Odzbrojení - Cecilie Malströmová

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
bibros
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16.3.2009, 23:21

Re: Odzbrojení

Příspěvek od bibros »

Takže vážení, rozjíždí se akce na podporu kandidáta do EP, který by proti těmhle snahám bojoval. Hoďme za hlavu politiku a podpořme jednotně jednoho člověka, který má v hlavě jasno. Z více stran jdou hlasy, že tím člověkem by měl být Pavel Černý, autor petice proti regulaci zbraní na úrovni EU. Kandiduje za Občanskou konzervativní stranu jako č.1na kandidátce, takže pokud zmíněná strana bude mít jen jednoho poslance, bude to právě P. Černý. Držitelů ZP je cca 300 000, jestli 1/3 z nich bude volit OKS, má slušnou šanci. Ještě jednou: Necháme politiku stranou, jde nám o naše zbraně.
Rozešlete všude, kde by to mohlo fungovat, střelnice, prodejny zbraní, SSK, KVH, myslivecká sdružení atd. a udělejte to brzy, volby se blíží.
Je rozdíl mezi sbíráním a hromaděním.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Odzbrojení

Příspěvek od kojot »

Zajímavý je, že se odzbrojení mluví již řadu let nejen v Evropě. Najednou jsou volby do Evropského parlamentu (lze to také chápat jako snahu o doživotní zajištění) a pár kandidátům se to hodí jako předvolební tahák, přičemž je kolem toho uměle vytvořený neskutečný humbuk. Mohl by nám Pavel Černý alespoň naznačit, jak hodlá prosadit tento zájem před 750 europoslanci? Jedna eurokomisařka chce prosadit restrikci zbraní v Evropě, načež na ni nasadíme naše srdcové eso, aby ji umlátil argumenty? Jestli Malström spíš neleží Čechům v žaludku za to, že je prohlásila za největší zloděje dotací v Evropě. Což mimochodem popsala dost trefně.

Neber to osobně, ale nedávno jsem byl na sněmu OMS, kde nám taky vecpali jednoho "kandidáta", který se hájil podobným způsobem ve smyslu: jestli mě nezvolíte, do pěti let si nevystřelíte. :evil:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
bibros
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16.3.2009, 23:21

Re: Odzbrojení

Příspěvek od bibros »

Hmm.... nikoho nikam necpu a nedělám si iluze že jeden poslanec zachrání držení zbraní v Česku. No za pokus by to snad stálo, mohli jsme mít pocit, že jsme se alespoň snažili. Vzhledem k "nadšení" které zavládlo při probírání téhle možnosti na všechno kašlu, volte si koho chcete a brečet potom choďte k Brdičkům na palouk. Jestli ta kráva o nás řekla, že jsme největší zloději, tak měla pravdu, ale s odzbrojením pravdu nemá. Třeba mě zažaluje za urážku a na to bych se těšil.
Je rozdíl mezi sbíráním a hromaděním.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Odzbrojení

Příspěvek od BwanaHunter »

Kojot> o jakého kandidáta šlo, na tom OMSu? Jinak jsem si taky říkal, že ačkoliv to neberu na lehkou váhu, a postupné a nenápadné omezování svobody, nebo toho, co z ní zbývá, ze strany EU, ale i českých úřadů, které jsou rády papežštější než papež, mě celkově s***e, ale říkal jsem si, že zbrojní průmysl a jeho lobbisté jistě nespí, a nebudou si jen tak chtít nechat sebrat velký kus kšeftu. Uvidíme... Nicméně něco dělat, co má smysl, budu raději, než jen čekat. Ale že bych kvůli tomu měl volit stranu, o které jinak vůbec nic nevím, a která má už 700 členů :D, to asi ne...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
bibros
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16.3.2009, 23:21

Re: Odzbrojení

Příspěvek od bibros »

Angažovat v ničem se už nebudu, jen poznámka. Když se Okamura dostal do parlamentu, měla jaho partaj 9, slovy devět členů.
Lobbysti? S&B nic, ČZUB nic, Asociace výrobců a dovozců zbraní a střeliva nic atd. Všichni souhlasí, že by se něco dělat mělo a mimo LEXu nedělá nikdo nic. Jeden poslanec nic nezmůže, lobbisti to zachráněj, Masltrömová nás naštvala kvůli něčemu jinýmu, budem dělat něco co má smysl.............Něco konkrétního byste neměli? Plky, řeči, kecy a nic. Udělal jsem co jsem mohl, poslal jsem stížnost na C.M. E ombudsmanovi, podepsal jsem Černého petici a jdu si lehnout na gauč.
Je rozdíl mezi sbíráním a hromaděním.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Odzbrojení

Příspěvek od BwanaHunter »

bibros> Však jsem taky nikdy nepochopil, jak někdo mohl Okamuru a jeho pár kamarádů, nečitelných, bez jakéhokoliv programu a postoje, volit. Ale nechci sem tahat politiku, to končí obvykle špatně. Ale proč se tak rozčiluješ? Proto, že má někdo v něčem názor, lehce odlišný od tvého? Shodujeme se na cíli, možná ne na cestě, jak ho nejlépe dosáhnout. A? To je celkem běžné, ne? Pokud se místo diskuze všichni hned naserou a půjdou si lehnout na gauč, tak je lepší snad ani s ničím nezačínat, ne? Petici jsem podepsal, stížnost poslal, kandidátů se dotázal, a jsem zvědavý na odpovědi. Jakékoliv další smysluplné aktivity vítám, a LEX podporuji už delší dobu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Odzbrojení

Příspěvek od kojot »

BwanaHunter píše:o jakého kandidáta šlo, na tom OMSu
Byl to Dr. Bohumil Straka za TOP09 :lol: . Byla to taková líbivá one man show.

Nějak ze zbrojní restrikce nemám obavy a považuji to za aktuální téma v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu. To, že CZUB a Brazilci v SaB nic nepodnikají znamená například, že mají mnohem lepší informace než veřejnost, nebo se přeorientují na jiné trhy :evil: . Ovšem že u nás se spí nemění nic na tom, že Evropské muniční a zbrojní giganty podnikají kroky již dávno. No a LEX? Styl: staňte se členem (za pěkný poplateček :lol: ), ať je nás víc a pak na nás nemůžou, mě moc neoslovil. Tím poplatkem se mi z toho vytrácí ona šlechetná myšlenka.

Sic tu pláčeme nad zbrojní restrikcí, nicméně včera mělo být schváleno nařízení Evropského parlamentu a Rady o prevenci a regulaci zavlékání či vysazování a šíření invazních nepůvodních druhů. Teď u nezbývá než čekat, co tam český zákonodárce na bianco seznam inteligentně doplní. Z toho plyne, že buď nebudeme mít čím lovit co, nebo budeme mít čím, ale nebude co.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Odzbrojení

Příspěvek od vesrad »

Poplateček za LEX? to myslíš ty 300 Kč na rok?
Když si vezmu co mi sežere auto, pes a flinty na myslivost tak tři kilča fakt neřeším....
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Odzbrojení

Příspěvek od BwanaHunter »

kojot> poplatek mi nevadí, pokud mám pocit, že je využit smysluplně. Rád bych přispíval i na chod fungující, silné oborové organizace myslivců, ale to by musela být ČMMJ jiná, nebo jiná ČMMJ.

"mělo být schváleno nařízení Evropského parlamentu a Rady o prevenci a regulaci zavlékání či vysazování a šíření invazních nepůvodních druhů. Teď u nezbývá než čekat, co tam český zákonodárce na bianco seznam inteligentně doplní. Z toho plyne, že buď nebudeme mít čím lovit co, nebo budeme mít čím, ale nebude co." tohle jsem nějak nepochopil....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Odzbrojení

Příspěvek od kojot »

Je to OT, ale...
Nařízení ER obsahuje obecně druhy nepůvodní určené k likvidaci, namátkou křídlatka, bolševník, norek, rak pruhovaný apod. s tím, že seznam nepůvodních a invazivních druhů je otevřený k individuálnímu doplnění dle druhů vyskytujících se na území jednotlivých členských států. S ohledem na naše úředníky a jejich snahu o to být papežštější než papež a environmentalistickou lobby mám obavy, aby se tam nedostaly druhy sice u nás zdomácnělé, přesto jak víme nepůvodní.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Odzbrojení

Příspěvek od BwanaHunter »

kojot> tak jsem tě přeci jen pochopil. Tyhle snahy už tu byly a jistě i budou. Viz petice Botanického ústavu ČSAV apod., že. O Duhákách ani nemluvě. Mám z toho podobné pocity.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Odzbrojení

Příspěvek od XAXAP »

to chce klid, chlapi, o kapry na Třeboňsku nepřijdete :-)
pokud jde ale o duháky (pstruhy americké duhové), tak by jejich zmizení z českých řek prospělo kupříkladu lipanovi podhornímu a dalším rybám, kterým konkuruje, znemožňuje tření apod. :-)

A k té politice, smiřtě se s tím, že je na myslivce nahlíženo jako na zdroj hlasů. A jestli budou manipulovat davem strašením nebo rektálním alpinismem už je fuk. Jedno je jistý. Co se zavřou volební místnosti, už o těch frajerech neuslyšíte :-)

PS: Kdyby rozhodovala o držení zbraní osobnostní rovnováha, vysoký level morálky, sebereflexe apod., lidová myslivost už by byla dávno mrtvá. To jest sociologický fakt.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Odzbrojení

Příspěvek od fesoj »

Jen malá poznámka k těm duhákům /pstruhům/ : U nás na řece Líčné je jejich soustavným vysazováním - jde o pstruhy v "mírové" délce, vysazované před začátkem sezóny - sledován i ten cíl, aby se snížil rybářský tlak na potočáka, protože jsou i tací rybáři, kteří uloveného potočáka či lipana pouštějí, ale duháky berou. A těm, kteří chtějí odejít od vody za každou cenu s rybou, také ti vysazovaní duháci sníží počet potočáků, zapsaných v Přehledu o úlovcích. Bez duháků by už tady nebylo téměř nic. Stejně většinu pstruhů nesežerou rybáři, ale vydra, norek, volavka a černý čáp. A co se týče ledňáčka, který se živí plůdkem, ten u nás téměř vymizel, protože při současném zarybnění by se ani neuživil. Takže zaplať Pánbu, že můžeme vysazovat aspoň ty "nepůvodní a škodlivé" duháky.
Kritériem pravdy je praxe.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Odzbrojení

Příspěvek od XAXAP »

fesoj: chápu tu linii "aby nežrali původní ryby, tak jim hodíme pánvičkové tvory", ale má to hodně průšvihů tohle řešení. Ve finále nejsou spokojení ani rybomasožravci, protože tam easy-duhák vydrží jenom chvíli, po několika málo výsypech. Tebou zmiňovanou říčku neznám, znám ale mnoho, kde vysazování duháků a sivenů totálně zničilo danou řeku.
Na druhou stranu chápu, že je těžké prosadit v současném stavu společnosti, že by rybář dravý nesměl na své oblíbené řece lovit, aby se v ní zlepšily kondice. To by způsobilo rozpad Svazu a toho se Nad Olšinami strašně bojí. Až po krajskou úroveň současné hospodaření a přístup hezky živí nejednoho soudruha :-)
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Odzbrojení

Příspěvek od Karel61 »

bibros píše:Takže vážení, rozjíždí se akce na podporu kandidáta do EP, který by proti těmhle snahám bojoval. Hoďme za hlavu politiku a podpořme jednotně jednoho člověka, který má v hlavě jasno. Z více stran jdou hlasy, že tím člověkem by měl být Pavel Černý, autor petice proti regulaci zbraní na úrovni EU. Kandiduje za Občanskou konzervativní stranu jako č.1na kandidátce, takže pokud zmíněná strana bude mít jen jednoho poslance, bude to právě P. Černý. Držitelů ZP je cca 300 000, jestli 1/3 z nich bude volit OKS, má slušnou šanci. Ještě jednou: Necháme politiku stranou, jde nám o naše zbraně.
Rozešlete všude, kde by to mohlo fungovat, střelnice, prodejny zbraní, SSK, KVH, myslivecká sdružení atd. a udělejte to brzy, volby se blíží.
Včera jsem viděl Pavla Černého v televizi a s ohledem na nutnou obranu proti té severské slepici ho půjdu zvolit.
Případnou oponenturu prosím zde nebo na SZ. :) Děkuji.
Odpovědět