Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mikycz »

jde na tom to, že to neskoumají a opraví to, vzhledem k tomu, že to je z Běloruska tak jsem rád že to došlo, a v lovu mě to neomezuje akorát je to jednoduší :-)

Já to mám na 527 na weaver liště s kozap montáží a naprosto v poho i přehazování s meoptou, všechno drží tak jak má
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mikycz »

Tak oprava nevyšla, zase to zhaslo, nicméně domluvena výměna i s nastřelením (během 3 dnů) a teď už je to OK. :-)
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Tak mi kamarád půjčit Photona 6,5 a byl jsem příjemně překvapen.
Ačkoliv jsem seděl sice za jasné noci ale bez měsíce, tak na strništi prasátko prišlo dle mého úsudku na dostřel, tak jsem zamířil (při T-kříži s tečkou uvnitř zakrývalo na šířku půlku kříže z celkové šíře) mnou odhadovaná vzdálenost tak cca 80m.
Zamířil jsem komorovou ránu a vystřelil. Po ráně v puškohledu pouze bílá záře.
Na nástřelu kousky plic a jater (tudíž trefená zadní komora) cca po 50m zhaslo.
Druhý den jsem šel změřit vzdálenost a musel jsem ji měřit dvakrát, protože vzdálenosti na 119m a na cca 40kg prase jsem nemohl věřit.
Můj poznatek je že střelba by byla možná s IR940nm na tomto podkladu a za těchto podmínek do 150m bez problémů. (i k vzhledem dobré balistice sřeliva, při zastřelení na 100m při 150m pokles 5cm)
Jsem zvědav jak půjde vidět za zamračené noci např. na zelené louce. LZ.
tikka.lapua
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19.8.2015, 5:39

Re: Yukon Photon

Příspěvek od tikka.lapua »

Zdravim pani, odznelo tu ze Photon ste niekto davali na Tikku, mohli by ste mi poradit, aka vysoka montaz je potrebna?
Nemam este Photon (6,5), no uz je na ceste, tak dopredu chcem zabespecit montaz. Mam nahodenu weaver listu, aka vysoka musi byt montaz? Kolko mm je potrebnych medzi vrchom listy a tubusom.
Dakujem za kazdu radu. :)
stklukes
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 13.7.2012, 8:05

Re: Yukon Photon

Příspěvek od stklukes »

zdravím pánové, má někdo zkušenosti s videorekordérem na yukon photon ?
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

stklukes píše:zdravím pánové, má někdo zkušenosti s videorekordérem na yukon photon ?
Jo, kámoš co mě půjčoval na zkoušku photona chtěl koupit ten originál rekordér s obrazovkou ale pět a půl nechtěl dávat.
Tak jsem narazil vzhledově na identické zařízení o dvojku levnějc u číňana, občas nakupuju elektroniku pro rodinu tak jsem mu to objednal a je nadšenej. Má to dokonce dálkový ovládání 5cmx3cm na nahrávání kterej ten dražší asi nemá, což je dost praktický - žádná svítící obrazovka a hledání tlačítek, sám jsem zkusil a pár videi si nahrál. Je sice risk kupovat číňana (půl roku záruky pak podle prodejce a faktura žádná - reklamace probíhají přes účet nakupujícího) ale zatím sem s níma problémy neměl. Známej má Pulsar Digisight a už ho po mě taky chce. Dobrý je že si prohlídneš hned po střelbě kam jsi mířil pár setin před výstřelem a víš jestli to šlo kam jsi chtěl. Nebo to pustíš doma na komplu či televizi. Hodím ti odkaz na malý video do sz co sem natočil jestli chceš, ale nevýhoda je kompresní poměr.
1minuta cca 60mb takže sem musel koupit 4gb micro sd kartu.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

mozek222 to zní zajímavě, můžeš mi prosím hodit do SZ odkaz na to zařízení? Něco takového by se mi taky líbilo :-) , na číňanech nakupuju docela často
michal-simoncik-1988
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11.8.2015, 8:56

Re: Yukon Photon - montáž na cz 527 carbine

Příspěvek od michal-simoncik-1988 »

Nemá někdo Yukona Photona 6,5x50 na CZ 527 carbine?? jakou jednodílnou montáží by to šlo zkompletovat?? Dík za rady :-)
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mikycz »

mozek222 můžu taky poprosit o odkaz na ten rekorder. diky moc
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Yukon Photon

Příspěvek od zvire »

mozek222 hod to prosím na sklo, at tě každej neotravuje, mě by to také zajímalo!!! :D
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
stklukes
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 13.7.2012, 8:05

Re: Yukon Photon

Příspěvek od stklukes »

tady je odkaz na videorekorder k yukonu photon 6,5 X 50 http://www.dalekohled-mikroskop.cz/videorekorder-cvr640
ještě to nemám vyzkoušené
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Zveřejňovat to tu nechci (mám špatný zkušenosti) ale seriozní čínan to nabídle už od 3200 samozřejmě do toho počítám standartní poplatky (doprava, clo, dph) může to narůst max do 3500 tot má zkušenost.
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od cr001 »

sice nevím, co si mám představit pod pojmem "seriozní číňan" a proč máš obavu o zveřejnění značky, ale na internetu každý najde spoustu odkazů na různé mini DVR např : http://www.dx.com/p/mini-dvr-2-5-lcd-di ... ack-100805
Akorát bude při koupi mimo EU problém s těma našima slavnýma celníkama, kteří, ač placeni z našich daní, udělají vše pro další vytahování peněz ...
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od cr001 »

mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Důvod nebyl dělat tajnosti, kdo mě napsal o link dostal ho do sz to ti ostatní klidně potrvdí, cíl byl zabránit vychytralím překupníkům, mám špatné zkušenosti, že když poukážeš na lacinější zboží ze zahraničí, které si ne každy umí objednat,
objeví se člověk co nakoupí za hubičku řekněme ve specifické kvalitě a pak to prodává klidně i nabídkou přes SZ defakto za polovinu a už na pár kouskách vydělá tisíce. Negativní zkušenost na forech jiného zaměření.
Ale budiž.
Odpovědět