jak přijít - nepřijít o zbroják

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Pánové, bohužel, dnes krajský soud potvrdil rozsudek okresního soudu v mém smutném příběhu.
Mamince už nevěřím, s poctivostí nejdál nedojdeš.
Tím končí moje " myslivost " Už nechci být myslivec, myslel jsem a nevyplatilo se.
Setkáme se v bazaru.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kopov.c »

Tak to je bohužel dost smutný. V téhle republice opravdu spoctivostí nejdřív pojdeš :roll:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Zdenek41 »

Kabáte na jak dlouho jsi dostal zákaz držení zbraní?Je mi tě líto.Já jsem taky v existenční situací,ale nevzdávám se.Roky utečou a dostaneš i jinou náladu a rozum.Musíme se smířit s tím,že jsou tady lidi zlý.I já si kolikrát říkam,kde jsem dosud žil.Když jsem dneska skoro na dně a slyším o sobě ty keci.U některých mě to nepřekvapilo,ale u některých mi zůstává rozum stát.Hluboko se nadechni a řekni si nejde o život tak tedy o nic.Drž se Zdeněk.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Leon »

Zdendo Petře když nejde o život tak jde ho HOVNO každý máme něco za sebou a po mých zkušenostech se už nedivím že se naše justice a policie přirovnává k Rumunský tech pár bílých vran to nemůže zachránit :(
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od dalas »

Jó chlapi, jak má jednou někdo zbraň, tak je v očích práva potenciální hajzl a zločinec, a jako s takovým je potřeba s ním zatočit. Kolikrát jsem si už říkal, že už mě nic nepřekvapí a vždy jsem se zatím mýlil.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kikin »

Kabátku,je mi to líto..
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od alwarez »

Kabatku je mi te lito ,ale neco takoveho se ti muze stat i tady a tak si precti Proc Bowhunting a ja nemam rad zadne bumazky na bouchacku a veskere omezemi, tak aby justice nemela moc omezovat populaci a take nemam rad ty myslivce co jsou proti treba kusim ,nebot si siji bic na sebe az jim rezim jednou veme bouchacku a jsou namydleni a tim jim rezim sebere i bouchacky ,nebo je prinuti je prodat hluboko pod cenou vlastne je odevzdat a zadny rezim nema pravo zabavit mi muj osobni majetek, jako kdyz komunisti znarodnovali ......
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od alwarez »

Zde se muze stat ze rezim sebere nekomu bouchacku ,ale to neznamena, ze se musi vzdat loveckeho listku ,nebo ze lovecky listek nedostane ,muze si koupit kus a pokracovat v loveni dale ,plus treba chytani male zvere do sklopcu atd .....

Jeste neco hlavne si moc nezoufat za 5 let situace muze byt jina a hodne tech starych vymre, tech co brzdi myslivost svymi zastaralymi nazory a vyroste mlada generace ,cela ta mlada generace v Africe vyrostla a je zoufala a taky vzdelana co jim umoznil internet a tak jeden diktator pada za druhym a to bude platit i u vas a ono uz to zacina v Recku a i vas situace se zmeni ,tak tedy jeste jednou moji uprimnou soustrast .....
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Chlapci, ono právě jde o život, protože v tomto státě žiju a vy taky, většina. A 5 let je hodně dlouho bez zbrojáku. Aby flinty hnily někde v trezoru, prášilo se na optiky, pes lelkoval a honil myši.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kopov.c »

Ono se to z pohledu druhých nezdá tak hrozný.Ale pokud to má člověk jako součást života a ted o tohle všechno má přijít,tak to vážně není prdel :( Oni si ti grázli u soudu řeknou.no co dáme mu podmínku,ta nekomu neublíží a aspon si příště dá pozor.Ale to že tomu dotyčnýmu zeberou život už nikoho nezajímá. A ono to není jen nějak přežít tu podmínku-dejme tomu dva roky podmínka,potom dalších pět let než se získá bezuhonost a pak si teprv muže jít dělat znova zbroják. To je vcelku mazec :roll: Už vubec se nebavím co třeba se psem a ta ostuda v okolí-všichni si řeknou kriminálník,sebrali mu flinty,ale jak to všechno doopravdy bylo už nikoho nezajímá :cry:
Kabáte drž se.....
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Reno »

Tak jsem si dočetl tohle vlákno a je mi poněkud blivno... :? No jo no, zkušený právník ti řekne: "Od českého soudu nečekej spravedlnost, ale pouze rozhodnutí." V angloamerickém pojetí práva by se něco takového nemohlo stát, ale v tom našem překomplikovaném systému paragrafů s možností i velice pokrouceného výkladu bohužel ano... :( Slyšel jsem například o kauze člověka, který si od nějaké firmy s.r.o. zakoupil ojetý automobil. Když se mu záhy začaly kupit závady zcela neodpovídající tachometrovému stavu najetých kilometrů, jal se automobil u prodejce reklamovat - samozřejmě bez úspěchu. Prostřednictvím firmy specializované na zjišťování minulosti vozidel následně zjistil, že dotyčný automobil byl před jeho prodejem "stočen" o více než 200.000 km :!: (Jen mimochodem - ono "stáčení" je například v sousedním Německu trestným činem, v ČR zcela nepochopitelně ne... :? ) Obrátil se tedy znovu na prodejce - samozřejmě opět bez úspěchu. Vše tedy skončilo soudním sporem. A výsledek? Přestože se u soudu prokázalo, že byl onou firmou podveden, celý spor prohrál, neboť jeho písemná žádost (ohledně vrácení jeho peněz výměnou za ten stočený kšunt) adresovaná dotyčné firmě byla z právního hlediska nesprávně formulovaná :idea: :!: Po několika odvoláních rozhodl nejvyšší soud stejně jako ty předchozí a dotyčný prokazatelně podvedený a okradený nešťastník nejen že nedostal své peníze zpět, ale dokonce musel onomu podvodnickému s.r.o. ještě uhradit náklady za advokáta... :evil: :evil: :evil:
kabát píše:Chlapci, ono právě jde o život, protože v tomto státě žiju a vy taky, většina. A 5 let je hodně dlouho bez zbrojáku. Aby flinty hnily někde v trezoru, prášilo se na optiky, pes lelkoval a honil myši.
Nějak se s tím budeš muset srovnat, chlape... Kup si nějakou předovku a choď na střelnici, ať z toho střílení úplně nevypadneš... :wink: Ohledně myslivosti nevím, zkus třeba dělat alespoň honce, ať zůstaneš v kontaktu se "zeleným světem" a když se domluvíš s kolegy bez pejsků, mohl bys s hafanem občas zrealizovat nějaký ten dosled, někteří by tím určitě nepohrdli. :wink: Tak se drž, těch pět let uteče.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Reno »

Leon píše:Zdendo Petře když nejde o život tak jde ho HOVNO každý máme něco za sebou a po mých zkušenostech se už nedivím že se naše justice a policie přirovnává k Rumunský tech pár bílých vran to nemůže zachránit :(
Jestli jsi ty Rumuny poněkud nepodcenil... :cry:

http://www.k213.cz/JOOMLA/images/stories/policie.png
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od kabát »

Po delší době se vracím k mému tématu, bývali tady odborníci .
Netušíte jestli amnestie má nějaký vliv na odebraný zbrojní průkaz?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od Karel61 »

Pokud jsi již pravomocně odsouzen, tak pouze v případě, že máš podmínku - pak byl trest vykonán a začíná běžet lhůta. Jinak bohužel ne. Ale ověř si to ještě u vedoucího odd. zbraní u PČR.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jak přijít - nepřijít o zbroják

Příspěvek od fesoj »

Taky si myslím, Kabáte, že Ti ta amnestie bude bohužel platná jak býkovi vemeno... Ten myslivec - majitel sběrny šrotu, který vystřelil na zloděje, byl odsouzen a dostal prezidentskou milost, taky nebude moci zažádat o zbroják dřív, než uplyne stanovená lhůta - milost nemilost, amnestie neamnestie, na zákon o zbraních se to nevztahuje. Amnestie může zachránit zbroják jen tomu, u něhož na jejím základě bylo zastaveno trestní stíhání dřív, než byl vysloven pravomocný rozsudek. Holt je vidět, že naše zákony dělali kriminálníci pro kriminálníky - nepřiměřeně přísné vůči někomu, kdo jednou v životě uklouzne nebo se do průseru dostal bez vlastní viny, jako třeba Ty, a nepřiměřeně mírné vůči vyloženým gaunerům.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět