lov bez povolenky

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od BwanaHunter »

mikycz> nenech se zblbnout tímhle fízlstátem. Držitel ZP kat. C je oprávněn nosit blablabla oprávněn podle zvláštního předpisu. Tedy podle zákona o myslivosti. Tedy v honitbě. A zákon o myslivosti říká: Kdo loví zvěř, musí mít u sebe lovecký lístek, povolenku...

O nošení zbraně nebo výcviku psa ani slovo. A když už na to dojde, dokazovat budou oni, že jsem něco spáchal, ne já, že jsem nespáchal. To bych mohl být za chvíli obviněný ze znásilnění, jen protože mám ptáka a kule.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od mikycz »

Takze kdyz mam lovecky listek, zbrojak , pojisteny , prukaz zbrane tak muzu vyrazit do lesa s nabitou puskou s tim ze jdu jenom strilet do vzduchu ? :-)

Chapu ze MS asi sama sebe chytat nebude :-)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Chlapi, nedělejte z toho kovbojku ! Střílet je přeci povoleno jen na střelnici nebo tam, kde Tě k tomu opravňuje "zvláštní předpis" - tj. Zákon o myslivosti. A v něm je jasně psáno, že bez povolenky k lovu pro danou honitbu tam právo myslivosti vykonávat nemůžeš, tudíž např. ani cvičit psa v klidu po výstřelu.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od BwanaHunter »

Fesoj> nikoliv. V zakone o myslivosti je napsano, ze musis mit povolenku, kdyz chces lovit zver. O vykonu prava myslivosti tam neni ani slovo, natoz pak o vycviku psa.

Mikycz> pokud spravne rozumim zakonu, tak v tebou zminenem pripade, pokud u sebe nemam povolenku k LOVU, muzu delat vse, k cemu me opravnuje zakon mimo prave lovu zvere.

Ale jinak souhlasim s fesojem, nedelejme z toho kovbojku. Pokud nekdo, vcetne te straze, nevidi rozdil mezi tim, kdyz potka v lese ciziho chlapa s flintou, a vlastniho clena, ktery navic predem oznamil a domluvil se, ze bude cvicit psa, tak at se necha vysetrit. To tedy pomijim fakt, ze chlapi jsou sami straz, tak se muzou zkontrolovat mezi sebou :-).
Tenhle stat je dost byrokracie a buzerace sam o sobe a s nasi milou EU to lepsi asi nebude, tak si to jeste nezhorsujme sami.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Pravdu díš. Jak kdysi zaznělo v jedné staré písničce - "zamotáváme věc prostou, mluvíme, až uši rostou." :roll:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Zdenek41 »

To mi připomíná moudro,které pronášel můj táta...."Čím víc se hovno maže,tím víc smrdí"
A co se jedná zákona má pravdu jak Fesoj tak Bawana.V revíru vystřelit nesmíš,a bez výstřelu nepotřebuješ ani tu povolenku.Tudíš bez výstřelu psa nevycvičíš.Jsou to někde asi problémy...V dnešní době neřešitelné.Připomíná mi to roky,když po mě chtěli abych ctil norování lišek jako společný lov.Důvod byl jednoduchý..150 korun českých za lišče.A já je vůl zakopával hned na místě.Dovolil jsem si dost,takto se obohacovat.Prostě jsme Češi....
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od mikycz »

Pravda nic než pravda :-)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Petr1970 »

podle mě na výcvik psa (v zákoně jak říkáte je lov zvěře) není povolenka potřeba..

každý týden se na všech zkouškách střílí jak u verdunu a nikdo z vůdců nemá v tom revíru povolenku..
takže to asi "nějak jde":-)

pochybuju že by na tohle už někdo neupozornil a nešli to tam vybrat.. takovej společnej hon 22 psů (klid na stanovišti).. každej vůdce 5 ran za 10 minut..

:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Zdenek41 »

Společný lov...nahlášený odsouhlasený...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím!
pro Petr1970 :)
Ono takový popisovaný výcvik psů s tak velkou účastí a dokonce střílením by měl být podle mne oznámen vlastníku honitby...
Ve většině případů Lesům ČR , které obvykle (alespoň u nás) takové akce s vyjádřením souhlasu a uvedením stanovených podmínek písemně oznámí příslušnému mysliveckému sdružení. V opačném případě, kdy by se jednalo o "divokou akci", by se podle mne dalo hovořit o porušování zákona o myslivosti a to s ohledem na skutečnost, že takovou (neoprávněnou) střelbou ( výš zmíněná "kanonáda") by jednoznačně byla zvěř plašena, což uvedený zákon zakazuje a to hned v §9 odstavci 1 (Výjimkou je střelba při lovu)
Podle mne by tedy v případě takové neohlášené střelby z loveckých zbraní v rozporu s vůlí vlastníka (potažmo uživatele) dané honitby , by myslivecká stráž mohla používané zbraně odebrat. Tedy samozřejmě, pokud by si na to troufla. To se ale dá řešit s asistencí Policie ČR dle Zákona o myslivosti. V takovém případě by pravděpodobně podle okolností odebíral zbraň policista.
Pokud se střílí ze zbraní neloveckých (např. krátkých) pak takovou aktivitu asi Zákon o zbraních neumožňuje .......Kategorii "B" zbraní , které by měly být nošeny skrytě asi veřejná střelba v honitbě také nebude odpovídat....

Základní věcí ale zřejmě bude, zda vlastník honitby dá s pořádanou akcí souhlas a jaké podmínky pro její konání stanoví. Ale divil bych se, že by se taková akce konala bez alespoň tichého souhlasu příslušného mysliveckého sdružení....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od fesoj »

Neumím si vůbec představit, že by nějaká taková akce, ať jde o zkoušky psů nebo třeba jen společný nácvik, mohla proběhnout bez souhlasu uživatele honitby, na druhou stranu uživatelé honiteb /aspoň u nás/ s OMSem, resp. kynologickou komisí, zpravidla vzorně spolupracují. A kde tohle nefunguje, tam to asi pořádně skřípe a smrdí v mezilidských vztazích. Na druhou stranu se ale domnívám, že uživatel honitby není povinen takovou akci předem ohlásit vlastníkovi, ovšem - a zase v rámci dobrých vztahů - tím nemůže nic pokazit.
Kritériem pravdy je praxe.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lov bez povolenky

Příspěvek od Lesomil »

Fesoj :)
No já měl spíše na mysli akci, kterou pořádá kdokoliv mimo příslušného mysliveckého sdružení..... zejména pak pejskaři (tedy služební plemena) u nichž se při výcviku rovněž střílí..... Tedy že tlupa cizích lidí (případně se psy a zbraněmi) vleze někomu do honitby bez jeho souhlasu. Akce konaná v tak hojném počtu jak bylo zmiňováno výše by měla být vlastníku honitby např. LČR dána na vědomí podle mne vždy. Ať již to jsou skauti, orientační běžci, cyklisti nebo cokoliv jiného - hromadného..... Alespoň u nás to funguje. V honitbě máme areál pejskařů a vztahy jsou velmi dobré. Další areál pejskařů máme hned vedle za hraniční silnicí a prakticky o nich nevíme. Problémy jsou s "venčiteli psů" a houbaři, kteří si své psy berou sebou... (snad jim hledají lanýže... :wink: :wink: ) Výcvik loveckých psů (zejména pro zájemce mimo naše MS) je u nás již několik let přímo organizován několika zapálenými jedinci a to včetně případných zkoušek. Takže v tomto problém nemáme. Jsou to výstřely v honitbě o kterých máme přehled. Pravdou je, že početní účast je mnohem menší než je výše zmíněno...
Odpovědět