ATN X-SIGHT II HD 3-14

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
ivo57
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 27.1.2018, 18:29

ATN X-SIGHT II HD 3-14

Příspěvek od ivo57 »

Zdravím, máte někdo v přístroji skušenosti s bateriemi ENELOP PRO AA 2450 4BP ?
Deklarované výstupní napětí je 1,2 V. U dobře hodnocených KENTLI je výstup 1,5 V...Případně funguje ATN X-SIGHT II HD 3-14 na nabíjecí baterie jiného typu s výstupem 1,2 V ?
Děkuji.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14

Příspěvek od jiri »

Ahoj, 1,2V bude na ATN málo, zrovna tyhle baterie jsem v ruce neměl, ale než jsem koupil Kentli, tak jsem zkoušel několik druhů nabíjecích baterií. Všechny se chovaly podobně- cca od 20 minut do hodiny přestaly fungovat některé funkce, což je spůsobeno postupným snižováním napětí v bateriích.
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14

Příspěvek od majodus »

TAKTO-kentli absolutne nedoporucujem po mojej predvianocnej skusenosti -dcera mi objednala 8 kusov dnes po mesiaci su dobre 2ks -6 z nich nema ani napatie ani sa nedaju nabit a to mam nabijacku inteligentnu nightcore aj obycajnu univerzalnu z elektra .tiez som kentli objednal na zaklade tu doporucenia z fora .lebo v ATN mi enelop pro po hodine dvoch zacalo vyhadzvat slabe baterky.momentalne mam 20tis energo banku a 1:5v kvalitne akumulatory stale hladam .tie kentli by som radsej nabil do praku a strelil cinanovi do riti.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14

Příspěvek od jiri »

Možná to nechápu, ale ty nabíjíš Kentli normální nabíječkou na tužkové baterie? Pokud ano, tak to chápu, Kentli se nabíjejí pouze jejich nabíječkou na 3,6V.
Já mám celkem 4 sady, jednu asi rok a čtvrt, druhou rok, poslední dvě asi půl roku. Všechny fungují bez problémů(možná mám štěstí).
hakl
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 04.10.2011, 12:55

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14

Příspěvek od hakl »

Také mám Kentli (nevyhovuje mi, když mi v ovládání překáží zdroj), koupil jsem samozřejmě i originál nabíječku a opravdu ATNko vydrží zapnuté nepřetržitě 6-7 hodin provozu (prosinec, každý den v honitbě). Tedy mívám jsem všechny zbytečnosti nepotřebné k lovu vypnuté. Nyní jako předchozí photonista, který musel photona vypínat, tak jsem si na prodlení při zapnutí ATNka zvykl a mám ho vypnuté. Zapnu ATNko, pak přísvit a nakonec doladím zvětšení. Proti photonu mě mrzí, že obraz při přechodu z barvy do šera bez nutnosti přísvitu a pak i noci není tak čistý, ale něco za něco. S přísvitem 940 je čistý, ale když mám jas na 2, maličko přesvícený. V případě celonoční čekané už ovládám i výměnu baterií potmě. Ty vybité napíchnu hned s nabíječkou do Powerbanky a čekám dál. Parádní je, že když mi navečer přijde lovný srnec, postaví se na pasece za/mezi stromy, tak ho barevně perfektně vidím a můžeu lovit. Ne jako u photona, který ho nedokázal zaostřit.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14

Příspěvek od jiri »

Dojdu na posed, zapnu puškohled a vypínám ho až u auta. Dneska a včera 6,5 hodin na 1 baterky a ještě fungují. Zapínat ho až když něco jde, tak letos nemám nic střelené(lišky ani kuny nečekají :lol: ).
Odpovědět