Žádost o přijetí do MS

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
camelmen
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 10.9.2009, 19:54

Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od camelmen »

Prosím jestli někdo zkušený neví jak by měla vypadat žádost o členství v mysliveckém sdružení.Hledal jsem na netu , ale nic.Jsem od Přerova a po pár dotazech na pozvaných honech, musím konstatovat že to není procházka růžovým sadem, myšleno sehnat členství v MS na Olomoucku.Jak napsat žádost , která zaujme. Díky s pozdravem camelmen
7mmRem.mag+8x56 zeiss
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Hans88Vagus »

Nevím jak dlouho máš od zkoušek ale napsal bych něco jako " Važený pane předsedo, po úspěšném složení zkoušek z myslivosti bych se rád nadále aktivně věnoval mému koníčku. Žádám Vám tímto o členství ve Vašem mysliveckém sdružení. Děkuji za projednání mé žádosti na výborové schůzi. Myslivosti Zdar! ". Taky by to mělo mít nějakou štábní kulturu ( žádost ).
Já to měl tak, že jsem prvně v MS žádal o adepturu, po zkouškách o členství. Na výroční schůzi mě zvali na rok do čekatelství, za rok člen a další rok přijímání mezi myslivce.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Skalák »

Jestli máš loveckého psa, tak to do žádosti také uveď jakého a vyjmenuj jaké zkoušky má složené. Přeju dobré pořízení. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
camelmen
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 10.9.2009, 19:54

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od camelmen »

DIKY VŠEM ZA RADU, ZKUSIM TO

vypni si prosim capslock :!:
7mmRem.mag+8x56 zeiss
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od hanmilan »

Určitě nezapomeň doplnit čím přispěješ na chod společnosti (nejde o finanční stránku, ale práci - zdůvodnit proč by měli přijmout právě zrovna tebe a ne někoho jiného) - např. chtěl bych se aktivně podílet na budování a údržbě mysliveckých zařízení v honitbě, v případě, že nemáš lovecky upotřebitelného psa a hodláš si ho časem pořídit, bude určitě pro tebe plus, pokud v žádosti slíbíš, že psa do dvou let po přijetí do spolku pořídíš a předvedeš na zkouškách, nebo pořídíš hotového. Samozřejmostí pak bude tento slib dodržet. Určitě bude i plus, pokud máš trvalé bydliště v revíru, nebo jeho těsné blízkosti - je zde větší předpoklad, že budeš dělat myslivost aktivně a ne dálkově ( možná se někteří kolegové teď rozohní, že bydlí 50 km od revíru a jsou v revíru na krmení a pochůzkách téměř denně, ale to je jen výjimka potvrzující pravidlo) S těmito dojíždějícími kolegy u nás máme bohužel jen špatné zkušenosti a do dvou let odpadají principem nové koště dobře mete :wink:
Přeju hodně štěstí a v případě, že by tě nevzali, zkus dát žádost o adepturu bez povolenky k lovu. Budou vidět, že to myslíš vážně a budeš mít šanci se tam dostat za rok. Určitě pak, pokud se osvědčíš šáhnou raději po tobě, než po jiném, kterého neznají.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Kubo 630 »

Ja som teraz pred tyzdnom podaval ziadost o prijatie za cakatela, ale v zdruzeni ma poznaju od mala a robil som tam aj kandidatsku prax takze som tam nic moc nepisal, normalne ziadost o prijatie v PZ atd a hotovo. Co som pocul tak na vyborovke som presiel, uvidime co bude na vyrocnej ale myslim ze to bude v pohode :D
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
David5
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.3.2015, 11:07

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od David5 »

Zdravím,
potřeboval bych pomoc, žádost o přijetí do MS jsem podal, a je pravděpodobně že mě vezmou :) když mě vezmou, tak se ode mně očekává Proslov (poděkování za přijetí, řeč), co se většinou říká, abych nemluvil nějaké bláboly ? Dík.
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Toman »

Teda ty jsi srandista. Já byl celkem pod obraz když už došlo na proslov a tak si to ani moc nepamatuju. Ale řekl bych něco jako: "Vážení členové MS Horní Dolní, chtěl bych Vám poděkovat za důvěru, kterou jste mi přijetím mezi Vás svěřili a doufám že ji nezklamu, že budu se všemi dobře vycházet a zaroveň budu respektovat veškerá pravidla vašeho spolku. Děkuji"
A to tě teprve čeká adeptura ne?
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od crif »

Toman, to jsi nějak s tím proslovem asi o X let zpět.....
ROH už dávno zrušili.....
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Toman »

Tak víš jak :lol:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od crif »

:lol: :lol: je mi to jasný....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od fesoj »

Bývá chvályhodným zvykem, že nově přijatý člen toto stvrzuje litrovým kolkem. Na tom se za téměř půl století, co dělám myslivost, nic nezměnilo a doufám ře ani nezmění.
Kritériem pravdy je praxe.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Zbrojovák »

Řešil jsem to vloni. Do žádosti jsem uvedl stručné CV - pro ty kteří mě neznali, jako zdůvodnění žádosti jsem uvedl myslivost jako můj životní styl a životní hobby, uvedl jsem nehonbu za trofejovou ale spíš specializaci na odlov škodné a případně černé. Respektování všech poplatků a nabídku vložení vstupního sponz.daru jako poděkování za přijetí.
Dnes zabírá slib mezi řádky skrytý v textu, který min.výbor pochopí:
1) budu loajální, diskrétní, pracovitý - ne ale přehnaně aktivní
2) štědrý, příp. si to odpracuju na brigádách, mám offroad -odvezu, pomůžu
3) nepožaduju lov a nehoním se za trofejovou zvěří
4) lov mě ale zároveň velice baví, tudíž rád vybírám a probírám spárkatou holou, aktivně a rád lovím škodnou a když je možnost i černou
5) chystám se pořídit si lov. upotř. psa, plemene dle konzultace s MS
6) chuť setrvat a budovat myslivost pro své potomstvo, v tom nejčistším duchu tradic našich mysliveckých předků
7) máš li vyšší mysl. zkoušky nebo hospodářské zk. a prohližitelské zk. - skromně o tom zatím pomlč - já jsem se takto párkrát spálil, politika je na všech úrovních, to časem určitě bohužel poznáš...byť se pravá myslivost dělá v lese.

Když se to takto vhodně sesumíruje, tam kde mají rozum a potřebují lidi - tam tě vezmou, tam kde ne - tam za to nestojí a vzdej to hned, jdi jinam, je to ztráta času.

Poděkování: krátké neformální a otevřené, ale zároveň skromné.
"Pánové (a dámy) , děkuji vám tímto za mé přijetí, vážím si důvěry - není dnes snadné nalézt takové sdružení, kde chtějí mladou krev. Rád vás všechny poznám a rád s vámi budu dělat myslivost. Připijme si na mé uvítání."
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Žádost o přijetí do MS

Příspěvek od Hirc »

7) máš li vyšší mysl. zkoušky nebo hospodářské zk. a prohližitelské zk. - skromně o tom zatím pomlč - já jsem se takto párkrát spálil, politika je na všech úrovních, to časem určitě bohužel poznáš...byť se pravá myslivost dělá v lese.
svatá pravda
:twisted:
Ještě by se slušelo uvézt členství v HS nebo alespoň možnost mít zmocnění od nějakého jiného člena HS.
Odpovědět