Digitální pozorovací dalekohled

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Digitální pozorovací dalekohled

Příspěvek od Karl »

Zdravím, který byste doporučili pozorovák na noc z těchto tří? Jde mi o kvalitu obrazu, vzdálenost pozorování, výdrž baterií. Funkce jako kompas, wifi atp nepotřebuji... Srovnával už někdo, má někdo zkušenost? Děkuji za názory. K.

DIGITÁLNÍ DALEKOHLED ATN 4-16X BINOX HD

DIGITÁLNÍ NOČNÍ VIDĚNÍ RANGER RT 6,5X42

Digitální noční vidění SIGNAL N340 RT
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Digitální pozorovací dalekohled

Příspěvek od fplisek »

Sice to není odpověď na tvoji otázku, ale radil bych došetřit a pořídit termo pozorovák, podle mě jsou pozorovací digitály vyhozené peníze. Sám jsem měl dva a skončil jsem u terma
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Digitální pozorovací dalekohled

Příspěvek od Karl »

Njn, za kolik se dá vůbec sehnat už obstojný termo pozorovák?
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Digitální pozorovací dalekohled

Příspěvek od Hoki »

Tak jsem se konečně dočkal, ATN binox 4k je doma a mám za sebou první zkušenosti. Jsem velmi spokojen, denní režim výborný, na rozdíl od klasiky vidí i detaily ve stínu, natáčí, fotí, měří vzdálenost. Díky velkému rozlišení 4k jsou patrné detaily. Nastavení podobné jako má ATN X-sight 4k, tak bez problémů. V noci rovněž bez problémů, jenom přísvit není plynule regulovatelný, ale SW nastavitelný v pěti krocích, připadá mi lepší než u puškohledu, ale primárně na noční lov používám ruční termo, to je praktičtější. V dalším pořadí budu testovat přenos naměřené vzdálenosti k posunu záměrného bodu na puškohledu pro účely denního lovu. Je dost mohutný a těžký, ale něco za něco. Přední krytky jsou prakticky nepoužitelné vzhledem ke konstrukci, ale to pořeším pouze jednou (pravou) krytkou . uvidím ,jak bude fungovat krytka s otvorem pro zaclonění objektivu za slunečného dne. Za mě tedy OK*
Hoki
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Digitální pozorovací dalekohled

Příspěvek od ramo »

Má někdo zkušenost s nočním viděním Pulsar Edge GS 3,5x50L, třeba v porovnání s ATN 4-16X BINOX HD?!?
Hlavně nepište o termu :oops: :roll:
Vím že je lepší, ale nejsou hrachy a do polní honitby, ani není úplně nutné!
Díky všem!
Odpovědět