Členem ČMMJ

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Členem ČMMJ

Příspěvek od dmw »

Dobrý den všem,
chtěl bych se zeptat od kolika let, se lze stát členem ČMMJ. Předpokládám, že je to od 15 let. Pokud je to špatně opravte mě. Díky za odpovědi.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od nimrodl »

Proč by si to dělal ? To chceš podporovat tu bandu nenažranců ? Zaplať si pojištění u nějaké pojišťovny a máš vyřešené.Např. u hasičské.Platil sem 400,- / ročně a v tom byl i započítaný pes.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od motolada »

No a co? Pojištění bude mít a k čemu mu to bude? Co dál?
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od CBFranta »

nimrodl píše:Proč by si to dělal ? To chceš podporovat tu bandu nenažranců ? Zaplať si pojištění u nějaké pojišťovny a máš vyřešené.Např. u hasičské.Platil sem 400,- / ročně a v tom byl i započítaný pes.

O jaké bandě nenažranců píšeš, buď konkrétní. Jakým právem urážíš celou řadu poctivých myslivců, kteří jsou ve funkcích a prosazují zájmy nás myslivců, zvěře a přírody zejména na úseku legislativy. To nehovořím o kurzech pro žadatele o první lovecký lístek, organizaci oblastních a celostátních chovatelských přehlídek, zkouškách psů atd. V každé organizaci se může najít nějaký vyžírka, ale je na nás jak se ho zbavíme.
Zbytečně se rozčiluji. Teprve nyní jsem si všiml, že "nimrodl" je adminem hodnocen jako TROLL. :roll:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Hirc »

Ahoj, ve stanovách ČMMJ jsem věkový limit nenašel - ani ve starých, ani v těch nových.
http://www.cmmj.cz/Charakteristika-orga ... -2014.aspx
http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/ ... dnoty.aspx

Nejlepší bude domluvit se s OMSem. Máš-li okolo více OMSů, poptej známé a vyber ten lépe fungující - všechno je to o lidech.
http://www.cmmj.cz/Okresni-myslivecke-spolky.aspx

ps: trollem se nenech otrávit, má chudáček bebíčko na egu :roll:
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od nimrodl »

motolada píše:No a co? Pojištění bude mít a k čemu mu to bude? Co dál?
Obráceně.K čemu mu bude členství v takové pochybné organizaci ? Ze zákona je nutné pojištění, nikoliv členství.Proč by platil 800,- ročně , když může platit polovinu ? Já sem nikdy nechtěl dotovat fond pro rozvoj myslivosti, krmit OMS, jednatelku, představenstvo jednoty které si za ty prachy jezdí lovit do afriky,..a x dalších lidí. :wink:
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od dalas »

V roce 2013 měla ČMMJ necelých 70 000 členů. Jestli je členský příspěvek 1/2 z 800.-Kč, tak to vystačí na cca 15 000,-Kč čistýho měsíčně pro 80 funkcionářů. Při 83 OMSech, no to je vývar. To ze svých daní živíme daleko více darmošlapů s podstatně většími příjmy. A už jen samotná existence velké myslivecké organizace je faktor, se kterým se musí počítat. Nimrodl, staň se činovníkem OMSu a já aspoň to kilo na Tebe přitlačím. :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od motolada »

nimrodl píše:
motolada píše:No a co? Pojištění bude mít a k čemu mu to bude? Co dál?
Obráceně.K čemu mu bude členství v takové pochybné organizaci ? Ze zákona je nutné pojištění, nikoliv členství.Proč by platil 800,- ročně , když může platit polovinu ? Já sem nikdy nechtěl dotovat fond pro rozvoj myslivosti, krmit OMS, jednatelku, představenstvo jednoty které si za ty prachy jezdí lovit do afriky,..a x dalších lidí. :wink:
Drž se otázky a nepřekrucuj otázku na svoje pravdy.

K čemu mu bude v 15 pojištění u ČPP?
U Halali už může třeba jako kynolog vést psa na zkoušky a výstavy s 50%slevou na startovné.
Co mu dá jiná pojišťovna,bez zbrojáku,kromě placení poplatků na auta a dovolené pojišťováků??
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od nimrodl »

To mě chceš říct, že kluk v 15-ti dovede nachystat a absolvovat se psem zkoušky z výkonu ? Toto je náročný úkol i pro zkušené .Kolik těch zkoušek stihne za rok udělat aby se mu to vyplatilo ? Vlastně proč by neudělal.Když sem tehdy dělal já zkoušky se psem tak to byla jedna veliká komedie co si pamatuju, to samé zkoušky o první LL a ZP.Bylo to vždycky stylem "ahoj Franto, tady Toník je od nás..." a vždycky to nějak šlo.Co se týká nároků u myslivců, tak je laťka náročnosti zatraceně nízko a na kvalitu se nehledí.Ve všech oborech benevolence (dodržování zákonů, absolvování zmíněných zkoušek-ZP, LL,zkoušky z výkonu, legrační tresty za překročení zákona...)
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Leon »

Těch patnáctiletých co dokázali kvalitně předvést psa pár znám tak že o věku to není :wink: K těm slevám já na ně kašlu po tom co předvedli u nás jsem z čmmj vystoupil a raději pojedu na zkoušky někam kde vím že mi psa kvalitně posoudí a bude tam rozhodčí s aprobací pro plemeno které vedu
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od crif »

Taky znám tak mladé, co dokázali psa předvést. Dokonce ještě jednoho mladšího. Když na jeho tátu padl strom a on se chudák musel rok a čtvrt kulírovat.
Jinak co se týče samotného posuzování- z toho jsem někdy fakt nasr..... Já na bráchu, brácha na mě..... Hlavně je potřeba mít body na Knolla a Podhajského :oops:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od BwanaHunter »

Nimrodl> kolega se neptá, jestli má vstoupit do ČMMJ, ale do kolika může. Předpokládám, že k tomu má nějaký důvod, i kdyby jen ten, že chce... Na und? O mě se celkem ví, že do ČMMJ často a dost vrtám, ale to je právě a jen proto, že mě děsně sere, že nemáme silnou, jednotnou, funkční a akční mysliveckou organizaci.
Jinak v 15 jsem psy cvičil taky a zabýval se plno věcmi, kolem myslivosti. Možná jsem tomu věnoval i víc času, než teď, jednoduše proto, že jsem mohl a ten čas měl. Kromě školy a občas nějaký baby měl člověk fůru času.
Na druhou stranu musím uznat, že když vidím, s jakými (ne)znalostmi přijdou lidi s tím, že udělaly myslivecké zkoušky, a když vídím, co se poslední dobou velmi často předvádí na zkouškách psů, je mi smutno...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Petr1970 »

... když má někdo k tomu vztah a má možnosti (bažantnice, otec kynolog...) tak to jde.. 16-letá holka předvádí ohaře moc pěkně...(teda ted už jí není 16) :-)

musí mít ten mladej/dítě zázemí a podporu (lišky, rady... terény.. a klidně ho udělá sám..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Michal_123 »

Nevím kam to napsat abych nemusel zakládat vlákno, tak třeba sem.
Už jste zaregistrovali zvýšení ceny pojištění u Halali na příští rok?
https://www.halali.cz/index.php/pojiste ... clenu-cmmj
Nyní je minimální částka včetně členského příspěvku 1000kč, loni to bylí ještě 800Kč.
Přitom členský příspěvek je pořád 250Kč.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od losthorizon »

Výjimječně bych se ČMMJ snad i zastal. Ne v navýšení příspěvku, ale v tom, že o změně docela aktivně a včas informovala včetně upozornění na to, že lze na 3 roky předplatit členství v původní výši. Já to sice neudělal, ale ta možnost byla... Vzhledem k množství zkoušek LP, které jsem letos absolvoval, jsem si pro letošní rok po několika letech obnovil členství a mám ryze soukromý dojem, jako by se v ČMMJ lehce hnuly ledy a pár věcí se začalo měnit k lepšímu. Připadá mi, že se ČMMJ snaží aktivně komunikovat a informovat prostřednictvím svého webu (nebývalo) a směrem k laické veřejnosti jsem také zaznamenal několik výstupů, což považuji za jednu z vůbec základních činností stavovské organizace. Sám stojím před rozhodnutím, zda v členství pokračovat či nikoli a zatím převažuje názor, že pokračovat budu. Pomohl bych si citací Bwany, který sem před pár lety napsal, že ho děsně s..e, že nemáme silnou, jednotnou, funkční a akční mysliveckou organizaci. Osobně jsem se k tomu stavěl stejně a názor v tomto jsem nezměnil. Začínám ale měnit svůj postoj v tom smyslu, že pokud tady taková silná a funkční organizace má existovat, pak její naprosto nezbytnou složkou je personání obsah - jinak řečeno maximální možný počet členů, od kterého se odvíjí vliv této organizace. Z toho důvodu ve své členství pravděpodobně budu další rok pokračovat.
Odpovědět