lotr »

Tim a děláte proti tomu nějaká opatření? Co dělá Vaše mysl. stráž, státní, městská policie, státní správa? Nebo to jen tak tiše trpíte a debatujete o tom u piva? Neber to jako rýpání, prostě mě to zajímá :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od BwanaHunter »

crif píše:Bwana- znám případ jednoho hajného, co měl pittbula a na černou fungoval skvěle. Nevím jak je to u něj tedy s výškou. Nicméně se prošlo pár léčí a pes na nic nenarazil. V poslední se dostal do styku asi s " panem " kňourem a to byla jeho poslední akce. Střeva na stromech, hlava tam, pánev jinde.....atd. Tak nevím, zda- li je toto plemeno až tak vhodné pro myslivost. Ale uznávám, že to může být kus od kusu.
Jinak ten pes napůl podle mého ukazuje spíš na bachyni. Kňour psa obvykle rozpáře a jde, překousnutí a přetržení psi bývá práce bachyní.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od crif »

Tohle nedokáži opravdu posoudit, šli jsme po leči na místo odkud se ozval řev a byla tam spoušť. Nikdo v leči neviděl ani kus.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Georg.H »

@BH: máš pro to vysvětlení? Že kanec rozpáře a bachyně roztrhá?
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od rimar77 »

Georg.H píše:@BH: máš pro to vysvětlení? Že kanec rozpáře a bachyně roztrhá?
no stačí se podívat na konstrukci jejich zbraní a je to jasné i název tomu odpovídá kňour má páráky a bachna háky , tohle nám říkal i Hromas když jsme myslivost studovali - kňour se ožene sekne a jde pryč kdežto bachna útočí opakovaně a vytrvale a proto většinou horší zranění jsou od bachny
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Georg.H »

@rimar77: dík za info, ale spíš mi šlo o to proč bachyně pokračuje dále v útoku dokud psa neroztrhá na kousky
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od rimar77 »

bylo nám to vysvětlováno že nejspíš se jedná o pud ochrany mláďat a pokračuje prostě dokud hrozbu nezlikviduje kdežto kňour si pouze dělá prostor pro únik podle mne to asi tak bude přijde mi to logické ale do hlavy jim samozřejmě nikdo nevidíme
Odpovědět