Používání plomb

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Používání plomb

Příspěvek od rimar77 »

Perník já ale psal že se převádí do dalšího roku nespotřebované plomby a to že od některých nelovců stahuju po 3-4letech jejich plomby a měním je za nové je moje aktivita nechci tam mít serie 5-6let staré lépe se mi to eviduje a nevznikaj v tom zmatky. Né že přestavají časem platit. Ale myslím že v začátku když se s plombama začlo se udělal po dvou či třech letech nějakej stop stav stáhli se všechny plomby a začlo se nanovo, takže by se to mohlo týkat tohoto ale to už bude tak 10let.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Používání plomb

Příspěvek od fesoj »

Dnes už nosím plombu či plomby v plastovém pouzdře v ruksáčku, bez kterého do revíru nechodím. Ale přiznám bez mučení, že peněženku, v které mám lov. lístek, ZP, povolenku a ostatní doklady zpravidla nechávám doma - tedy aspoň pokud lovím kolem baráku, kde nevkročím na silnici, a to je u mě v 90 % případů.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Používání plomb

Příspěvek od kojot »

Dělám to stejné, po lesích brouzdám něco přes deset let a nikdo po mě doklady nikdy nechtěl. Pokud jedu autem, je to věc jiná, nicméně si říkám, že lovím vždy do dvou km od domu a tudíž bych se pro papíry v případě nouze otočil. Jinak je to na ztracení (můj případ). Základem je pro mě kulovnice, střelivo a dalekohled, více netřeba. Zbytek věcí čeká v autě i včetně té prokleté plomby.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Používání plomb

Příspěvek od fesoj »

Kojot, mluvíš mi z duše. Co můžu ztratit a nemusím potřebovat, na mě může čekat v autě - ale když to auto nemám, musí vše být k dispozici v batůžku na zádech, od plomb přes sáček na právo až po hajzlpapír.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Používání plomb

Příspěvek od roedear »

Plomba čeká vždy v autě, na nošení je dost nepraktická, ale doklady mám u sebe. Nehrozím se ani tak srážky s uniformovaným policistou, jako s blbcem. V tomto případě je jedno, co má na sobě.. :twisted:
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Používání plomb

Příspěvek od Karel61 »

plomby jsou typicky česká buzerace lidí v tomto případě myslivcu . Vymysleli jsme si ji na sebe sami .Vypisování lístku evidence plomb -hned je spousta zbytečného uřadování ve kterém si u nás zřejmě mnoho lidí libuje.Znáte snad někdo v celém státě jediný případ kdy byl díky plombám chycen jediný pytlák. A pokud ano stojí to snad za buzeraci desetitisícu lidí
Pokud jsem četl, tak pytláci loví pomocí dvou aut - první auto střílí a druhé sbírá zvěřinu. Propojena jsou mobilem, takže logicky první auto (střelců) informuje druhé auto (sběračů). Pokud by někde byla policejní kontrola, projede jí jen první auto (střelců) - bez zvěřiny. Druhé auto se zvěřinou se kontrole vyhne a chytit se nedá. Tak na co jiného ty plomby jsou, když ne na buzeraci myslivců a krmení další armády zbytečných úředníků státní správy... A to nemluvím vůbec o tom, že když pytlák bude používat stejnou plombu pořád dokola, tak policajt stejně při každé kontrole nepoletí za hospodářem kontrolovat, zda má tu pytláckou plombu v evidenci.
(Jen doufám, že mě teď někdo nezačne poučovat, že se jedna plomba nedá použít víckrát.... :? )
Naposledy upravil(a) Karel61 dne pon 23.1.2012, 21:56, celkem upraveno 1 x.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Používání plomb

Příspěvek od včelák »

Je pravda že poctivím plomby ztrpčují život a hodně to přidá ouřadování. A ti nepoctiví se jen chechtaj jaká je to banalita to ošulit.
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Používání plomb

Příspěvek od Jirka C. »

Už jste se taky setkali s tím, že Vás někdo přesvědčoval o tom, že se plomba nedává přes Achillovku, ale přes kost? Já to párkrát zaregistroval pod fotkama v komentářích na různejch fórech. Říkal jsem si, že chlapci asi nikdy nečetli zákon o myslivosti (resp. vyhlášku 244), ale teď se mi to stalo o víkendu na honě, že ohařovi vlítlo "do náruče" srnče. Po zárazu a vyvržení jsem nasadil plombu a hned na mě nastoupil myslivec, shodou okolností dlouholetej hospodář odjinud s tím, kde jsem přišel na takovouhle blbost, že plomba se musí dávat přes kost a že na tohle jsou policajti u nich na okrese obzvlášť vysazení. Tu samou teorii s kostí i když už bez policajtů mi potvrdil i náš bejvalej hospodář. Zůstal jsem v klidu, protože vyhlášku znám, nepohybuju se jenom v naší vesnici a i na školení prohližitelů (což sice považuju za podvod století, ale i tak tomu ty lidi rozuměj...) nám říkali, že přes kost je to prostě špatně.

Ale pak jsem se začal poptávat po okolí, abych si udělal obrázek o informovanosti a byl jsem docela nepříjemně vyděšenej. Setkáváte se s tím taky?
Osobně si myslim, že co se principu plomb týče, je to úplně jedno (pokud se člověk doslovně nepatlá v citaci zákona, resp. vyhl.), jestli se to protáhne předem nebo zadem. I když s variantou kost vylučuješ odstavec 2 samotný vyhlášky (§29).

Jen mě fascinuje ta neotřesitelná jistota a nutkání jinejch tě školit, ačkoli vědí prd :-)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Používání plomb

Příspěvek od dalas »

Jen můj názor. Je úplně jedno, jestli jde očko plomby přes achylovku nebo přes kost. Pouze pokud se bude stahovat přes achylovku, bude menší rádius (díky požadavku vyhlášky zatáhnout plombu na maximum). Vyhláškou je míněno, že se propíchne běh mezi kostí a achylovkou. Myslím, že v tomto punktu by to mělo být doporučení. Nevidím třeba problém, pokud by byla plomba nasazena přes propíchnuté spodní patro svíráku. Snad jediné co z logiky věci vysvětluje, proč mezi achylovkou a kostí, nebo pokud to nelze, tak na žebru, je požadavek co nejtěsnějšího stažení plomby (co nejvíce uzamčení, které by bylo nutno překonat pro nedestruktivní sejmutí plomby). Vezmeme-li toto v potaz, pak nejlépe vyhovuje požadavku očko přes achylovku. Márja pano, to jsou starosti. :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Používání plomb

Příspěvek od BwanaHunter »

Dalas> z logiky veci mas samozrejme pravdu, melo by byt celkem jedno, jak je plomba pripevnena, pokud je jednoduse napevno zatazena a finito, nicmene "zakon hovori jasnou reci" abych ocitoval pisnicku, a vyhlaska rika jasne - za achillovku nebo za zebro, tak nevim, proc na tom vymyslet neco dalsiho, asi proto, ze jsme v Cechach. Ted tedy nemyslim tvoji logickou uvahu, aby to tak nevyznelo, myslim prave ty blbosti typu, ze to musi byt pres kost (netusim proc by melo), s tim jsem se taky setkal, dalsi ne az tak ojedinely vynalez je plombovani, nebo aspon odepisovani plomb na kadavery uhynu, ktere se zakopavaji, ackoliv vyhlaska rika "zuzitkovatelne zvere", zazil jsem pripada, co vypisoval plombu na drobnou zver do tomboly, ackoliv se plombovani tyka jen sparkate, a jeste nevim jak na to prisel, ale vzdycky na 10 ks bazantu napsal jeden listek s jednim cislem plomby... :lol: Jooo, dejou se veci a obecna informovanost myslivcu, casto i kolegu hospodaru, je dost tristni. Hodne lidi nadava na institut prohlizitele, ale kdyz ponecham stranou komercni otazku, za me je to aspon nejaky system prubezneho vzdelavani myslivcu, ktere potrebuji jako sul, a za me musim rict, ze se tam dozvim podstatne veci a muzu leccos prodiskutovat, a to si jeste myslim, ze patrim mezi ty, kdo se snazi si informace udrzovat sami od sebe. Za me by uplne stejny prubezny system neskodil ani hospodarum vcretne me. Je blby a smutny, kdyz pak clovek sedi na tom kurzu, ty prednasky jsou o necem a jsou zajimave - typu aktualni vyskyt radiokativity ve zverine cerne zvere, novinky ve vyskytu echinokokozy, nalezy hemoragicke escherichie v zazivacim traktu zvere - mimochodem veci, ktere pri trose neopatrnosti muzou cloveka zabit - a je jeden z mala, kdo dava pozor a posloucha to, vetsina lidi tam sedi otravena, jen ze musi, nedava pozor, keca a pri testu zacnou shanet odpovedi a chtit opisovat na otazky, ktere zaznely pred 30 minutami. :? Takhle se to nezlepsi... Bohuzel hodne lidi udelalo zkousky pred 20-30 lety a od te doby se neobtezovali neco doplnit a jedou porad v tom samem, ackoliv situace v krajine, populaci zvere, ekologii prostredi a poznani a vyzkumu je nekde uplne jinde a spousta veci, co se driv tvrdila je prekonanych, nebo i veci co driv platili, dnes neplati.
Samostatnou kapitolou je kreativita zucastenych, kteri kdovi proc vynysleji vic komplikaci, nez je potreba, typu "plomba pres kost" a ze si neco takoveho vymysli i policajti by melo byt, ale vlastne ani neni zarazejici.

Jirka> krom toho, co pisu vys, jo, setkal jsem se uplne s tim samym, vzdycky se jen usmeju a reknu - prectete si vyhlasku... :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět