Žádost o přijetí do MS

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od BwanaHunter »

Zbrojovak> budu asi zase za pankace, ale neni to moc servilni...? Ja psy mam odjakziva,ale ze bych si vybiral plemeno podle toho, co mi bude chtit nadiktovat MS, to by me ani nenapadlo a nikdy by se to ani nestalo... A rikat, ze jim rad dam penize, ale vlastne vubec nechci lovit, ty penize jim dam vlastne za to, ze muzu makat a chodit na brigady a lov me vlastne nezajima... No nevim, tohle me prijit, tak budu mit pocit, ze pisatel bud trochu keca, nebo je na diagnozu... :lol: (nic ve zlem)... A jak myslis ze jsi se spalil se zkouskami? Ze meli nekde pocit, ze jsi moc dobry a kvalifikovany a mohl bys jim jit po zidli..?? No asi by me to az tak neprekvapilo. Kdyz to tak ctu, zacinam mit pocit, ze neni spatny model trvaleho hostovstvi za uhradu. Polozim penize, respektuji dohodnuta pravidla a to je asi tak vsechno, co po me nekdo muze chtit... Pritom mam moznost poznat revir a delat veci tak, jak verim ze se ma, neni to jako kdyz prijedes nekam na poplatkovy, nevis mistne nic a jsi zavisly na tom, co ti kdo ukaze nebo kam te dovede...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Reno »

No, ona ta Zbrojovákova servilní, až přímo prd**vlezní formulace žádosti o přijetí ve stylu "jsem loajální pracovitý blbec, co bude pilně makat, platit co budete chtít a střílet jen škodnou", je vlastně odrazem reálných poměrů v tuzemské myslivosti a žadatelské taktiky "hlavně je nevyděsit". Bohužel. :? Mysliveckých sdružení, kde pravidelně bez nějakých stupidních křečí omlazují (přijímají nové členy náhradou za již neaktivní, nebo zcela končící) je poměrně málo. Mnohá dnešní sdružení jsou ovládána bandou hladových seniorů, kteří již mnohdy odloví naprosté ho***, plán se neplní, ale jakmile slyší výraz "nový zájemce o členství", hned vidí rudě s tím, že rozhodně nepotřebují nikoho, kdo jim všechno vystřílí a sežere... :roll: Cesta do podobných sdružení vede až na naprosté výjimky pouze přes kombinaci vlastnění honitebních pozemků, příbuzenských vazeb na někoho ze stálých členů a intenzivního řiťolezectví, jinak smůla... Je jasné, že by bylo nesmyslné do sdružení naslepo přijmout kohokoliv, kdo si řekne, ale vždyť přece není problém si dotyčného řádně okouknout v rámci časově omezeného hostování, nebo u budoucích myslivců (ještě před zkouškami) v rámci dnes povinné praxe v honitbě. Zkrátka zase jsme u toho, že všechno je to o lidech. Někde naprosto v pohodě a jinde to dá do pořádku až čas (generační výměna).
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Zbrojovák »

BwanaHunter píše:Zbrojovak> budu asi zase za pankace, ale neni to moc servilni...? Ja psy mam odjakziva,ale ze bych si vybiral plemeno podle toho, co mi bude chtit nadiktovat MS, to by me ani nenapadlo a nikdy by se to ani nestalo... A rikat, ze jim rad dam penize, ale vlastne vubec nechci lovit, ty penize jim dam vlastne za to, ze muzu makat a chodit na brigady a lov me vlastne nezajima... No nevim, tohle me prijit, tak budu mit pocit, ze pisatel bud trochu keca, nebo je na diagnozu... :lol: (nic ve zlem)... A jak myslis ze jsi se spalil se zkouskami? Ze meli nekde pocit, ze jsi moc dobry a kvalifikovany a mohl bys jim jit po zidli..?? No asi by me to az tak neprekvapilo. Kdyz to tak ctu, zacinam mit pocit, ze neni spatny model trvaleho hostovstvi za uhradu. Polozim penize, respektuji dohodnuta pravidla a to je asi tak vsechno, co po me nekdo muze chtit... Pritom mam moznost poznat revir a delat veci tak, jak verim ze se ma, neni to jako kdyz prijedes nekam na poplatkovy, nevis mistne nic a jsi zavisly na tom, co ti kdo ukaze nebo kam te dovede...
Ano asi je, ale vzhledem k tomu že žádá mladý člověk, který se chce někam dostat- což dnes jak správně shrnul Reno, je z pohledů naši seňorů, až skoro kacířské - anebo MS v současnosti drží mladší borci středního věku, kteří mezi sebe mladého nepustí- neb jim je nepohodlný a viděl by jim pod pokličku (obecného hospodaření jak se zvěří, tak se zvěřinou) - prostě ti budou brát nové lidi jen pokud budou loajální, moc jim toho v trofeji neodloví a budou mít z nich užitek.
Není to dogma - je to souhrn argumentů proč právě mě JO.
A protože nejsem zrovna už mladík, nespotřeboval jsem je zdaleka ve své žádosti všechny - psa třeba lov. upotřebitelného nemám a zatím neplánuju, do bytu nechci. Výhodu mám, že se po té trofeji už fakt nehoním... lišky a černou lovím rád, v revíru taky pracuju rád.
Rozhodně netvrdím, že se má slibovat něco co pak nemůžu nebo nechci dodržet.
Setkal jsem se při poptávání u m.hospodářů v okolí o členství s otázkou - máš psa? Potřebovali bychom do stavu někoho se psem s LZ nebo BZ. Hmm nemáš... no a neplánuješ si pořídit? Nezlobte se v dohledné době ne... Aha, tak to bohužel, nezlob se.
Ano, zpoplatněné trvalé hostování je taky cesta- ideál je asi ne MS ale společenstevní honitba, kde mám nějaký ten pozemek a jsem čelenem HS.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět