Povolenka k lovu - její náležitosti

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Povolenka k lovu - její náležitosti

Příspěvek od fesoj »

Pokud se nemýlím, tak vždy bylo tolerováno a nebyly vyvozovány žádné závěry či sankce, byl-li plán lovu /zejména u srnců/ překročen o 10 %. A dnes může uživatel honitby, potažmo myslivecký hospodář, kdykoliv v průběhu lovu požádat o navýšení plánu a orgán SSM mu vyhoví.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Povolenka k lovu - její náležitosti

Příspěvek od roedear »

..pokud to není zakomplexovaný a závistivý debil... známe..
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Povolenka k lovu - její náležitosti

Příspěvek od Lotr »

Chlapi sakra, kolikrát Vám mám pořád opakovat, že do plánu mysliveckého hospodaření už státní správa dávno nemluví. Pokud chce uživatel honitby navýšit plán lovu, musí se dohodnout s držitelem honitby, viz. § 36/3 zákona o myslivosti. Jediné, co státní správu zajímá je to, že se stav zvěře v honitbě musí udržet mezi minimálním a normovaným stavem, viz § 3/2 zákona.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Povolenka k lovu - její náležitosti

Příspěvek od palkopal »

Mně vychází, že pokuta je jenom za nesplnění plánu lovu (podle mne = uloví se celkově méně kusů jednoho druhu zvěře, než bylo plánováno, včetně úhynů), pokud tím dojde k překročení normovaných stavů zvěře. Vše ostatní, t.j. překročení plánu (ale příští rok musí být alespoň minimální stavy), nedodržení věku, pohlaví atd. podle plánu je nesankciovanelné, tudíž nevymahatelné a SSM nezajímá (nemělo by).
Odpovědět