lov bez povolenky

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Zdenek41 »

Povolenku k lovu řeším následovně. Jednu vydáváme na 10 let ta je podle vyhlášky 245/2002 Sb-ve znění vyhlášky 480/2002.
Napíši pouze písmena.
Na spárkatou bohužel pokud nechci porušit zákon musí být uvedeno VT,pohlaví, kusů a pod tu teda vypisuji před odlovem po schválení a přidělení schuze.Bažanta a krocana tu nemám.Vyhláška to jasně říká.
Po provedené kontrole by žádné razítko u spárkaté neobstálo.Myslím tu co je pro honitbu normovaná.Jinak je potřeba tam,kde se loví zvěř černá a neni pro honitbu normovaná mít povolení od magistrátu na lov této zvěře i do dvou let.Zákon je jen jeden ač se mi a mě obzvlášt, byokracie nelíbí jeto tak a ne jinak.Ručí za to uživatel honitby nejsem to já ale předseda.I když to musím udělat tak se snažím o to aby vše sedlo a byl klid.Těch kontrol chodí a bude chodit dost.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od precechtel »

na spárkatou vypisuji povolenku každoročně. Na ostatní zvěř ( liška, kuna, straky, holubi, kachny atd. ) vše vypíšu jmenovitě s platností na pět let tj. od jedněch po druhé volby mysliveckého hospodáře a výboru MS. To vypisování je otrava. Důležitá věc, na kterou dbám, aby každoročně bylo v zápise z členské schůze, že čl. schůze jako vrcholný orgán MS schvaluje rozpis a rozsah povolenek k lovu dle seznamu konkrétním osobám. Seznam si nechávám podepsat konkrétním myslivcem, že povolenku převzal, samozřejmá archivace seznamu. Povolenky, kterým skončila platnost, nevybírám, není důvod, co když si ji chce někdo ponechat jako připomínku úspěšného lovu. F.
politice a politikům zmar
jirkaz
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 05.1.2011, 14:27

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od jirkaz »

díky za názory a reakce. Varianta Zdeňka s uvedením vyhlášky a konkrétních písmen se mi celkem zamlouvá. taky je pro mě novinka že vydáváte povolenky na delší dobu. Ale je to logické. Zvyk je železná košile, u nás předchůdce MH řešil povolenky každý rok.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Uvedu konkrétní příklad : Plán lovu jelení zvěře je 2 jeleni I.VT, 1 jelen III.VT, 3 laně, 2 kolouši. Dle Provozního řádu MS může každý člen lovit holou bez omezení až do splnění plánu lovu, jelena může lovit rovněž každý člen, ale pouze jednoho - druhého jelena může ulovit jen tehdy, má-li v témže roce již uloven aspoň 1 kus holé nebo jelena špičáka s parožím do výše slechů. Jak by správně měly být vypsány povolenky ?
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Zdenek41 »

Nechci být za moudro.Na povolence lan,telko do odvolání.Jmenovitě 1VT,2VT.U té jedničky by možná šlo taky napsat do odvolání.Vím jak se těžko plní plán v 1VT ne každý se s ní setká.2VT nechávám losovat pokud neni v roce žádné jubileum.3VT zahraniční host,jubileum dle provozního řádu.Nesplněno do půl září či vzdání se kusu dostane povolenku ten,kdo má odlovené ty 1VT ve větší míře.Ten ,kdo u nás loví od 16.5.(srnec) tomu se to vyplatí.A já si to v tomto případě taky obhájím.Takže povolenky jsou vypisovány podle PŘ a lovu,zahraničních hostů a výročí v roce daném.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

U nás je praxe taková, že každý z 17 držitelů povolenek /16 členů a 1 stálý host - revírník LČR/ má v povolence vypsáno : Laň, kolouch, jelen I. VT, II.VT, III.VT. Čili na 3 plánované jeleny je vypsáno 17 povolenek, pokud si někdo ze členů pozve hosta na jelena, bude povolenka vypsána i jemu - a nakonec to dopadne tak, že se ze 3 jelenů uloví 1, jak se to teď stalo 2 roky po sobě. Když je ze 16 členů 5 sedmdesátníků, není se čemu divit. Ale je zajímavé, že holou vysokou vždy odlovíme bez problémů.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Zdenek41 »

Nedá mi to.Jak to máte s zvěřinou?Deputát a pod. :wink: Že se vám loví lépe holá.My tu jeleny nemáme,ale s odstřelem srnců ve větší Vt problém nevidím s 1VT je to horší pokud neni zrovna nadšenej nový člen.Všechny srnci jdou do výkupu.Holá je na deputát,ale v té je některé roky neříkám,že pořád problém.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Jeleny a laně prodáváme, kolouchy dělíme. Srnce pokud to jde prodáváme /těžko budeme prodávat srnečka o výkupní hmotnosti 7 kg/, srny rovněž. Srnče zpravidla dostane střelec, uloví-li další, určí hospodář, kterému členovi bude přiděleno. A je-li výkupní hmotnost srnčete do 6 kg, náleží střelci bez náhrady, jinak platíme zvěřinu 30 Kč/kg. Černou se rovněž snažíme prodat, ale menší kus si zpravidla celý odkoupí střelec. Není-li zrovna zájemce o kus černé /ta se u nás nevykupuje/, zvěřina se dělí. Hospodář se při rozdělování zvěřiny snaží, aby se dostalo na každého - kdo víc loví, má pochopitelně i víc zvěřiny. Jě kupříkladu jsem v loňském roce měl 1 srnče /do 6 kg - zdarma/ a 1 sele, výkupní hmotnost tuším 15 kg, zaplatil jsem 450,-Kč. A na co bych málem zapomněl - na vlastní svatbu nebo na svatbu svého dítěte má člen nárok na 1 srnce či srnu zdarma. A že se lépe loví holá ? Mně tedy rozhodně, jsem dost váhavý střelec a potkám-li se s dobrým jelenem, kterých tu zase tak moc není, zatím jsem se ještě k ráně neodhodlal...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Lotr »

Vzorová povolenka:
Vzorová povolenka.jpg
Vzorová povolenka.jpg (38.55 KiB) Zobrazeno 7784 x
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Petr1970 »

nevím jestli se to už neřešilo...
jsem teď bez povolenky protože skončila konec března, novou dostaneme až za týden na výročce..

mohu jít se zbraní do honitby (ostatní doklady, členství v ms atd je v pořádku) a vystřelit do vzduchu pro výcvik psů?

opravdu mi nejde o to bouchnout po zvěři, ale slíbil jsem známému že vyzkoušíme jeho psa na ránu, pořídil si štěně tak to chceme nenásilně někde na procházce zkusit..

mohu jít se zbraní do honitby bez povolenky (neplánuji lov) a v případě rány se hájit výcvikem psů (odsouhlaseno předsedou MS i hospodářem MS v zápisech...)

nemám poplašňák a další možnosti...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Podle mne se nedopouštíš vůbec ničeho. Ale není potřeba zbytečně moc střílet a utrácet za drahé patrony, Existují petardy, které za menší peníz zvládnou stejný zvukový efekt a ušetří Ti práci s čištěním flinty.
Kritériem pravdy je praxe.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od mikycz »

No formálně:

(1) Myslivecká stráž je oprávněna

a) požadovat od osob, které jsou v honitbě se střelnou zbraní nebo s jinou loveckou výzbrojí, předložení zbrojního průkazu, průkazu zbraně, loveckého lístku, povolenky k lovu a potvrzení o povinném pojištění, popřípadě jiného průkazu, jímž lze prokázat jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého nebo přechodného pobytu.

Takže si myslím že kdyby chtěla myslivecká stráž z nějákého důvodu změnit svůj postoj tak má problém.

Druhá věc ja prokážeš policistovi, že si tam nešel lovit:

§ 46
Povolenka k lovu

(1) Kdo loví zvěř, musí mít u sebe lovecký lístek, povolenku k lovu a potvrzení o povinném pojištění; při lovu se zbraní též zbrojní průkaz a průkaz zbraně a při lovu s loveckým dravcem jeho evidenční kartu. Tyto průkazy je povinen ten, kdo loví zvěř, předložit na požádání orgánu policie, orgánu státní správy myslivosti, mysliveckému hospodáři a myslivecké stráži příslušné honitby.

Nevim,nevim.

A nedej boze aby ten brok se zatoulal kam nemel...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Leon »

povolenku máš na lov né na výcvik loveckého psa
CZ 550 american 308win.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od mikycz »

A to ze zbraní v ruce chceš dokázat jak ? Ostatně v zákoně o tom není ani zmínka. Pokud cheš jít se zbraní někam bez povolenky tak se obávám, že formálně legálně to jde akorát na střelnici nebo na zkouškách co se týče nošení zbraně kategorie C.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Petr1970 »

mikycz: sice to zapadlo, ale stráž jsem já:-) a druhý kolega který byl se mnou:-) takže stráže bych se bál až na posledním místě:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět