Doklady kulobrok ZH

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Doklady kulobrok ZH

Příspěvek od scrofulus »

Zdravím kolegové,

mám takový dotaz které doklady od zbraně ZH musím u sebe. Mám kozlici ZH 101, ZH 321 a hlaveň kulobrok ZH 124. Takže když si vezmu kozlici tak mám papíry jen od ní, to je jasný, ale když si beru kulobrok tak musím papíry jak od kozlice tak i od kulobroku ne? Nebo stačí jen papíry od kulobrokové hlavně? A když už od obou tak musím mít ty druhé papíry od té kozlice v které mám tu hlaveň ne? :?:

Scrofulus 8)
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Doklady kulobrok ZH

Příspěvek od zvire »

Záleží na kterém průkazu zbraně máš i číslo baskule! Nevím jestli to píšou standartně na kulobrokovou hlaveň (já na KB mám obě) a na brokových laufech je jen číslo hlavní!
Půjdu-li s kulobrokem, beru jen průkaz od kulobroku! Půjdu-li s brokama, beru průkazy dva! (Pro jistotu a klid duše)
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Doklady kulobrok ZH

Příspěvek od Lesomil »

"Zvíře" to píše správně.
Je potřeba při případné kontrole PČR doložit vlastnictví a evidenci zbraně. Tedy pokud má baskule a hlaveň v dané době každá jiné číslo, pak je potřeba mít k oběma doklad. Pokud není obojí na jednom průkazu zbraně,pak musíš mít u sebe i další průkaz v němž je uvedeno to číslo, které by jinak scházelo. Jde o to, že pokud máš rozdílná čísla, je to jako bys měl u sebe zbraně dvě....
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Re: Doklady kulobrok ZH

Příspěvek od scrofulus »

Jasně, už to chápu. Díky za objasnění "zvire" a "Lesomil" 8)

Tuším, že mám čislo baskule na průkazu od broků :/ až budu doma tak na to mrknu ;)
Odpovědět