Jaký IR prisvit

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od rimar77 »

sara a copak jsi vyzkoumal jestli to není tajné a patentově chráněné??:-)
Ngurung
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.1.2010, 13:24

Ideální přísvit

Příspěvek od Ngurung »

Po pročtení všeho možného už vážně nevím, jaký přísvit je ideální. Buď je vnímán zvěří, nebo má rastr. Máte někdo zkušenost s přísvitem, který by nerušil zvěř a neměl rastr? Měl jsem nyní 2 přísvity půjčené a ten co měl čistý obraz (Pulsar -X850) byl vidět a ten co vidět nebyl (Pulsar L-915) měl příšerně rozrastrovaný obraz. Ptám se, je tedy v současné době na trhu ideální přísvit, který nemá rastr a zvěř ho respektuje? Díky za Vaše zkušenosti.

Duplicitní téma přesunuto: Karel61
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Ideální přísvit

Příspěvek od Posmiros »

IR 940
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Ideální přísvit

Příspěvek od Petr1970 »

ale samozřejmě tu budou lidi tvrdit (a netvrdím že lžou) že každý tenhle přísvit i "neviditelný" zvěř vidí (nebo se ho naučí... 915 i 940....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Ideální přísvit

Příspěvek od fplisek »

Dle mých zkušeností 940nm vidí víc než 915nm, nejspíš vlivem parazitální vlnové délky u LED, u laseru tolik není
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Ideální přísvit

Příspěvek od rimar77 »

proč zakládáš další vlákno o přísvitech když tu už jedno je a je toho napsané dost o přísvitech i v dalších vláknech stačí trochu hledat a ideální přísvit neexistuje
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Ideální přísvit

Příspěvek od kounek »

Ideální přísvit, který zvěř neregistruje jako škodlivý a na žádném z vyráběných přístrojů nezpůsobuje zobrazovací problémy už tu byl tuším taky zmíněn. Pouze má velmi omezené možnosti regulace. Ten zázrak se jmenuje Měsíc. :)

Jinak omluva za OT, ale stejně si taky myslím, že tohle téma je zbytečné
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Ngurung
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.1.2010, 13:24

Re: Ideální přísvit

Příspěvek od Ngurung »

Příspěvků je opravdu hodně a je třeba aktualizovat zkušenosti. Ne každý si může dovolit kupovat přísvity na zkoušku a pak je mít pro neúspěch v almaře. Hlavně, aby ta 940 neměla rastr. Měl jsem možnost zapůjčení, která mi naprasto zkreslila představu o NV a sám sedmdesátiletý majitel také uznal, že si to představoval jinak a brzy se přísvitu zbavil. Také se mě často kolegové ptají na laser, nebo diodu. Já s tím zkušenost nemám, proto se ptám, co je lepší. Sám nic takového nemám, i když o tom také uvažuji, ale chodí se mě na to vyptávat dědové, kterým slábne zrak a rádi by také nějakou novinku, tak bych jim nerad poradil nejakou hloupost. Konec konců toto fórum slouží i těm, kteří to ne vždy musí myslet dravě, jak se to někdy zdá. Zvěř je opatrná, loví se obtížněji a sedláci řvou jako na lesy, že mají velké škody na polích. Někde problémy s černou nemají, ale jsou lokality, kde jsou z ní něšťastný a pak mezi sebou vybírají peníze na úhradu škody. Omlouvám se za nové vlákno, aspoň to budou mít snazší ti, co hledají čerstvější informace.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od rimar77 »

ngurung a které NV jsi zkoušel ? ono čerstvé informace moc nejsou ty přísvity jsou už několik let stejné a stěžejní jsou u digitálního NV, u klasickéko NV 3 generace už není přísvit prakticky potřeba jen stojí mnohem - násobně více než digitál, a to s tou cenou platí i o termu a zkušeností s přísvity je tu dost stačí se podívat cena x výkon je nejlepší je Pulsar 940 a na tom se tu shodlo více uživatelů ale zvěř o něm ví a reaguje na všechny přísvity což potvrdilo opět více členů jak zde tak na dalších fórech třeba ze slovenska, takže pořád je to jen o tom se podívat co tu píšou lidi za zkušenosti
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od kikin »

Ngurung-černá vidí vše a reakce nastupuje po první ráně do rudlu.Přístroje vyžadující přísvit jsou slepou uličkou ve vývoji NV.Uživatelé se dělí na ty,co se toho již zbavili a na ty,na které poznání teprve čeká. :D Za 20000 kč neřešitelné.Končí to vznikem superprasete,které vyleze z krytu jen když je totál tma s deštěm,nebo mlha.
Vůbec nepřeháním a za pravdu mi dáš,až utratíš pár desítek tisíc za digi a přísvity.
kounek-u nás je měsíc již jednoznačně kontraidikací lovu. :D .Vlastně i hromadáři mají smůlu.To co přežilo se měsíce a hromad bojí.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od Myslivec Milda »

kikin píše: Přístroje vyžadující přísvit jsou slepou uličkou ve vývoji NV.Uživatelé se dělí na ty,co se toho již zbavili a na ty,na které poznání teprve čeká. :D Za 20000 kč neřešitelné.Končí to vznikem - superprasete -,které vyleze z krytu jen když je totál tma s deštěm,nebo mlha.
S tímhle se dá souhlasit, je to tak. Ale lidi jsou nepoučitelní a rádi uvěří tomu, čemu uvěřit chtějí a budou si pořád dokola pořizovat ty v praxi nepoužitelné "šunten & krámen" = hračky o ničem. Pak budou brečet že to nefunguje podle jejich představ a zhusta začnou hledat "nějakého vola" kterému ten svůj krámen&šunten prodají, aby měli nějaké peníze nazpět. NEEXISTUJE žádný "neviditelný přísvit" ! Možná tak pro lidské oko ano, ALE pro zvířata to neplatí ! ( Tedy aspoň nevím nic o tom, že by se lesní zvěř lidem svěřovala co vidí a co už nevidí. V praxi utíká před každým IR /LL přísvitem když si ho spojí s tím, že tohle světýlko znamená smrt )

DNES je v NV technice na špici u analogu mikrokanálkový zesilovač typu INTENSO, ( o generaci dál a lepší než XR-5 ) nebo je třeba si tak cca. rok vyčkat než přijde v Evropě na trh termovize od Fliru s rozlišením 1920x1080. S těmito přístroji přestává exitovat pojem totální tma, temná noc, mlha. etc.etc. A taky už nepotřebují absolutně žádné "přísvity" .
Demmi
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.2.2011, 19:36
Bydliště: Opavsko

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od Demmi »

Bohužel ne každý má možnost investovat do terma nebo špičkového NV x desítek či stovek tisíc Kč. Osobně používám přísvit 940 nm a za cca rok používání jsem zaznamenal od zvěře minimální reakce.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od kikin »

Demi-tak jsi šťastný chlap,který loví v místě,které není penetrováno přísvity.Na lišky dobrý,ale jakákoli tlupa se to rychle naučí.940nm mi ve fotopasti bere srnčí a lišky(vždy s pohledem do přístroje) a z prasat mám jen čmouhy jak zdrhají.
Ngurung
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.1.2010, 13:24

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od Ngurung »

Díval jsem se do nějakého Yukon GEN 1 potom do Nayvis GEN 1+ a nakonec do Yukon Photon 6L a to už bylo o něčem jiném. Ujistil jsem se, že interní přísvity jsou o ničem a externí právě probíráme, takže asi ta 940 Pulsar. Zvažuji ale pozorovák a rád bych, aby se rovnal kvalitou obrazu aspoň tomu Photonu. Co takhle Bushnell Equinox 6x50 Z, či binokulár 4x50 Z? Přísvit by byl zřejmě nutností, takže opět 940. Dnes mi opět 2 kolegové potvrdili, že na rozdíl od 915, 940 nemá rastr a je s ním spokojenost.
Ngurung
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.1.2010, 13:24

Re: Jaký IR prisvit

Příspěvek od Ngurung »

Objevila se novinka IR PULSAR AL-915 a údajně nedisponuje rastrem. Má už někdo s tímto přísvitem zkušenost? Našel jsem ho na stránkách Pulsaru a u nás je zatím pouze u NV-optics. Zde je odkaz: http://www.nv-optics.cz/ir_pulsar_al-915
Odpovědět