PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: PARD NV008

Příspěvek od Waswaq »

to Georg.H: Díky za radu, ty máš nějaký návod, který navádí jak se vyhnout podobným úskalím? Protože v tom mém slovenském návodu pouze popisují funkce, nic konkrétního k postupům tam není...
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

O víkendu pošlu
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: PARD NV008

Příspěvek od Waswaq »

Super. Díky
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: PARD NV008

Příspěvek od Marwin857 »

A už zde máme další upgrade viz. https://www.optickysvet.cz/nocni-videni ... nv008-lrf/
Cena je už taky celkem "slušná".
HonzaA
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 08.9.2019, 22:55

Re: PARD NV008

Příspěvek od HonzaA »

Zdravím
Koupil jsem si pard 008 asi před dvěma týdny a mám z něj vystřeleno něco kolem 20ti ran na kulovnici CZ550 ráže 30-06 a střelivo používám SB. V nočním režimu pokud vystřelím tak se mi celý přístroj okamžitě po ráně vypne. Prosím poraďte zda je to normální nebo má přístroj reklamovat nebo je chyba někde jinde? Děkuji za odpovědi
Lisiak74
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13.9.2012, 17:13

Re: PARD NV008

Příspěvek od Lisiak74 »

Skúšal niekto po optickej a hárdverovej stránke porovnať Pard NV 08 s ATN X-Sight 4K PRO 5-20x ? ? Ten test by ma zaujímal.A nemyslím nie len mňa...
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Zdravím, mám parda dva dny včera jsem ho dal na vzduchovku a super, co se týká porovnání měl jsem ATN termovizi 2-8x její zorné pole jakoby oddalovalo, králík na 30m byl jakoby 50m, výhoda okamžitě si všeho teplého všimnete, měl jsem i to na co se ptáte na porovnání ATN dig. 5-20x řek bych,že super. Měl jsem shodou okolností oba tyto přístroje sebou na posedu, koukám termem na kulobroku a vidím cca 160m liška(změřeno potom doma dle sloupů el.vedení), daleko, vzal jsem do ruky ATN5-20dig., namířil na lišku zaostřil pěkně vidím na co sřílím a kam a lišku jsem ulovil. Příběh s termem, postřelený kus škodné se schoval do keře,termem bez problémů došlo k okamžitému dostřelu, to s dig. nejde!!!!!! A když to porovnám s pardem, jak jeden již napsal vše má svoje pro a proti, ale kouká to nádherně, jen je potřeba říct,škoda, že nemá přiblížení plynulé od 3po 13, to že tam je hned 6,5 je to že na menší vzádelenosti musíš hledat, jde o to že a obrazovka je menší, ale je to taky o zvyku mám ho chvilu, jinak ted jdu zkusit dát ho znova na kulobrok a jsem zvědavej na nástřel, pokud to nebude držet jak jsem slyšel bude to škoda, pak nepochopím 5 možných flint. Já jsem se poprvé rozhodl pro termo hlavně z toho důvodu, že to mám vyloženě na škodnou a chci lovit kdykoliv, jenže když jsem chtěl ulovit kus lovil jsem prakticky siluetu, to nočákem je prostě vidě přesně na co střílím, myslím si, že když se do ruky veme pozorovák termo a pard na zbarň musí to být super kombinace.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: PARD NV008

Příspěvek od Zbrojovák »

předně je třeba říct, že u termovize, třeba už od apexu, se pracuje s 3mi prvky a to: doostření, pak kontrast a pak světlost.
Lovit se dá (osobně lovím a pozoruji teplá bílá- scéna tak není přesvětlená a černý nitkový kříž je na světlém cíli dostatečně, přitom přirozeně- nerušivě kontrastní) , při přesvětlení cíle teda na siluetu...
anebo po odladění obrazu na plastický cíl. Vše je ovšem dáno taky kvalitou a výkonem přístroje, velikostí čočky, rozlišením čipu a digizoomováním.
Z každé scény, za všech okolností lovu, vlhkosti, počasí, se dá vytáhnout ovšem maximum. Dříve jsem to moc neřešil, šel po kvantitě úlovku, nebo výběru kusu atd. Dnes se snažím si užít ne jen lov samotný, ale celkově - nějak tu událost. Vytvořit maximální možné podmínky. jde to

pozoruji scénu bez zoomu, bez rozostření, pokud vyhodnotím, že standardní zvětšení 2x je přecejen málo na usazení osnovy přesně na cíl (což u tak kontrastního obrazu - je ta nutnost posunuta někam mnohem dál), jakmile se kus natočí v požadovaném úhlu a rozhodnu se k výstřelu, násobím zoom 2x na 4x, usadím, výstřel, zaopakuju, ihned zpět na 2x - pokud to není nějak daleko.
zoom digitál, používám tedy jen k výstřelu anebo na obeznání - střapec atd.
jinak vím, že digizoom nic moc nepřidává, spíše při vzdálenějších ranách je ověřením usazení osnovy, že kříž sedí a nelítá. s postupným zoomováním po desetinách, jsem se zatím nějak nenaučil... spíše mi vyhovuje systém výše, je prostý, jednoduchý.
jen dodám že scénu je třeba naladit ne jen ve vztahu k cílí, ale i pozadí... třeba za mlhy stačí polovina rozsahu a kus je už krásně čitelný, ne však pozadí. důležitá je celistvost obrazu... trvalo mi prvních měsíc než jsem si osvojil co a jak a jak z přístroje dostat maximum možného v konkrétních podmínkách... protože za ideálního počasí je vidět do 100m každou větvičku, přijde vlhkost, ani nemusí být viditelná v podobě mlhy a je vše rázem jinak.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: PARD NV008

Příspěvek od Zbrojovák »

drobnost ještě. Termální obraz pro lov za snížené viditelnosti (jakékoliv) je nejvýhodnější forma vyobrazení, nemůže být a není nic výš, co by jej mohlo nahradit. Kontrast, kus - teplokrevný, vyzařuje teplo, pokud je okolí chladnější, jakože v noci nebo mlze bude vždy, pak je to jasné.
Neumím si osobně dnes představit přesedlat zpět na nv s přísvitem.
Pokud doznám že je třeba změny, jakože nějak vnitřně cítím že k tomu dospěju, odkloním se k analogickému NV v té nej kvalitě co bude k mání. určitě mi nenaroste úspěšnost a efektivita lovu - co se ale jistě zvedne, je atmosféra průběhu lovu samotného (termální obraz není člověku z podstaty vlastní, práce s přirozeným nebo zbytkovým světlem - ano). Ačkoliv v lese, nebo do lesa z venčí, se prostě lovit s pasivem dobře nedá... je to zase o vytvoření podmínek/ průseků atd.... s termákem a kulovnicí je to tak snadné, že snazší lov už to být prostě nemůže. Pak už je to jen o financích a výkonu té optiky co do zobrazení a dosahu, laser. dálkoměru atp.
Jinak řečeno. Pokud by dnešní technika dokázala vyobrazit noc jako den, za všech okolností, volil bych namísto termovize, zobrazení přes zbytkové světlo i za cenu ztráty efektivity - protože termákem vidím kusy prosvítat lesem už z dálky, případně něco problikne, vidím i do vegetace že tam něco živého, nebo i zhaslého při dosledu prostě je. čímkoliv jiným toto prostě nejde...
za další - což je neméně důležité, po výstřelu, vidím i tu nejmenší reakci kusu na zásah, barvení, vypadnutí něčeho z rány atd. jednou jsem vzal lišku moc dolů, otevřel jí hrudník a břicho, po ráně běžela v noci lesem ještě asi 100 a víc metrů, viděl jsem ihned, jak je střelená, jak značí, kam a jak se pohybuje a kde zůstala a zhasla. byl podzim, stromy bez listí. s ničím jiným by toto nebylo možné, případně kus mezi stromy do lesa dostřelovat. samotná kapitola je dým a oheň při výstřelu v jakémkoliv NV - po ráně je často první sekundu(y) člověk doslova slepý. a pak to honí kde to je , kam to šlo atd.
s termem je člověk mnohem více po ráně v klidu, prostě má informace, které b jinak po ráně neměl.
ulovím třeba lončáka na hlavu na vnadišti, po zásahu je v ohni ale prudce odkazuje, háže sebou, pak se uklidní a pak zase... bez tv jsem vyždy napjatě sledoval jestli nebude třeba dostřelit, v tv ho jistím, ale když vidím odkud a jak barví a že ta ztráta barvy je markantní, můžu v klidu flintu odložit.

těch výhod je vážně mnohodrobnost ještě. Termální obraz pro lov za snížené viditelnosti (jakékoliv) je nejvýhodnější forma vyobrazení, nemůže být a není nic výš, co by jej mohlo nahradit. Kontrast, kus - teplokrevný, vyzařuje teplo, pokud je okolí chladnější, jakože v noci nebo mlze bude vždy, pak je to jasné.
Neumím si osobně dnes představit přesedlat zpět na nv s přísvitem.
Pokud doznám že je třeba změny, jakože nějak vnitřně cítím že k tomu dospěju, odkloním se k analogickému NV v té nej kvalitě co bude k mání. určitě mi nenaroste úspěšnost a efektivita lovu - co se ale jistě zvedne, je atmosféra průběhu lovu samotného (termální obraz není člověku z podstaty vlastní, práce s přirozeným nebo zbytkovým světlem - ano). Ačkoliv v lese, nebo do lesa z venčí, se prostě lovit s pasivem dobře nedá... je to zase o vytvoření podmínek/ průseků atd.... s termákem a kulovnicí je to tak snadné, že snazší lov už to být prostě nemůže. Pak už je to jen o financích a výkonu té optiky co do zobrazení a dosahu, laser. dálkoměru atp.
Jinak řečeno. Pokud by dnešní technika dokázala vyobrazit noc jako den, za všech okolností, volil bych namísto termovize, zobrazení přes zbytkové světlo i za cenu ztráty efektivity - protože termákem vidím kusy prosvítat lesem už z dálky, případně něco problikne, vidím i do vegetace že tam něco živého, nebo i zhaslého při dosledu prostě je. čímkoliv jiným toto prostě nejde...
za další - což je neméně důležité, po výstřelu, vidím i tu nejmenší reakci kusu na zásah, barvení, vypadnutí něčeho z rány atd. jednou jsem vzal lišku moc dolů, otevřel jí hrudník a břicho, po ráně běžela v noci lesem ještě asi 100 a víc metrů, viděl jsem ihned, jak je střelená, jak značí, kam a jak se pohybuje a kde zůstala a zhasla. byl podzim, stromy bez listí. s ničím jiným by toto nebylo možné, případně kus mezi stromy do lesa dostřelovat. samotná kapitola je dým a oheň při výstřelu v jakémkoliv NV - po ráně je často první sekundu(y) člověk doslova slepý. a pak to honí kde to je , kam to šlo atd.
s termem je člověk mnohem více po ráně v klidu, prostě má informace, které b jinak po ráně neměl.
ulovím třeba lončáka na hlavu na vnadišti, po zásahu je v ohni ale prudce odkazuje, háže sebou, pak se uklidní a pak zase... bez tv jsem vyždy napjatě sledoval jestli nebude třeba dostřelit, v tv ho jistím, ale když vidím odkud a jak barví a že ta ztráta barvy je markantní, můžu v klidu flintu odložit.

těch výhod je vážně mnoho
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne pát 13.9.2019, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rozka
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: úte 17.11.2009, 15:26

Re: PARD NV008

Příspěvek od rozka »

Téma je PARD NV008.a né každý má cca 100k.na termo
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: PARD NV008

Příspěvek od deved »

Dobrá zpráva pro vlastníky starších verzí Pard NV008 - je potvrzeno, že se dá nahrát firmware z nové verze NV008 LRF do původní NV008, tím je možné získat (softwarové) vylepšení - větší počet záměrných křížů, funkce PiP a možnost uložení 5ti pozic kříže pro různé zbraně/střely. :D

Funkci dálkoměru to samozřejmě nezpřístupní :wink:

Důkaz je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=Dtdcln1 ... e=youtu.be

Informace je věrohodná, publikovaná je od prodejce Pardu v UK, který je zároveň oficiálním servisním partnerem v Evropě.
Firmware se dá získat zdarma ze stránek jeho eshopu (popsáno ve videu z toho odkazu).

Osobně jsem to ještě nezkoušel (čekám, že mi pošle firmware ke stažení) a zatím ani nestudoval, jestli se dá zpětně nahrát původní firmware (kvůli záruce).
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

@deved: FW už jsem stáhnul odpoledne instaluju a dám vědět.
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: PARD NV008

Příspěvek od deved »

Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

u mně taky dobrý :) 8)
Přílohy
20190914_131250_(1)-001.jpg
20190914_131250_(1)-001.jpg (54.52 KiB) Zobrazeno 8634 x
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od savazka »

Chlapi a co to udržení nastřelení? Slyšel jsem hrůzné zvěsti, že to buď jde po pár ranâch mimo nebo je pro tu mašinku standard 10cm na všechny strany. Zkušenosti? Chci to na malorážku na lišky...
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Odpovědět