Volně pobíhající psi

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Georg.H »

dík za informací, samozřejmě do hlavy jim nevidíme..
ale tohle má logiku
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od BwanaHunter »

Etologie to vysvetluje tak, jak uz tu zaznelo, knour je samotar, ochrana zbytku tlupy ho netrapi, nebezpeci odrazi a kdyz pomine, odchazi. Cim vetsi a silnejsi, tim mene vzrusene.
Bachyne je matka, vudkyne a ochrankyne tlupy. Byva mene utocna na tvrdo, pouziva predstirane utoky, jakoby instinktivne nechtela riskovat, ze o ni tlupa prijde, ale pokud nebezpeci vyhodnoti jako bezprostredni a realne (coz utok psa/psu je), utoci tvrde a likvidacne, nejde ji o to nebezpeci odrazit, ale zlikvidovat.
Tolik etologie. A co je odpozorovano z praxe, knour seka, bachyne kouse a trha, a silu ma straslivou.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Georg.H »

@BH: dík
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od BwanaHunter »

No neni zac. Jeste jsem zapomnel dodat, ze knour cim vetsi a silnejsi, tim mene se boji, ale cim starsi, tim radeji voli unik pred bojem. Takze nejnebezpecnejsi jsou narostli mlady kusy. A samozrejme, i zvirata jsou individualuty, takze nic neplati absolutne a 100%. V cele prirode..
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Leon »

takový tříletý sekáč co se naučí lovit hafíky je dobrá inspirace pro lidi co venčí v revíru hlavně když vyžene i nějakýho běžce na třešeň :lol: :lol: Ale běda jak se potká na společný
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Leon »

a pokud někdo vezme na lov černý kontaktního psa bez ochrany tak to je magor nic jinýho to není :!:
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od crif »

Leone souhlas. I přes přísný zákaz střelby v tlaku( jen v ohrožení) je právě nejvíce mladých " horkokrevných" sekáčů právě střeleno. To mi říká moje evidence a nejednalo se o kusy postřelené. A takové chování mi vychází čím dál častější. Takže být tam s mladým nevyzrálým psem, tak jedině se zbraní.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Leon »

než riskovat psa tak i kdyby to chtěl nějaký aktivní blb řešit tak raději pokutu od ssm
Naposledy upravil(a) Leon dne čtv 18.12.2014, 20:04, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od fesoj »

Viz můj příspěvek z 31.5.2011 - Bez broků - psáno podle skutečnosti.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od BwanaHunter »

crif> pes nemusí být ani mladý a nevyzrálý, stačí, když bude ostrý a srdce větší, než mozek. Jinak tyhle zkušenosti s nárůstem slyším že všech stran. Prasata jsou chytrá a adaptují se. Za těch x let soustavných naháněk jsme ta hloupá už zabili, a ta chytrá se naučila, jak na nás. Jinak Leon má pravdu, jak se to prase jednou naučí, nechce se mu s tím přestávat. Osobně jsem přesvědčený, že každé takové prase potřebuje jednu výchovnou rychle letícím kusem olova. Při dnešních stavech a problémech s prasaty není proč nad tím moc špekulovat, natož riskovat nebo obětovat psy kvůli praseti.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Zdenek41 »

Nemyslím si ,že jsme ty hloupé postříleli... Černá je velice inteligentní zvěř. Ale myslím si ,že to to je o stresu a obraně. Zažen potkana do rohu a začni na něj řvát...Vsadím se, že se do tebe zakousne. Se zvířaty pracuji celý život, vím co si k nim mohu dovolit...Někdy ovšem i u nich dochází k nepředvídatelnému zkratu. :wink:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Lotr - Nene, neboj, není to tak, že bychom o tom jen žvanili u piva... Já sám jsem MS a úplně nejdříve jsme to s kolegy řešili systémem "hlídek". Prostě jsme tam často během dne sedali schovaní a čekali, jestli na něco nepřijdeme. Já osobně jsem si myslel, že vím kteří psi to dělají, ale mýlil jsem se. Z bývalého prasečáku tady udělali chov koní a mají dva vlčáky a právě zhruba od té doby se ty případy množily. Pak jsem si ale několikrát ověřil, že zmíněné psy zvěř vůbec nezajímá... Zkoušeli jsme to i na sněhu "vystopovat", abychom se měli čeho chytit, ale v té změti psích stop jsme neměli šanci... Přivolaná policie si vše vyfotila a dále pravděpodobně neřešila, na ty pitomce z městské nemám nervy a státní správu jsme nekontaktovali. Od dnešního dne je tam pár schovaných fotopastí, i když musím zaklepat, už asi tři měsíce o žádném strženém kusu nevíme a ani lidé si dlouho nestěžovali, že tam běhají samotní psi...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Tak, dnes jedna fotopast rozbita neznámým dobrákem. Zbytek sundán, podezření zatím padá na dva lidi, resp. jejich psy, kteří byli několikrát vyfoceni jak se sami probíhají okolo.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Leon »

To ti to pes okousal? Čím jsi to mazal :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Čoveče asi jsem měl ruce od bůčku, když jsem je instaloval :-) Ba ne, nerozumím tomu. Bylo vidět, že se ji někdo snažil sundat a protože mu to nešlo, tak ji aspoň rozbil. To by mi šlak trefil. Aby toho ksindla mr*ali všichni psi z vesnice :twisted:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět