Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mikycz »

musí to fungovat se vsema baterkama, ja jsem to dal na reklamaci a ted to funguje at dam cokoliv, jinak za mne GP lithium :-)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Petr1970 »

nabíjecí "nizn" co mají 1,5-1,6 napětí jsou taky v pohodě..
i dobíjecí NImH (kodak) 1,2.. na ty 2-3 hodiny to stačí, pak se vymění.. mám dobíjecí i do fotopasti takže celkem asi 24 kusů které točím už rok a žádný problém.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Chtel bych se zeptat majitelu Photona 4,6. Kolik kliku na kazdou stranu vam umoznuje?
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mikycz »

tak to jsem nezkousel a radsi do toho sahat nebudu protoze od te doby co to puskar naladil tak i pres prehazovani z normalnim puskohledem to stale drzi nastrel.:-)
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Yukon Photon

Příspěvek od palkopal »

oba Photony 30 kliků od nuly (střed) na všechny čtyři směry 30 vlevo, 30 vpravo, 30 dolů, 30 nahoru, vpravo a nahoru znaménko +, vlevo a dolů znaménko -. U zvětšení 4,6x rozsah cca 60 MOA (1 klik 25 mm/100 m), tedy cca 150 cm ve 100 m od jedné krajní polohy (-30) do druhé krajní polohy (+30). U zvětšení 6,5x cca 34 MOA (možná inzerovaných 36 MOA), 1 klik 17mm/100 m, tedy cca 102 cm ve 100 m.
Záměrný kříž je je optický, nikoliv mechanický - pouze se rozsvěcují řady bodů na displeji - proto klikáním nelze rozhodit nástřel, pokud si člověk zapamatuje hodnoty zobrazené vlevo dole a nastaví je zpět.
V manuálu je to jasně popsané.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Choochoo007 »

Nijak se o elektronicke pristroje nezajimam, ale narazil jsem na dve rozdilna fota Yukona.
Proc ma jeden tocitka jako klasicky puskohled a druhy je bez tocitek. Ten s tocitky jsem casteji videl na UK strankach a ten bez tocitek u nas. Obe tyto fota jsou ale z ceskych stranek. Jaky je tam rozdil? Diky.
Obrázek
Obrázek
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kikin »

Choochoo-photon byl konstruován primarně jako laciná verze pro USA a UK,ořezaný o kde co,proto jen s točítky.V současné době je jen elektronické nastavení.Pokud je u nás na trhu,jedná se o import vyběhlého typu,který se nevyrábí asi 3 roky.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fary »

Tak jsem po roce používání Photona ( podotýkám k mé spokojenosti ),díky kolegovi, jemuž jsem jej půjčil s kulovnicí, neb se mu odporoučel Pulsar do věčných lovišť a hledá čím ho nahradit, objevil pro mne novou funkci kolečka, o němž jsem si myslel, že slouží pouze k nastřelování a změně typu a barvy záměrného obrazce, a to, že při zapnutém přístroji také otočením reguluje jas obrazu.( nevím jestli přidává přísvitu, nebo jek to dělá:) ) v patnácti stupních jasu. A hle, odhadem se dosah snad zdvojnásobil a hlavně obraz není tak ostře rozrastrován ( mám L ko s laserovým přisvitem ). Tak jsem koukal jsko blázen :shock: Píši to proto, kdyby náhodou byl někdo technicky stejně zdatný jako já a nevyužíval všechny možnosti přístroje :D
Mimochodem kolega jde do Photona, dle jeho slov to kouká lépe něž onen Pulsar N 550
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Posmiros »

To je tak když si někdo nepřečte návod :mrgreen: jinak ten integrovaný přísvit je děsný, kdybys na to dal IR 940 tak zjistíš, že vidíš zase dvakrát dál a hlavně suprově čistý obraz :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Tam je 915ne? Ta vidí nejdál.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Posmiros »

CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Jen se zeptám, na jakou nejmenší vzdálenost je koukatelná L915 , dá se stím koukat třeba jen na 50m když se stáhne jas nebo je to silně přesvícené. Se zabudovaným L780nm není problém rozpoznat dle pohybu lišku do 400m ale obraz je zrnitý, může někdo porovnat rozdíly ve viditelnosti na dálku s L 915 a zabudovanou L 780,chápu že obraz bude jemnějš ale bude mít i tu "sílu" co 780, bude to třeba jako 940 nm na 100m ? Díky za případné poznatky.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Choochoo007 »

Jen dotaz k pouzivani tohoto zamerovace pri zakazanem zpusobu lovu. Co na tento zamerovac rika mysl. straz ve vasem sdruzeni. Zajimalo by me to z pohledu mysl. straze, resp. zakona, az tech nekolik vytecniku u nas potkam, jak s nima zachazet :wink:

Zákon č. 449/2001 Sb. - Zákon o myslivosti
ZAKÁZANÉ ZPŮSOBY LOVU: § 45 - g) lovit zvěř s pomocí elektrických zařízení schopných zabíjet nebo omráčit, zdrojů umělého osvětlení, zrcadel, zařízení pro osvětlení terče, zaměřovače zbraní konstruovaného na principu noktovizorů, reprodukční soustavy s hlasy zvěře, výbušnin.

Je jasne, ze bez prisvitu je to totalne k nicemu, takze jeho pouziti prichazi v uvahu pouze pri zakazenem zpusobu lovu s umelym osvetlenim at uz s vestavenym nebo pridavnym. Sice hned druhy prispevek je na toto tema, ale nemyslim si ze je pravdivy, protoze neresi osvetleni, ale jen funkci samotneho pristroje, ktera ale vlastne sama osobe bez osvetleni zadnou vyhodu neprinese. Ano, nejedna se o zakazany doplnek zbrane, ale je urcen pro nezakonny zpusob lovu a 99,9% majitelu ho tak jiste pouziva.
Tomáš Ch. píše:I já se přidávám s dotazem na tento zaměřovač. Funguje na principu digitální kamery CCD, nejedná se tedy o zakázaný doplněk zbraně.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Yukon Photon

Příspěvek od palkopal »

"Světlo je viditelná část elektromagnetického záření, tedy elektromagnetické vlnění o vlnových délkách z rozsahu přibližně 390–790 nm. Vlnové délky světla leží mezi vlnovými délkami ultrafialového záření a infračerveného záření", Wikipedie.
Kdyby měl zákonodárce na mysli to, čemu říkáme "přísvit", napsal by do zákona "zařízení pro ozáření terče" místo "zařízení pro osvětlení terče". Nenapsal, protože v té době ho to ani nenapadlo, takže jak to je napsáno, tak také platí. Podle mne "přísvit" nad 790 nm není nezákonný.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Choochoo007 »

Zakonodarce napsal umele osvetleni, protoze dle meho myslel umele osvetlovani cile(zvere) clovekem. Asi se nezabyval presne cim, jakym druhem svetla, ale myslel nepomahat si obecne jakymkoli umelym osvetlenim, ktere mu pomuze lepe lovit.

Jinak je světlo viditelná část elektromagnetického záření, tedy elektromagnetické vlnění o vlnových délkách z rozsahu přibližně 390–790 nm. Vlnové délky světla leží mezi vlnovými délkami ultrafialového záření a infračerveného záření. V některých oblastech vědy a techniky může být světlem chápáno i elektromagnetické záření širšího rozsahu, zasahujícího do infračervené a ultrafialové oblasti.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět