lov bez povolenky

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

lov bez povolenky

Příspěvek od motolada »

Známý ulovil vysokou,problém je,že do povolenky ji dostane až zítra.
Jak se to u Vás řeší?
Porušil zákon?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Samozřejmě, že porušil zákon - jde o to, jak se k tomu postaví uživatel honitby. V extrémním případě by mohl být Tvůj známý i stíhán za pytláctví. Druhý extrém je, že nad tím uživatel honitby mávne rukou a vystaví povolenku s datem dejme tomu od 1.8. a kde není žalobce, není soudce. Bez znalosti okolností k tomu nelze nic dalšího dodat, jen to, že zákon lov bez povolenky v žádném případě nepřipouští a Tvůj známý si to měl uvědomit.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od motolada »

Jsem stejného názoru,pokud MH bude chtít tak se po něm povozí,na druhou stranu nemusí o nic jít doba lovu je takže je to jen na dohodě mezi nima.Osobně bych z toho nedělal divadlo a domluvil se jako člověk.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Lesomil »

Motolado :) ,
MH není sám od sebe oprávněn mu tu povolenku odebrat.... musí to být na základě rozhodnutí výboru MS a odvolání pak řeší členská schůze.... V každém případě ale střelec nahrál na smeč!!!!! :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od motolada »

Takže mu zůstaly jen játra.Je bez povolenky na vysokou.Poslední napomenutí dále následuje návrh na vyloučení.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Když říkáš "poslední napomenutí", tak asi dotyčný již předtím nějaký ten hříšek měl... Co ho to napadlo, jít lovit bez povolenky ? I když - mně se to letos málem stalo taky. U nás se povolenky vydávají na myslivecký rok, tj. od 1.4. do 31.3., zpravidla na březnové ČS. Letos jsme v březnu měli výročku, tam se pochopitelně řešily jiné věci - a kdybych po 1. dubnu něco ulovil, zejména černou, taky by to smrdělo průserem, protože člověk si to ani neuvědomí, že povolenka je už neplatná... Samozřejmě, že mi hospodář vystavil novou, ale kdybych si toho nevšiml, určitě by se našel někdo, kdo by si na mně chtěl zgustnout...
Kritériem pravdy je praxe.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Lesomil »

Motolada :)
"bez povolenky na vysokou" ... No tak to mu to prošlo zatra lacino... pokud mu zůstala povolenka na ostatní druhy zvěře, tak to ani nemuselo být řešeno....... to není sankce, ale vlastně způsob zametení pod stůl. Jako pytlákovi mu neměla zůstat ani ta játra... :lol: :lol: :wink:
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od vesrad »

Ono je taky důležité proč tu povolenku neměl.
Klidně se mohlo stát, že jen všichni zapoměli ji dopsat.
U nás se taky vydala na výročce povolenka na srnčí, sele, lišku s tím, že se "pak" dopíše vysoká až bude doba lovu. A ačkoli už doba lovu nastala, myslím, že povolenku zatím nikdo doplněnou nemá, i když jsme se nedávno bavili, že je potřeba střelit špičáka na podíly...
Takže mohl mít "ústí povolenku" a papíry doplnit dodatečně. Není to košer, ale pochopit by to šlo.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od motolada »

Všichni máte pravdu,stím pytlákem bych byl opatrný doba lovu je,fesoj to má s černou to samé a povolenka nebyla žádná ani ústní.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Leon »

když nemáš povolenku a ulovíš tak jsi pytlák nic víc nic míň,zákon hovoří jasně tak nevím co řešíš :wink:
CZ 550 american 308win.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Lesomil »

Vesrade :) , on bude asi problém jinde..... Já bych bral i tu ústní povolenku, i když není taky zcela "košér"... Ale jestli se v daném případě jednalo o nějaké, všem členům známé nedopatření, za co mu vlastně vzali povolenku? Nějakou vinu museli shledat.... A jak mu ji mohli odebrat, když ji vlastně neměl.....? Připomíná mi to o vlku a koze.... Zdůrazňuji, že nikomu nepřeji nic zlého, z mé strany se jedná o "akademickou" debatu.... :D :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od motolada »

Leone neřeším nic,už výše jsem uvedl že bych navrhoval nějaké normální lidské jednání (neříkám že neproběhlo).Zákon bác na bác vinen to tu vědí všichni,ale pro to jsem toto téma nezaložil,takže uvítám konstruktivní debatu která se tu zatím dařila vést.

Nešlo o žádné nedopatření,povolenku neměl nikdo.
Tak jak zaznělo druhá strana mince je proč už nebyly rozdány třeba 25.7.
Myslím,že šlo o zkratovité jednání podpořené obrovským loveckým pudem kolegy.
Osobně bych navrhoval povolenku normálně vypsat s určitým neveřejným tytyty
Tímto ho neomlouvám za vše problémy si může sám,několik členů včetně mě jsme na vysokou narazily a nechaly ji jít...
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Jiří K. »

Nechtěl jsem se vyjadřovat, ale nedá mi to.
Už tak mám dojem, že se MH či statutární zastupci MS zachovali lidsky. Bude stačit jen jeden závistivý šťoura a zavaří naprosto všem. Samozřejmě neznám místní poměry, ale o stavu naši společnosti si myslím jen to nejhorší. Bohužel myslivci nejsou žádná vyjímka.
Osobně bych tento problém nechtěl řešit.
Vím naprosto přesně, jedno pokud bych neměl v kapse povolenku tak bych nelovil. Pokud si dotyčný tu ránu nemohl odpustit, musí také počítat s následky. Zatím dopadl dobře.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od motolada »

Samo o tom žádná ,nemůže říct ani beleš.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Ale podívejme se na problém z druhé strany. Každý člen MS, pokud si plní své povinnosti, má právo podílet se i na lovu.Pokud došlo k tomu, že nějakým administrativním opomenutím nebyly povolenky k lovu včas vydány, byli členové neoprávněně kráceni ve svých právech a za to by zasloužil přinejmenším napomenutí ten, kdo je za to zodpovědný, ať se jedná o hospodáře či předsedu MS. Jinak by se mohlo docela klidně stát, že by byly povolenky vydávány se zpožděním týdenním, měsíčním nebo třeba také vůbec, podle ksichtu a momentální nálady...
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět